Ermeniciler Cümlenin Sonunda Bitti

Ermenilerin soykırım iddialarını çürüten ve asıl katliam sahiplerinin onlar olduğunu gösteren bölüm.

Ermeniciler Cümlenin Sonunda Bitti

İletigönderen Gilda » Çrş Eki 17, 2007 12:51

AP'deki Ermeni toplantısında konuşan Türkiye raportörü Ruijten, cümlesine "Soykırımın tanınması..." diye başlayınca alkış patladı. Ama cümlenin sonu şok etti.

Avrupa Parlamentosu'ndaki Ermeni toplantısında konuşan Türkiye raportörü, Hollandalı parlamenter Oomen-Ruijten cümlesine 'Soykırımın tanınması' diye başlayınca kopan alkışlar, 'AB'ye üyelik için şart değil' diye bitince yerini sessizliğe bıraktı.

Avrupa Parlamentosu'nda (AP), Hıristiyan Demokrat Grup'un himayesinde gerçekleştirilen Ermeni toplantısı, beklendiği gibi, son gününde Türkiye aleyhtarı propaganda platformuna dönüştü. Türkiye aleyhtarı her sorunun ve cevabın alkış yağmuruna tutulduğu bir ortamda gerçekleştirilen toplantının en çok sıkıştırılan ismi ise hazırladığı Türkiye karar taslağında "soykırım" ifadesine doğrudan yer vermeyen Hollandalı Hıristiyan Demokrat Parlamenter Ria Oomen-Ruijten oldu. Diyasporanın tüm baskısına karşın tutumundan taviz vermeyen Oomen-Ruijten, "Soykırımı tanımak üyelik için şart değil" dedi.

Önümüzdeki hafta AP'nin Strasbourg'da yapılacağı Genel Kurul toplantısında nihai hali verilecek olan Türkiye'yle ilgili karar taslağında benimsediği yaklaşımı anlatmaya çalışan Oomen-Ruijten, "Siz ve ben Avrupa'da yaşıyoruz. Oysa ekonomik ambargo nedeniyle her gün Ermenistan'da acı çeken vatandaşlarınız var. Benim önceliğim onların sıkıntılarını gidermek" dedi. Ekonomik ve sosyal ambargonun kalkması halinde Türkiye ile Ermenistan arasında uzlaşının daha kolay sağlanabileceğini savunan Oomen-Ruijten, yaklaşımı konusunda diyaspora üyelerini ikna etmeyi başaramadı.
Hollandalı parlamenterin, AP'nin 1987'de aldığı bir kararla "soykırım" iddialarını resmen tanıdığını hatırlatan ve Türkiye'yle ilgili belgelerde bu kararın "sulandırılmaması" gerektiğine vurgu yapan yorumlara cevabı ise, "Türkiye'yle müzakerelere başlanırken hazırlanan belgelerin hiçbirinde tarihle yüzleşme maddesi yer almadı. Dolayısıyla bu bir şart ya da kriter değil" oldu.

'Soykırım demediniz'
Oomen-Ruijten, bir izleyicinin, "Konuşmalarınızda bir kez bile 'soykırım' ifadesini kullanmadınız" yönündeki eleştirisini yanıtlarken hayli ilginç bir sahne yaşandı. Hollandalı parlamenter, "Soykırımın tanınması..." diye başlayan bir cümle kurunca salonda bir alkış koptu. Ancak Oomen-Ruijten, alkışların ardından cümlesini "... (AB'ye) üyelik için şart değil" diye bitirince salona sessizlik hâkim oldu.

Toplantıda diyasporanın ortaya koyduğu tavır, Oomen-Ruijten'in gelecek hafta "soykırım" iddialarını metne doğrudan yansıtma amaçlı çok sayıda değişiklik önergesiyle mücadele etmek zorunda kalacağının ilk sinyalini veriyor.

aktifhaber.com
yalakalar cok oldukca aydinlik tabiki los isikta nazli kiz gibi olur....
Kullanıcı küçük betizi
Gilda
Üye
Üye
 
İletiler: 1078
Kayıt: Pzt Mar 12, 2007 12:58
Konum: kendimden...

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Eki 17, 2007 13:28

eee, haber ajansina göre bakis acisi degisiyor tabii :twisted:

Zat-i muhterem tam olarak sunlari demis:

“AP olarak ayrıca Türkiye’nin hiç bir ön şart öne sürmeden komşu ülkelerle iyi komşuluk ilişkileri kurmasını ve Ermenistan sınırını açmasını tavsiye ettik. Türkiye geçmişini tartışmaktan korkmamalı. Ülkeler geçmişte yaşanan olayların sorumluluğunu almalı”

varin siz yorumlayin :twisted:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen |Kuralsız| » Prş Eki 18, 2007 16:21

Elin ''gavuru'' konuşuyo işte.Bizimkiler de seviniyodur. Aaa bak adamlar bizi nasıl savunmuş.helal olsun be.

Vayy garip milletim kimlerden medet umarsın...


haber için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen tarihkral » Cum Mar 14, 2008 20:41

Neden AB ye girmeye çalışıyoruzki hala bizi Ab mi kurtaracak sanki. Ne kadar yanlış politikalar var. İnşallah bir gün bizi ayağa kaldıracak olan gücün damarlarımzdaki asil kanda olduğunun farkına varırız.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
tarihkral
Üye
Üye
 
İletiler: 10
Kayıt: Prş Mar 13, 2008 14:45
Konum: Aydınlıklar Ülkesi


Şu dizine dön: Ermeni Meselesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x