"Etnik temizliği Ermeniler yaptı"

Ermenilerin soykırım iddialarını çürüten ve asıl katliam sahiplerinin onlar olduğunu gösteren bölüm.

"Etnik temizliği Ermeniler yaptı"

İletigönderen tuba » Pzt Haz 16, 2008 4:28

Etnik temizliği Ermeniler yaptı

Moskova’daki Askeri Tarih Devlet Arşivi’ni (RGVİA) araştıran akademisyen Mehmet Perinçek, Tuğgeneral Bolhovitinov’un 11 Aralık 1915’te karargahına gönderdiği 65 sayfalık raporu buldu. Rus komutan raporda, "Ermeni gönüllü birlikleri ırkçı duygularla Müslüman halka karşı vahşi kırımlara girişti" diyor.

RUSYA’nın başkenti Moskova’da bulunan Rusya Askeri Tarih Devlet Arşivi’nde (RGVİA) çalışmalar yapan İstanbul Üniversitesi araştırma görevlisi Mehmet Perinçek, Birinci Dünya Savaşı sırasında Kafkas cephesinde görevli Tuğgeneral Leonid Bolhovitinov’un karargahına gönderdiği raporu buldu. Diğer adı ’Çarlık Rusyası Askeri Arşivi’ olan merkezde bulunan tarihi belge, günümüzde Erivan hükümeti ve diasporanın sloganı haline gelen "Türkler 1915 yılında 1.5 milyon Ermeni’yi öldürdü" iddiasını ilk elden çürüten bilgiler içeriyor.

Sorumlu kendileri
11 Aralık 1915’te Rus karargahına gönderilen 65 sayfalık rapor, "Gerçek durum. Düzeltme" başlığını taşıyor. Taşnak Partisi’nin, "Kafkas cephesinde Ermeni gönüllü çetelerinin faaliyetleri" başlıklı bir mektubu Rus Çarı’na iletmesinden iki ay sonra yazılan raporun girişinde, Ermenilerin kaleme aldığı bu mektuptaki bilgilerin "siyasi amaçlı" olduğu uyarısı yapıldıktan sonra, bölgedeki "gerçek durum" özetleniyor. Bölgede patlak veren hadiselere, "Ermeni problemi olarak tabir edilen mesele" tanımını uygun gören Rus general, Osmanlı içinde istenmeyen unsur haline gelmelerinde sorumluluğu Ermenilere yüklüyor. Raporda, "Ermenilerin verdiği ölü sayısına güvenmemek gerekir. Taşnak partisi bildirilerinde belirtilen kayıp rakamları devamlı surette abartılıyor ve bunların siyasi amaç taşıdıkları şüphe götürmüyor. Bu kayıpların sorumluları da, kırımı ateşleyen Ermeni çetelerinin kendisidir" ifadesi yer alıyor.

İngiltere kışkırttı
Bölgede fitilin 1915’ten çok daha önce, 1890 tarihlerinde dış güçler tarafından ateşlendiğini merkeze bildiren Bolhovitinov, "Özellikle İngiltere, Osmanlı ile Çarlık Rusya arasında ittifak kurulup Ortadoğu’da yeni güç merkezi oluşmaması için, Türkiye’nin doğusundaki Ermenileri kışkırtarak karışıklık çıkartmıştır. Bundan önce, Türkler, Ermeniler ve Kürtler barış içinde yaşıyordu. Hatta bölgedeki Ermenilerin hayat koşulları, Kürtler’den ve Türkler’den bile iyiydi" diyor. Rus general şöyle yazıyor: "Rusya, Osmanlı içindeki Ermeni meselesini ilk başta uzaktan izlemekle yetinmiştir. İmparatorumuzun görüşü, Almanya ve üç ay sonra Osmanlı devletinin de bize savaş ilan etmesiyle değişti. Rus birliklerine ek olarak Ermeni gönüllü çetelerini kullanma kararı, Osmanlı’nın bize savaş ilanı sonrasında alındı. Zayıflayan Osmanlı Devleti, Rusya için potansiyel müttefik olmaktan zaten çıkmıştı."

