Emre Kongar Ve Cengiz Çandar Tartışması

Eğitim hakkında her şey...

Emre Kongar Ve Cengiz Çandar Tartışması

İletigönderen erdmpt » Çrş May 14, 2008 3:17

Canlı yayında sert tartışma
Cengiz Çandar ile Emre Kongar NTV'deki Yorum Farkı'nda hakarete varan ifadeler kullandı

NTV’deki canlı yayında Emre Kongar, Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının darbe taraftarı gibi gösterilmesine kızıp Cengiz Çandar’a “Bunu söylerken utanmıyorsunuz” diye çıkıştı. Çandar da “Terbiyenizi takının” diye sert bir yanıt verince karşılıklı hakaretler havada uçuştu.

NTV’de canlı olarak yayınlanan “Yorum Farkı” programı dün akşam büyük bir kapışmaya sahne oldu. Mehmet Barlas ve Emre Kongar ile başlayan, Barlas’ın ayrılmasının ardından Cengiz Çandar’ın katılımıyla süren “Yorum Farkı”nda dün akşam AKP’nin kapatılması ve gündeme ilişkin diğer gelişmeler masaya yatırıldı. Ancak karşılıklı “yorumları” sırasında eleştirinin dozu kaçınca ikili arasında hakaretlere varan bir kapışma yaşandı.

Program sırasında Mümtaz Soysal ve Cumhuriyet gazetesinin darbeci gösterilmesine sinirlenen Kongar ile Çandar arasında şu diyalog yaşandı:

Emre Kongar: Bunu söylerken hiç utanmıyorsunuz.

Cengiz Çandar: Terbiyenizi takının, ben sizi bana karşı böyle bir şey demekten men ederim.

Emre Kongar: Burada olmayan insanlara çamur atıp duruyorsunuz.

Cengiz Çandar: Benim hakkımda ne biliyorsanız getirin. Benim elimde belgeler var ve olayların da canlı şahidiyim. Herkes hukuktan, demokrasi anlayışından nasıl kaçtığınızı görüyor.

Emre Kongar: Ben kaçmıyorum. Her zaman demokrasiden yanayım. Sizin gibi elinde bir kara herkese sürmem.

(Konuşmaların karşılıklı hakarete dönmesi üzerine)

Emre Kongar: Bu program bitiyor. Ama bu kavga yüzünden değil...

Emre Kongar daha sonra yaptığı açıklamada bugün program yapmayacaklarını ancak yarın “Yorum Farkı”na devam edeceklerini söyledi.
Vatan Gazetesi
"cahil ile sohbet etmek güçtür bilene
çünkü cahil ne gelirse söyler diline."
Kullanıcı küçük betizi
erdmpt
Üye
Üye

İletiler: 4

Şu dizine dön: Eğitim

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x