Ermeni Dosyası / Em. Büyükelçi Kamuran GÜRÜN

Ermeni Dosyası / Em. Büyükelçi Kamuran GÜRÜN

İletigönderen Balasagun » Çrş Nis 01, 2015 17:20

Ermeni Dosyası

Büyükelçilerimizden Kamuran Gürün’ün Ermeni Dosyası adlı (artık değerli bir klasik oldu) eserini vd. değerli eserleri ekte bilginize ve kullanımınıza sunuyorum.

ResimResimResim

İndir :arrow:

Ermeni Dosyası


Değerli Dostlar,

Bu yılın asırlık yalanı propagandası, emperyalistlerin Osmanlıyı parçalama ve Türkü imha etmesi olan, Şark Planı (Bugünkü adı ile BOP) çerçevesinde, sözde Ermeni faaliyetleri esasta ise Emperyalist Patron/patronlar ve piyon faaliyetleri (PKK=HDP da bu işi bugün yüklenmiştir) babında Ermeni tehciri bir soykırım gibi bütün Uluslararası içtihat ve hukuka karsı olduğu halde, 1. Dünya savaşının devamınının devamınını devam ettirmeye çalışmaktadırlar.

Biz Türklerde onurlu milletin evladı olan bir avuç KÜRŞAD da olsak, bunun Emperyalist bir proje olduğunu, Milletimizi ve dünyayı uyarmak, tavır aldırtmak için çalışmalar yapmalıyız. Alınan tehcir kararının haklı olduğunu bilerek ve savunarak hareket etmeliyiz.

Bu anlamda, bugüne kadar emeği geçmiş bir çok değerimizin eserlerini hem kendi milletimizin mensuplarına, hem Ermenistan ve diğer milletlerin mensuplarına da (Cumhurbaşkanları ve parlamenterler de dahil olmak üzere) elimizdeki imkanlar dahilinde iletmeli ve Hz. İbrahim, Karınca misalinde olduğu gibi dik durmalıyız..

Bundan böyle de tavrımız böyle olmalıdır.

Gönderdiğim ekteki eserleri de Türk dünyasının mensupları olarak, bizim lehimize etki uyandırmak, tavır aldırmak ve taraf oldurtmak için tüm dünyadaki gerekli merci ve şahsiyetlere yaymalıyız.

Bunları bugünkü sorunları gelecek nesillere bırakmadan halletmek için yapmalıyız ve yazılı metinlerle de Türkün alana çıkmasını sağlamalıyız diyorum.

Tüm Türk dünyasının fertlerine kuruluşlarına çalışmalarında bu anlamda başarılar diliyorum.

Saygılar selamlar.

Sefa M. YÜRÜKEL
Soykırım ve Terörizm araştırmacısı
Etnograf ve Sosyal antropolog
Lahey Türklere Soykırımları Araştırma Vakfı Başkanı.
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: E-Kitap

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x