Rapordan tespitler

Cepheyi teftiş eden Çarlık Rusya’sı Tuğgenerali Bolhovitinov’un 1915 tarihli raporunda karargahına bildirdiği bazı tespitler şöyle:

Kullanıldılar Ermenilere kendi yardımlarıyla "Bağımsız Ermenistan" kurabilecekleri fikrini empoze eden Avrupa diplomasisidir. Bu fikrin aşılanmasında özellikle Ermeni diasporası aydınları kullanılmış ve onlar aracılığıyla Osmanlı’da yaşayan Ermenilere karışıklık çıkarmaları ve kan dökerek Avrupa kamuoyunu etkilemeleri öğütlenmiştir.

Feda edildiler Ermeni liderleri, gerçekleşmesi imkansız "Bağımsız Ermenistan" fikrine kapılarak Ermeni halkını Avrupa diplomasisi için feda etmiştir. Ermeni çeteleri, suni ayaklanmalar kışkırtarak, yoğun propaganda faaliyeti yürüterek ve Müslüman nüfus üzerinde her türlü tecavüzü uygulayarak kırımı ateşlemiştir.

Herkese terör Ermeni örgütleri, eylem biçimi olarak terörü benimsemişlerdir. Terörü, sadece başka milletlerden kişilere karşı değil, kendi fikirlerini benimsemeyen Ermenilere karşı da uygulamışlardır. Hatta özerklik karşılığında Rusya ile ittifakı da geçici bir araç olarak görmüşlerdir. Dolayısıyla Ermeni gönüllü birlikleri uzun vadede Rusya İmparatorluğu çıkarlarının aleyhinedir. Rusya’da terör eylemleri düzenleyen Taşnak komutanlarının 1914 affından yararlandırılması ve serbest bırakılması hatadır.

Vahşi kırımlar Savaş esnasında işgal edilen bölgelerde Ermeni gönüllü birlikleri ırkçı duygularla Müslüman halka karşı vahşi kırımlara girişmiş, nüfusu cins veya yaş ayırtetmeden ya imha etmiş ya da sürmüş, köylerini yerle bir etmiş ve mallarını yağmalamıştır. Bu uygulamalar sistemlidir. Düzensiz ve yağmacı Ermeni çeteleri, müttefik Rus ordularına karşı bile zaman zaman silah kullanmıştır. Rus yetkilileri bu yüzden önlemler almıştır.

Dehşet çeteleri

Rus general Leonid Bolhovitinov’un raporuna göre, Birinci Dünya Savaşı’na Rus saflarında katılan gönüllü Ermeni çeteleri, Anadolu topraklarında sivil halk arasında dehşet saçmıştı. Fotoğrafta görülen "Kazar" ve "Sepuh" gibi çeteler, Ruslar tarafından bile kontrol altında tutulamıyordu.

’Düşman’ın kaleminden
BUGÜNE kadar Rus arşivinin tozlu raflarında kalan ancak tarihi öneme sahip olan raporun, o dönemde Osmanlı ile düşman olan bir ülkenin askeri yetkilisi tarafından hazırlanmış olması önem taşıyor. Raporu yazan Rus Tuğgeneral Bolhovitinov, Osmanlı İmparatorluğu’nun Almanya ve Avusturya-Macaristan ile birlikte, İngiltere, Fransa ve Rusya’ya karşı savaştığı 1914-1918 yılları arasında Kafkas cephesinde bulunuyordu. Dolayısıyla gördüklerini diplomatik bir çarpıtma yapmadan, asker gerçekçiliğiyle aynen üstlerine aktarmış olduğu sanılıyor. Sözde Ermeni soykırımı meselesinde en büyük sorun, tarihi belgelerin nesnelliği. Özellikle Ermeni iddialarını destekleyen belgelerin, o dönemde Osmanlı’nın karşısında yer alan devletlerin diplomatları ve gazetecileri tarafından yazılmış olması dikkat çekiyor.

