EBRU HANIM’IN ETKİNLİĞİNİN ‘HALKLA KAYNAŞMA’ YÖNÜ

EBRU HANIM’IN ETKİNLİĞİNİN ‘HALKLA KAYNAŞMA’ YÖNÜ

İletigönderen gamze köse » Cmt Şub 06, 2021 14:21

Halkçılık; yurttaşlar arasında eşitliği ve sosyal adaleti öngören, dayanışmayı ve halk yönetimini esas alan, halkla kaynaşmayı amaçlayan ilkedir. Halkçılığın dört ana unsuru şunlardır: -Eşitlik ve sosyal adalet, -Dayanışma -Halk yönetimi (demokrasi) -Halkla kaynaşmak…
Buna göre, Ebru Hanım’ın etkinliğini bir tür ‘halkla kaynaşma’ şekli olarak niteleyebiliriz. Ebru Hanım, bence Halkçılığın dört ana unsurundan biri olan ‘Dayanışma’yı kendine ilke edinmiştir. Halkçılık ilkesini anlamını öyle güzel kavramış ve sindirmiş ki ortaya çok faydalı bir etkinlik çıkmıştır.
İnsan sosyal bir varlıktır; bir arada yaşar, birlikte çalışır. Bizim halkçılık ilkemizde sınıf çatışması yoktur. Atatürk diyor ki, toplumda çatışma değil, dayanışma vardır. Türk halkı sınıflardan değil, çeşitli mesleklere sahip topluluklardan oluşur. Aralarında işbölümü vardı, her biri diğerine muhtaçtır. Toplumsal uzlaşma ve meslek gruplarının dayanışması esastır.
Ebru Hanım, yurdumuzun çocuklarına ulaşıyor, onlarla ilgileniyor, yardımcı oluyor, yüreğini açıyor. Onlarla kaynaşıyor.
Fatma öğretmen, Ebru Hanım ve kızlarının kaynaşması, bu ülkenin her zaman ihtiyacı olan bir sevgi ve birlik yumağını sergiliyor.

https://haberlerankara.com/makale/32637 ... uXSZ-vDT6M

Gamze Köse
Kullanıcı küçük betizi
gamze köse
Üye
Üye
 
İletiler: 50
Kayıt: Prş Oca 12, 2012 16:30

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x