Eski Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Akarçeşme: Cemaat, Ergenekon ve Balyoz davalarında sahte deliller yerleştirmiş

Genel & Güncel Konular

Eski Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Akarçeşme: Cemaat, Ergenekon ve Balyoz davalarında sahte deliller yerleştirmiş

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Tem 23, 2020 0:38

Eski Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Sevgi Akarçeşme, FETÖ'nün "Ergenekon ve Balyoz davalarında sahte delil yerleştirdiğini öğrendiğini" söyledi.
Resim
"Beni rahatsız eden en önemli konu da bu Ergenekon ve Balyoz davaları sırasında bunlar psikolojik harp taktikleri diye düşündüğüm, bu sahte delilleri cemaat üretti söylemiydi" diyen Akarçeşme, Avrupa'nın bazı ülkelerinde yaşayan ve güvendiğini belirttiği kişilerden söz konusu iddiaların doğru olduğunu öğrendiğini ifade etti. Akarçeşme, "Doğrusu bunlar beni çok hayal kırıklığına uğrattı" dedi.

Akarçeşme, üniversite sorularının çalınması konusuna da kimin karar verdiğini merak ettiğini ve bilgisi olmadığını belirtti.
Çalınan üniversite soruları

"Diğer konu da bu soru meselesi. Soru çalma vesaire. Çoğunun hakkıyla girdiğini biliyorum. kendim de dahil pek çok insanın ne kadar yoğun çalıştığını öğrencilik hayatı boyunca, yurt dışında. Bu iftiraların yersiz olduğunu biliyorum. Ama benim Belçika'dayken tanıştığım bir hukukçu bu davalardan birisinin haklılık payı olduğunu ve doğruluk payı olduğunu söylemişti. O zaman da gerçekten başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi olmuştu."
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Re: Eski Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Akarçeşme: Cemaat, Ergenekon ve Balyoz davalarında sahte deliller yerleştirmiş

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Tem 23, 2020 1:06

Genel yayın yönetmeniyken kumpas davalarındaki sahtelikleri görememiş, pardon görmek istememiş, şimdi de birisinden duymuş, üzülmüş. Zaten her şeyi biliyordu. Şimdi başka bir algı operasyonu yapıyor.

Gözlemlediğim kadarıyla "masum, çok suçlu olmayan" ve "affedilebilir" yani işlevsel bir grubun tanımı yapılmaya çalışılıyor. Buna hem içeriden hem de dışarıdan destek veriliyor. Bu fikirin rasyonelleştirilmesi için de özellikle son 1 aydır çok fazla çaba gözlemliyorum.

Türk Tarih Kurumu Başkanı Olacak FETÖ artığı Ahmet Yaramış "Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor" demişti.

- Bu milletin gözünün içine baka baka, satır aralarında hâla FETÖ'yü aklamaya çalışıyorlar..
- Neymiş; FETÖ bir kazan kaynatılmış sütmüş ama içine bir damla idrar düşmüş..
- Masumane sözlerle FETÖ propagandası yapılıyor..
- Oysa ki, tencerenin tamamı o damlayanın ta kendisi...
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cum Tem 24, 2020 9:07

Kalbine ve kalemine sağlık sevgili İşteriş.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Sal Tem 28, 2020 10:12

Kalbine ve kalemine sağlık sevgili İlteriş
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285