Çar’a sadakat yemini
Akademisyen Mehmet Perinçek’in ulaştığı tarihi fotoğrafta, Ermeni gönüllü çeteleri, Rus Çarı’na sadakat yemini ederken görülüyor. Çarlık Rusya generali Bolhovitinov, Kafkasya cephesinde Osmanlı ile savaşırken yazdığı raporunda, "Almanya’dan sonra Osmanlı Devleti de Rusya’ya savaş ilan etmeseydi, kontrol altında tutulması çok zor olan Ermeni unsurunu gönüllü birlikler olarak Kafkas cephesinde kullanma düşüncemiz olmazdı. Ermeni çeteleri savaştan sonra süngülerini rahatlıkla bize karşı da çevirebilir" diyor.


Kaynak
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

İletigönderen Ram » Sal Haz 17, 2008 3:03

tuba, haber için teşekkür ederim.

Görüntü eklenmiştir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Türk-Kan » Sal Haz 24, 2008 21:38

Rus İmparatorluğu Kafkas Orduları Komutanı'ndan Ermeni Raporu


Birinci Dünya Savaşı sırasında Rusya İmparatorluğu'nun Kafkas Orduları Komutanı Tuğgeneral Leonid Bolhovitinov, 1915 yılında merkeze gönderdiği raporda, ''sözde Ermeni sorununun İngilizlerin kışkırtmasıyla'' ortaya çıkartıldığını ve Ermeni gönüllü birliklerinin Rusya İmparatorluğu sınırları içindeki Müslüman halka karşı ''vahşi kırımlara'' giriştiğini bildirdi.

İstanbul Üniversitesi araştırma görevlilerinden Mehmet Perinçek, Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Rusya Devleti Askeri Tarih Arşivi'nde (RDATA) yaptığı uzun araştırmalar sonucu, Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ile resmi savaş halinde bulunan Rus İmparatorluğu'nun Kafkas Orduları Komutanlarından Tuğgeneral Bolhovitinov'un Ermeni olaylarıyla ilgili yazdığı 65 sayfalık rapora ulaştı.

Perinçek, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Bolhovitinov'un raporunun, özellikle Ermeni diasporasının Rus İmparatorluğu sınırları içindeki Müslümanlara yönelik cinayetlerin Türkiye'deki tehcire tepki olarak işlendiği tezini tamamen çürüttüğünü belirterek, şunları kaydetti:

''Diaspora, Rusya sınırları içindeki Türklere ve Kürtlere yönelik Ermeni kırımının özellikle tehcire tepki olarak yapıldığını savunuyor. Ancak Bolhovitinov'un 11 Aralık 1915 tarihinde Kafkasya Valiliği'nin Askeri İşlerden Sorumlu Yardımcısı'na gönderdiği rapordaki olayların çok büyük bölümü tehcirden önceki dönemde geçiyor. Bu da diasporanın cinayetlerin tehcire tepki olarak işlenmiş olduğu tezini tamamen çürüten son derece önemli bir belge. Bir de bu rapor ilk defa günışığına çıkan, olayların yaşandığı bölgedeki Ermeni çeteleri kullanan komutan tarafından merkezine gönderilen, bir durum tespiti yapan gizli bir iç yazışma olması açasından son derece önemli. Bu kamuya açık bir rapor olmadığı için, bunun propaganda veya kasıtlı bir amaç için yazıldığı ileri sürülemez.''

Mehmet Perinçek, Bolhovitinov'un raporunda, bu çeteleri Almanya safında yer alarak Rusya'ya karşı savaş açan Osmanlı İmparatorluğu'na karşı kendilerinin oluşturduğunu itiraf ettiğini belirterek, şunları söyledi:

''Rusların amacı savaşta bazı Türk bölgelerini almak. Bu bölgeleri aldıktan sonra burada yaşayan kişilere yönelik eylemlerin sürmesi onları rahatsız ediyor. Ermeni gönüllü birlikleri Türklere ve Kürtlere Ermenilerle eşit şekilde davranan Rusya'ya ateş püskürüyorlar ve kendilerine Türklerden ve Kürtlerden daha ayrıcalıklı davranmasını istiyorlar. Bolhovitinov raporunda, Osmanlılara karşı savaşmaları için oluşturdukları birliğin kendilerine karşı bir canavarı da yaratmalarına neden olduğuna dikkat çekiyor.''

