ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI

İletigönderen Habip Hamza Erdem » Pzt May 22, 2023 14:39

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI
2023 yılı seçimlerine gidilirken muhalefet genel olarak ne ile suçlanmaktadır?
Sizin gözünüzü ‘Erdoğan düşmanlığı’ bürümüş, o nedenle yapılan iyi şeyleri göremiyorsunuz.
O zaman şu ‘iyi şeyleri’ bu yazı bağlamında özetlemeye çalışalım:
-Yargı bağımsızlığını ortadan kaldırıp, yargıç ve savcılara doğrudan ‘emir’ vererek karar alınmasına karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Yargıç ve savcıların sadece ‘idarî korku’yla değil ama doğrudan rüşvet almalarına karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Tüm ihaleleri gerçek değerinin üç-beş, hatta on kat fazlasına ve sadece kendi yakınlarına verilmesine karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Bütün bu ihalelerden yirmi yıldır belli bir ‘rüşvet’ alınmasına karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Bütün bu rüşvetlerin Erdoğan’ın bizzat kendisi, çocukları ve yaklınlarına akıtılması sonucu, bu diktatörün dünyanın en zenginleri arasına girmesini söylemek midir ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Tüm kamu kuruluşlarına, İmam Hatip’ten mezun olmanın yeterli sayıldığı ve valisinden, kaymakamına, bakanından en sıradan devlet memuruna değin bunların sahte sınavlar ya da yasaya karşı hile yöntemiyle atanmasına karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Halkın yarısından fazlasını sürekli olarak aşağılayıp, azardan giderek küfüre varan sözlerine, onurunu korumak amacıyla karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’? -Türk Ordusu’nun, ‘vesayet yalanları’na kurban edilip, Atatürkçü, millî ve şerefli yapısını bozarak, ‘yeniçeri’ veya ‘kapıkulu’ haline getirilmesine karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Tüm ulusal bayramları sıradanlaştırıp dinî bayramları öne çıkararak, halkın ‘ulusal bilinç’inin köreltilmesine karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-İktidara geldikleri zaman terörün neredeyse sıfırlanmış olmasına karşın, kesinlikle ulusal ya da bölgesel çıkarlarımız için değil ama bizzat kişisel hırs ve amaçları doğrultusunda, emperyalizmle işbirliği halinde Irak ve Suriye’ye saldırmaya karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Fetö ile IŞİD’le önce içli-dışlı ve sonrasında sözde karşıtmış gibi görünerek, tüm iç ve dış politikalarımızın ‘kişiselleştirmesi’ne karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Tüm yüksek yargı ve deyim yerinde ise tüm yüksek bürokrasiyi tamamen ağanın çiftliğine çevirip, anayasa ve yasalar şöyle dursun, akıl, vicdan ve izana aykırı biçimde üçer-beşer maaş ve huzur hakkı gibi gerekçelerle yandaşlara peşkeş çekilmesine karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Sözde bakan ve başbakanların bizzat kendileri ve oğulları/kızları aracılığıyla uyuşturucu baronlarıyla iş-tutmalarına karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan düşmanlığı’?
-Artık yadsınmaz biç biçimde ortaya çıktığı üzere, ‘Devlet’in tüm kurumlarıyla bir ‘Tarikat-Mafya’ yapısına dönüştürülmesine karşı çıkmak mıdır ‘Erdoğan Düşmanlığı’?
Liste uzatılabilir.
Tüm bu açıklanan ve bu yazının boyutlarını aştığı için sıralanamayan nedenlerle, bu adama ‘düşmanlık’ beslemek benim için bir yurttaşlık görevidir.
Seçime hileleriyle görevini sürdürecek olsa bile, Erdoğan ve tayfasına ‘düşmanlık’ edeceğimi ve düşmana nasıl davranılıyorsa öyle davranacağımı alenen ifade ediyorum.
Ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ne kadar eksik veya yanlışı olsa da bütün bu olumsuzlukları tersine çevireceğine inanıyorum.
Ve yine, buradan Erdoğan’a doğrudan ya da dolaylı destek olan tüm ‘siyasetçi’lere seslenmeyi bir ‘boyun borcu’ olarak görüyorum.
Bu adamın Türk Devleti ve halkına yaptığı ‘düşmanlık’ları en az benim kadar sizler de biliyor ve hatta çok daha fazlasını görüyorsunuz;
Bütün bunlara karşın, gerçekleri hâlâ görmezlikten gelmenizi ve sessiz kalmanızı kendi payıma affetmeyeceğimi bilmenizi isterim.
Eğer tutumunuzda direnecek olursanız, sizleri de bağışlanmaz hasım olarak göreceğimi bir yerlere not edebilirsiniz.
Sizlerle de ayrıca hesaplaşağım, andım olsun.
Kullanıcı küçük betizi
Habip Hamza Erdem
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 1562
Kayıt: Cum Haz 26, 2009 20:01

