Eğitim ve bilim deyip duruyoruz.

Genel & Güncel Konular

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum May 27, 2022 2:00

Peki;
Ateşe su dökülürse veya işenirse cin çarpacağına inanan bir topluma mı anlatacağız bunu?
Yada erkeklerin küpe takmasının günah olduğuna inanan bir kitleye bunu anlatmaya çalışmalı mıyız?
Yeni doğan çocuğun göbek bağını; dindar olması için cami avlusuna, okuyup adam olması için kitap arasına veya olunmasını istendiği ilgili yere bırakılmasına umut bağlayan insanlara mı anlatacağız bilim ve eğitimi?
Baykuş ötmesini o bölgeye gelecek bir belanın işareti olarak kabul eden insanlara bilim yada eğitim diretmesi yapmalımıyız?
Türbe, yatır gibi yerlerden medet uman, mum yakıp dilek tutan, kara kedinin insanın önünden geçmesini uğursuzluk sayan, gelinin kucağına erkek çocuk verilince çocuğunun erkek olacağına inanan insanları geride bırakmalıyız artık.
Bu tip insanlara bir şeyler anlatmak yerine, yeni yetişen nesli masallardan uzak tutmalıyız.
Sağ elinin içi kaşındığında para geleceğine, sol elinin içi kaşındığında da para çıkacağına inanan insanlara anlatmaya çalışmayalım artık.
Ayak altı kaşındığında yola çıkılacağına inanan insanlardan vazgeçmeliyiz. Umutsuz vaka olduklarını anlamalıyız. Umutsuzu hafif söyledim. İmhalık bunlar imhalık.
Cam ve porselen gibi bir eşyanın aniden düşüp kırılmasını, bir beladan kurtulmanın habercisi sayanlardan, bir isteğinin olması için ağaçlara bez bağlayanlardan, gidenin veya yola çıkanın arkasından su dökmek için yarışanlardan, adak adayıp pazarlık yapanlardan kurtulmak gerek.
Vazgeçmeliyiz kardeşim.
Son treni kaçırmayalım.
Yapacağımız bellidir.
Yeni bir nesil yetiştirmeliyiz: masallardan, yalanlardan, hurafelerden çoook uzak.
Hepsi iyi eğitimli bilim insanı olmalı.
Hepsi...
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