Osmanlı ordusuyla Kafkas cephesindeki savaşı bizzat yürüten ve Osmanlıya karşı Ermeni çetelerini bizzat örgütleyen Çarlık Rusyası'nın Kafkasya Cephesi'nin üst düzey komutanlarından olan Bolhovitinov, merkeze sunduğu ''Kafkas Ordular Karargah Komutanı'' antetli 65 sayfalık gizli raporda, Ermeni gönüllü birliklerinin Kafkas Ordu Komutanlığı'na sundukları raporlardaki yanlışları ve çarpıtmaları vurguluyor.


-''SÖZDE ERMENİ MESELESİ İNGİLİZLERİN KIŞKIRTMASI''-

Raporuna öncelikle Ermeni sorununun tespitiyle başlayan Bolhovitinov, bu konuda özellikle ''sözde Ermeni meselesi'' tabirini kullanarak, böyle bir sorunun 1890'lı yıllara kadar söz konusu bile olmadığına dikkat çekiyor.

Ermeniler, Türkler ve Kürtlerin Osmanlı İmparatorluğu içinde tam bir uyum içinde yaşadığını, aralarında ''tipik komşuluk ilişkileri'' dışında herhangi bir sorunun olmadığını ifade eden Bolhovitinov'un, ''Ermenilerin yaşam koşulları iyi. Hatta Türklere ve Kürtlere nazaran daha refah içinde yaşamışlardır'' ifadesini kullandığı göze çarpıyor.

Raporunda, ''Sözde Ermeni meselesi, 19'uncu yüzyılın ikinci yarısında suni olarak özellikle İngilizlerin kışkırtmaları sonucu ortaya çıkmıştır'' diyen Bolhovitinov, şu tespitlerde bulunuyor:

''İngiltere, bu şekilde (Ermenileri kışkırtarak) bir yandan Türkiye ile Rusya'nın arasını açma amacı gütmüştür. Çünkü olası bir Rus-Türk ittifakı Orta Doğu'daki dengeleri alt üst edecek ve İngiltere'nin hakimiyetine büyük darbe vuracaktır. Ayrıca bu şekilde Rusya'nın Boğazlar üzerinde söz sahibi olması da engellenmiştir. İngiltere, öte yandan Osmanlı Devleti içindeki bazı güçleri destekleyerek, Osmanlı topraklarını paylaşmayı ve içişlerine müdahale etmeyi amaçlamıştır. Zayıflayan Osmanlı Devleti, İngiltere'nin planladığı şekilde Rusya için de potansiyel müttefik olmaktan çıkmıştır. Diğer taraftan ortaya çıkacak bağımsız Ermenistan da Türkiye ve Rusya arasında tampon ülke işlevi de görecektir.''


-''ERMENİLER AVRUPA DİPLOMASİSİNE KURBAN EDİLMİŞLERDİR''-

Avrupalıların yukarıda söz konusu edilen amaçlarına ulaşmak için Ermenilere ''bağımsız Ermenistan'' fikrini empoze etiğini kaydeden Bolhovitinov, Ermeni halkına bu fikrin aşılanmasında özellikle Ermeni diasporasının aydınlarının kullanıldığını, bu aydınlar aracılığıyla Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşayan Ermenilere ''karışıklık çıkarmaları ve kan dökerek Avrupa kamuoyunu'' etkilemelerinin tavsiye edildiğini belirtiyor.

