En Çok İlginizi Çeken Kitaplar

Kültür ve Sanat Etkinlikleri hakkında herşey bu bölümde

En Çok İlginizi Çeken Kitaplar

İletigönderen MedceziR » Cmt Haz 30, 2007 12:29

En Çok İlgimizi Çeken Kitapları bu başlık altından paylaşalım:

Melekler ve Şeytanlar - Dan Brown

Buhara Yanıyor/Elveda Buhara - Yavuz Bahadıroğlu

Siyah Kan - Jean Chrıstope Grange
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."

Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye

İletiler: 1763

İletigönderen pQlly@nn@ » Cmt Haz 30, 2007 12:43

hayatımda siyasi,derin devlet vb içerikli kitaplar okumadım .bi metal fırtınayı okudum . o da güseldi. bu tür konuları Egeliden dinlemek benim için daha zevkli oluyo ...bi de BUFFY THE VAMPIRE SLAYER ve ANGEL kitapları var tabi. diziyi sevenlere tavsiye ederim.

benim beğendiğim kitaplar ;
Ninattanın Bileziği : Ahmet Ümit
Yusuf ile Züleyha : Nazan Bekiroğlu
Tess:Thomas Hardy
Arzu ile Kamber : Necdet Ekici
buffy-angel serisi : kan ve sis , seçilmiş , küçük şeyler , perili ev
Oysa sevmek, en fazla, neyi sevdiğini fark etmek demektir ve seven biraz da neyi sevdiğini bilendir.....

[img]http://img180.imageshack.us/img180/1148/tatsumasathedragonsringiw3.jpg[/img]
Kullanıcı küçük betizi
pQlly@nn@
Üye
Üye

İletiler: 195

İletigönderen creative » Cmt Haz 30, 2007 12:57

pek kitap okumamam ama " Cengiz Aytmatov'un gün olur asra bedel " kitabını okumuştum bu tür kitap değilde daha çok Türkler ve Türkiye'nin geçmişi ile ilgili kitapları severim.
TERÖRÜN BEYNİ BARZANİ
YÖNETİMİ KANDİL
DESTEKÇİSİ BÖLÜCÜLER
MİHMANDARI AKP'DİR
Kullanıcı küçük betizi
creative
Üye
Üye

İletiler: 855

İletigönderen Hasta » Cmt Haz 30, 2007 13:43

Çalıkuşu'nun yerini hiç bir roman tutmaz benim için...Emily Bronte'nin Uğultulu Tepeler'i,Jane Austen'in romanları ve Dostoyevski'nin Budala'sını da çok severim...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Veled » Çrş Tem 04, 2007 22:34

öncelikle dan brow kitapları özellikle melekler ve şeytanlar ile dijital kale metal fırtına kitapları soner yalçın kitapları özellikle benim için çok önemlidir necip hablemitoğlunun yadığı köstbek de hayatımda okuduğum en iyi kitaplar arasında bir de şu çılgın türkler elbette bunun hariicinde yabancı yazarlarda favorim cengiz aytmotov en beğendim kitabı gün olur asra bedel ile toprak ana bir de dostojevskinin kitaplarını zevkle okudum ayrım yapmadan hepsi güzeldi 8)
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen MedceziR » Prş Tem 05, 2007 11:09

Semih R.Cabalar, kardeş kitap zevklerimiz birbirine uyuyor, yazdığın kitapları ve yazarları bende beğenerek okudum...
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."

Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye

İletiler: 1763

İletigönderen Ram » Prş Tem 05, 2007 12:54

Bir gün ezoterik Mısır tarihini anlatan bir kitap okudum, ondan sonrakileri hatırlamıyorum.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen reisbey » Cum Tem 06, 2007 2:57

J.K. Rowling kitaptaki kurgusuna hayranım...7 serilik bi kaitap yazdı ve şuan 7 yayınlanacak ve her kitabı bir kaç kez okudum...Zaten bence bir kitap birden fazla okunuyorsa bir sanat eseridir...
v.hugo çok tılsımlı bi yazar...Kitaplarında öyle bi ahenk varki kitaba nasıl başladın ise öyle bitiyor hele bi sefiler varki toz pembe bi dünyanın insan düşünde siyah-beyaz yansıması gibi
Dostoyevsk suç ve ceza ile tanıdım...Genelde işlediği konulara bakarsak hep bi ikilemi ele almıştır bu bi tesadüfmüdür bilinmez okuduğum bi yazıda yazarın kendi içinde de ruh dünyasındada bi ikilem olduğudur...Bu da gösteriyorki yazarlar ne kadarda kendi duygularını mabbedlerindeki mahsenlerde saklasalar kalemde kendini belli etmeden sözcüklere akar ve bu şekilde belli eder...
M.akif ersoy...Benim için çok özel bi insan.sırf onun için osmanlıca bile öğrenmeye çalıştım.Latin harflerine geçmemizi lugatların kaldırılması her yönü ile doğru olsada sadece bundan 80 yıl önce yazılmış bi kitabı bu nesail anlamıyor duygusundan mahrum kalıyor halbuki ing 1300 yıllarda yazılan eserleri bile öğrencilre kolaylıkla anlamakta bu sekilde geçmişine bire bir tanık olmakta....
Ve reisbey....Kendisi berbat bi yazardır..Lise yıllarında her türlü törende makaleler yazardı ve ilk kitap denemesi hüsranla sonuçlanıp eskisi gibi şiir yazmaya denemiş ama bundada ilham perisinin fazla mesayi yapmasından dolayı kendisine hiç vakit ayırmamasından bunuda yapamamış şimdi ilham perisini arıyan bi kalem daha yazar ise belki ilerde :|
Kullanıcı küçük betizi
reisbey
Üye
Üye

İletiler: 1609

Re: En Çok İlginizi Çeken Kitaplar

İletigönderen Deli Haydar » Pzr Haz 13, 2010 0:28

MedceziR yazdı:En Çok İlgimizi Çeken Kitapları bu başlık altından paylaşalım:

Melekler ve Şeytanlar - Dan Brown

Buhara Yanıyor/Elveda Buhara - Yavuz Bahadıroğlu

Siyah Kan - Jean Chrıstope Grange

Yavuz Bahadıroğlu adlı kişi, TVnet adlı yandaş televizyon kanalındaki "Tarihçe" adlı izlencesinin her bölümünde Atatürk ülküsüne sövme, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu karalama, neoOsmanlıcığı şişirme, vatanhainliği kavramına yeni boyutlar kazandırma konularında birbirinden seçkin örnekler sergilemektedir...
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

Şu dizine dön: Kültür & Sanat Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x