Re: ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Prş May 25, 2023 18:14

Baştan sona dek istisnasız her sözcüğü GÜNCEL VE BELGESEL, tamamen SOMUT VE NESNEL, çok ÖZLÜ VE ANLAMLI, gerçek YURTSEVER, tam DEMOKRAT, yaşamsal ÖNEMLİ, ulusal ve toplumsal DEĞERLİ, sözün tam anlamıyla MUHTEŞEM VE MÜKEMMEL teşhisler, saptamalar, analizler, yorumlar, sentezler, sonuçlar, teşhirler, kınamalar, genellemeler, öngörüler, öneriler. İnsan, yaşam, ulus, vatan, beka, barış, özgürlük, demokrasi, aydınlık ve uygarlık sevdalısı her genç ve yaşlı yurttaş tarafından mutlaka okunması ve paylaşılması gereken gerçekten muhteşem bir yazı. Çok değerli yazarı sevgili Habib Hamza ERDEM'e en yürekten tebrikler ve teşekkürler, selamlar ve sevgiler, saygılar ve en iyi dilekler, yeni başarılar ve utkular, büyük umutlar ve irdelenen konulara ve sorunlara ilişkin özel ve benzer bir adak :

ASLA AFFEDILMEZ BİR SUÇ VE GÜNAH

BOP'u ve BOP'culuğu övene
Atatürk'e hakaretle övünene,

13 milyon yabancıyı, bu ulusun başına bela etmiş olana,
Bunlara yılda 11, bugüne dek 98 milyar dolar harcayana,
Ayrıca, hepsi bedava milyonlarca kamu hizmeti sunana,
Her eski ve yeni,açık ve gizli kaçkına tüm sınırları açana,

Aydın kızlar ve kadınlar başta
Tüm genç ve yaşlı yurttaşlara,
Defalarca hakaret,iftira,tehdit dolu laflar edene,
Şeyhlik, şahlık, halifelik ve cihat düzeni isteyene,

Kozmik Odayı açarak casuslara buyurun diyene,
Subaylara açık ve gizli kumpasları düzenleyene,
8O Yaşındaki paşalara hala daha işkence edene,
Malmülk satın alan onabuna vatandaşlık verene,

Çocuklara tecavüze,bir kezden birşey olmaz diyen cadıya
Ve milletin anarahmine en galiz küfürleri etmiş meczuba
Maddi ve manevi imtiyazlar, ödüller, makamlar verene,
En gerici, yobaz, bölücü odaklardan yardım bekleyene,

Yurdu, emperyal ajan ve provokatörlere cirit alanı yapana,
Tüm ulusa ise en azılı ezgi,sömürü,talan,baskı uygulayana,
Binlerce daha bilinirbilinmez anti-ulusal iş çevirene,
Uzak ve yakın emperyal odaklara koz ve poz verene

Oylu ve oysuz destek vermek ve verdirmek,
Çok derin bir cehalet hatta melanet demek.
Bu cehalet ve melanet asla affedilmez günah ve suçtur.
Hesabı ise sadece bu dünyada değil, ahrette de sorulur.

Bu suç ve günahtan uzak duran tüm erkekler ve kadınlar,
28 Mayıs gecesi,derin bir sevgi ve saygı ile kutlanacaklar.

Gönül Pınar Atacı, 25.Mayıs.2023
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1285
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x