*AKP TARİKATLARI*

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum May 27, 2022 2:01

*AKP TARİKATLARI*
1)Turgev
2)Tügva
3)Ensar
4)Turken
5)ilim yayma vakfı
6)birlik vakfı
7)Asımın nesli vakfı
8)Aziz Mahmud Hüdayi vakfı
9)İsmailağa vakfı
10)Erenler vakfı
11)Fatih ilim vakfı
12)Daru’l fünun vakfı
13)sosyal doku vakfı
14)İhh
15)Asitane Vakfı
16)İhlas Vakfı
17)Hamidiye Vakfı
18)Endurun Vakfı
19)Dünya yerel yönetim vakfı
20)Yavuz selim vakfı
21)İhya vakfı
22)Kemal efendi vakfı
23)Hoca ahmet Yesevi vakfı
24)Umut kervanı
25)İhya der
26)Umut der
27)Cansu’yu der
28)Garip der
29)ilim der
30)Sadakataşı der
31)YediHilal der
32)Önder imam hat der
33)Mazlum der
34)ilim yayma cemiyeti
35)memur-sen
36)Eğitim-Bir-Sen
37)Deniz Feneri
38)Peygamber sevdalıları der
39)Özgür der
40)Okçular vakfı
41)Türkiye gönüllü vakfı
42)Diyanetin Kuran kursları
Bunların haricinde irili ufaklı AKP hükümetine bağlıklarını belirten ve bu yapıya destek veren Türkiye genelinde 203 tane dernek ve vakıf vardır.
Bütün bu vakıf ve derneklerin genel Yöneticisi Necmettin Bilal Erdoğan dır.
Bilal Erdoğan bu görevi babası Recep Tayyip Erdoğan adına yürütmektedir .Bu yeni tip tarikatların (“Gavs “ı Recep Tayyip Erdoğan ),onunda (“Halife”si Bilal Erdoğan )dır.
*GENÇLİĞİ YURTLARDA AVLIYORLAR *
Bu tarikatların ideolojisi incelendiğinde,Sünni mezhepçi ve ayrımcı HALİDİ NAKŞİBENDİ İDEOLOJİSİ çevresine oturtuldukları anlaşılır.
Bu tarikatların tümünün hedeflerinde gençlik vardır.
AKP Lideri Tayyip Erdoğan nın istediği türden “DİNDAR ve KİNDAR “gençlik yetiştirmek ana politikadır...
Gençliğe ulaşmanın en kolay yolu da,Milli Eğitim Bakanlığını Kullanmaktır...
AKP hükümeti Milli Eğitim Bakanlığını ,en tepen en alt basamağına kadar tarikatlarının hizmetine verilmiştir...
Tüm öğretmenler ve yöneticiler HALİDİ NAKŞİBENDİ Düşüncesini destekleyen EĞİTİM-BİR-SEN Üyesi yapılmıştır.üye olmayanlar dışlanmış ve görev yerleri değiştirilmiştir yada emekli yapılmıştır.
Çocukları da bu zihniyete alıştırmak İçin Milli Eğitimin Ders konuları değiştirilmiştir...
Onları bilimsel düşüncelerden kopartıp,ortaçağ masallarıyla şekillendirdiler .
Türk tarihi ve cumhuriyet tarihi dersleri azaltıldı.
Matematik derslerine bile,siyasal dinci bakış açısı egemen oldu.
Bakanlık ,bu yeni tip AKP tarikatlarıyla özel sözleşmeler yaparak ,yurt açmada kolaylıklar getirerek küçük küçük yapıların oluşmasında kolaylık sağlamıştır...
Kısacası öğrenciler Anaokullardan başlayarak ,ortaçağ zihniyetindeki tarikatlara teslim edilmiştir .Türkiyenin her tarafında Valiler ve Kaymakamlar bu sürecin bir parçası haline geline gelmiştir...
Türkiye genelindeki açılan özel yurtların sayısı ,devlet yurtlarından 357 daha fazladır...
Tarikatçı örgütler özellikle yoksul ve çaresiz çocukları kolayca avlıyorlar ve bunlardan parti militanı ve hatta cihatcı militanlar üretmeye çalışıyorlar.
-bu tarikatların Özel yurtları kolay açabilmesi İçin ,standartları düşürüp,daha kolay bir mevzuat çıkarılmıştır:
-yurtlar için en az 40,
-pansiyon İçin 30,
-apart ve stüdyo daire için 10 öğrenci şartı getirildi.
Öğrencileri ele geçirmek için öyle kolaylıklar getirilmiştir ki,bir daireyi tutan bile orayı ufak bir yurt olarak kullana bilmektedir ...
Buradaki gençler her türlü bedensel ve zihinsel tehdite savunmasız ve açık haldedir...
~*“Bir milyondan fazla öğrencinin tarikatların pençesine düştüğü biliyoruz”*~
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esergül Balcı, 2018'de bir rapor yayımladı.
Bu raporu hazırlamak için ,ekibi ile yaklaşık bir yıl boyunca sahada çalıştı.
"Eğitimde Tarikat ve Medrese Gerçeği,
1 milyon Öğrenci Tarikatların Elinde"
başlıklı bir rapor halinde yayımladı.
2017 yılında hazırlanan rapora göre Türkiye'de 2,6 milyon kişinin bir tarikatla organik bağı bulunuyor.
Tarikat üyesi olan ya da faaliyetlerine katılan kişi sayısı ise 1,1 milyon.
İstanbul'da 445 tarikat ve kolunun "medrese" ya da "Kur'an kursu" adı altında binlerce çocuğa eğitim verdiği tespit edildi.
Bu çocukların bir kısımın okul çağında olmadığı belirtilirken,rapordan çıkan sonuçları değerlendiren Prof. Esergül Balcı, şunları söyledi:
“Sonuçlar karşısında biz de hayrete düştük. Taşrada durum aslında daha vahim.
Devlet eğitimden kademe kademe çekilmiş.Bazı bölgelerde okullar kapatılmıs. Yoksulluk ve sahipsizlik nedeniyle aileler ,çocuklarını tarikatlara teslim etmiş durumdalar.
Yarın bu çocukların hangi amaç için nasıl kullanılacağı meçhul.
Her türlü istismara açıklar. Bu durum terör kadar ciddi bir ulusal gu venlik sorunudur.
." Prof. Balcı, "Doğu ve Güneydoğu'daki medreseler Irak, İran ve Suriye gibi sorunlu ülkelerdeki benzer yapılarla irtibat halinde.
Biz bunun için 'Tarikat Erasmusu' ifadesini kullandık" dedi.
Balcı, bu araştırmayı yapma fikrinin nasıl ortaya çıktığını ise şöyle anlattı:
“Fikir Rusya'da olduğum dönemde başladı. FETŐ, burada yayılmıştı.
Ruslar bunu bir tehdit olarak görüyorlardı. ABD'ye gittiğimde de koruyup kollandıklarını gördüm.
Bu yapının Türkiye için ne kadar büyük bir tehdit olduğuna şahit oldum. Üstelik tüm altyapıların, eğitim üzerine kurmuş bir yapıdan söz ediyoruz.
Bu konudaki çalışmalar ise çok sığ kalmış. “Bu araştırma raporunun açıkça gösterdiği gibi, AKP hükümeti zamanında devlet yurtlardan elini çekerek, özellikle yoksul halk çocuklarını tarikat yurtlarına muhtaç hale getirmiştir. Bu sürece Güneydoğu Anadolu'daki yatılı bölge okullarının kapatılması da, çok olumsuz bir etki yapmıştır.
Kaynak: Tarikat kuşatmasındaki Türkiye
Rıza Zelyut
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 3 konuk

x