''Ermeni liderleri gerçekleşmesi imkansız Bağımsız Ermenistan fikrine kapılarak, Ermeni halkını Avrupa diplomasisi için feda etmiştir'' ifadesini kullanan Bolhovitinov, şu noktaları dile getiriyor:

''Ermeni çeteleri suni ayaklanmaları kışkırtarak ve yoğun propaganda faaliyeti yürüterek, Müslüman nüfus üzerinde her türlü tecavüzü uygulayarak, kırımı ateşlemiştir. Anadolu'da ve Güney Kafkasya'da 19'uncu yüzyılın sonlarında ve 20'nci yüzyılın başlarında yaşanan karşılıklı kırımların sorumlusu Ermeni çeteleri ve onları kullanan Avrupa diplomasisidir.''


-''KARŞIT GÖRÜŞTEKİ ERMENİLERE DE TERÖR UYGULANMIŞTIR''-

Bolhovitinov, Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus ordularında savaşmaları için kurulan gönüllü Ermeni birliklerine bunun karşılığında özerklik sözü verildiğini belirttiği raporunda, kurulan bu Ermeni örgütlerinin eylem biçimi olarak terörü benimsediğinin altını özellikle çizerek, ''Terörü, sadece başka milletlerden kişilere karşı değil, kendi fikirlerini benimsemeyen Ermenilere karşı da uygulamışlardır'' ifadesini kullanıyor.

Ermenilerin savaş sırasında Ruslara vereceği hizmete karşılık özerlik talep ettiği belirtilen raporda, adeta özeleştiri yapılarak, şu görüşlere yer veriliyor:

''Bunun (özerkliğin verilmesi) sağlanmaması durumunda Taşnaklar tarafından Ermeni gönüllülerine, Ruslara ve Tatarlara (Azeriler kastedilmektedir) karşı savaşma emri verilmiştir. Ermeniler, bu süreci bir araç olarak görmekte, daha sonra amaçlarına ulaşmak için Ruslara karşı da savaşmayı planlamaktadır. Dolayısıyla Ermeni gönüllü birlikleri, Rusya'nın da çıkarlarının aleyhinedir.''


-''ERMENİ LİDERLERDEN BİR KISMI RUSYA'DA TERÖR EYLEMLERİNDE BULUNDULAR''-

Rusya tarafından Osmanlılara karşı savaşmaları için oluşturulan gönüllü Ermeni birliklerinin liderlerinin ''önemli bir kısmının Rusya'da terör eylemlerinde bulunduğu için yargılanarak ağır hapis cezalarına çarptırılan Taşnak teröristlerden'' oluştuğunu belirten Bolhovitinov, şu tespitlerde bulunuyor:

''Kafkasya Ordu Komutanının emri ile 1914 yılında Taşnaklar için çıkarılan af sayesinde bu teröristler özgürlüklerine kavuşmuştur. Taşnak gönüllü birlikleri arasında da özellikle partisel ayrımlardan dolayı büyük çelişkiler oluşmuştur. Bu çelişkiler, cinayetlere ve birbirini en ağır derecede suçlamalara kadar varmıştır. Gönüllü hareketi, milli bir mesele olmaktan çıkmış, partiler arası çıkar kavgasına dönüşmüştür.''


-''MÜSLÜMANLARA YÖNELİK IRKÇI VE VAHŞİ KIRIMLAR''-

Raporunun önemli bölümünü Ermeni gönüllü birliklerin, özellikle Rusya İmparatorluğu topraklarında yaşayan Müslümanlara uyguladığı vahşete varan cinayetlere ayıran Bolhovitinov, şunları kaydediyor:

''Birinci Dünya Savaşı sırasında işgal edilen bölgelerde Ermeni gönüllü birlikleri ırkçı duygularla Müslüman halka karşı vahşi kırımlara girişmiş, nüfusu cins, yaş ayırt etmeden ya imha etmiş, ya sürmüş; köylerini yerle bir etmiş ve mallarını yağmalamıştır. Bu uygulamalar sistemlidir. Bunların haricinde Ermeni gönüllü birlikleri içerisinde disiplinsizlik, düzensizlik, kendini beğenmişlik, entrikalar, hırsızlık, yağma olağan hale gelmiştir. Hatta Rus ordularına silah sıktıkları bile gözlemlenmiştir. Bu nedenle Rus yetkilileri, gönüllü birliklerle ilgili ciddi önlemler almak, emirler yayımlamak, Ermeni subay ve askerleri askeri mahkemelerde yargılamak zorunda kalmışlardır.''


-''ERMENİLER KAYIPLARINI SÜREKLİ ABARTIYORLAR''-

Ermenilerin, kayıpları konusunda da kendilerini sürekli yanıltığına dikkat çeken Bolhovitinov, şunları dile getiriyor:

''Ermeniler, Birinci Dünya Savaşı sırasında verdikleri kayıpları devamlı surette fazlasıyla abartmaktadırlar. Dolayısıyla Ermenilerin verdikleri rakamlara asla güvenilemez. Zaten verilen kayıpların sorumluları da daha önce yukarıda tespit edildiği gibi Ermeni sorununu suni olarak ortaya çıkaran ve karşılıklı kırımı ateşleyen Ermeni çetelerinin faaliyetleridir.''


-''RUM ERMENİ YAĞMA ÇETELERİ ORTAYA ÇIKTI''-

Perinçek'in arşivlerde ulaştığı, yine Bolhovitinov'a ait, 27 Ocak 1915'te Kars Valisi'ne yazılan telgrafta da şunlar kaydediliyor:

''General İstomin, Gülyabert çevresinde Ardahan'dan Ahılkelek ve Kars'a giden yol üzerinde sivil nüfusa tecavüzlerde bulunan, ürün ve yem stoklarını çalan Rum ile Ermeni yağma çetelerinin ortaya çıktığını bildiriyor. Ayrıca Merdenek ve Gelsk bölgesinde de aynı durum yaşanıyor. (?) No. 507. Bolhovitinov''

Rus Tuğgeneral Bolhovitinov, Ermeni gönüllü birliklerinin ''Türk sivil halka karşı vahşilikleri ve bunlara Kazakların katılımıyla ilgili durum hakkında'' komutanlıklardan bilgi istenmesi üzerine 17 Mart 1916'da Rusya Yüksek Başkomutanlık Karargahına gönderdiği telgrafta şunları belirtiyor:

''Bitlis Muharebesi Komutanı Tümgeneral Abatsiyev şunları bildirdi: Kazakların bu olaya katıldığını kesinlikle kabul etmiyorum. Bitlis ve çevresini birçok kez dolaştım. Bu esnada Kazakların disiplinsizliğiyle ve sivil halka zulmüyle ilgili bana tek bir şikâyet bile gelmedi. Birçoğu Türkiye Ermenisi olan Ermeni birliklerine gelince; Bitlis'in alınmasının üçüncü gününde gönüllülerin Müslümanlara yönelik kesintisiz tecavüzlerinden dolayı bu birliği şehrin dışına çıkartmak zorunda kaldım. Bunları Bitlis-Muş arasındaki konaklama bölgesine gönderdim.''


-''20'DEN FAZLA ÇOCUĞU ERMENİ BİRLİKLER DOĞRADI''-

Türk nüfusun Ermenilerin 2 bin kişiyi katlettiği iddiasına değinen Abatsiyev, Bolhovitinov'a yazdığı raporda şunları ifade ediyor:

''Türklerin telgrafta bahsettiği, 2 bin kişinin öldüğü bence abartılı. Ermeniler tarafından sivil halkın katledildiğini öğrendiğim zaman meseleyi araştırmak için Ermeni birliğinin komutanı Andranik'i çağırdım. Andranik, bana bunun gibi olayların gayet doğal olduğunu, öyle ki aralarında zamanında Türklerin karısını, çocuğunu ve yakın akrabalarını öldürmüş birçok insanın bulunduğunu söyledi.

Tatvan'da ise şöyle bir olayın yaşandığını biliyorum: Evlerden birinde avcı taburu ve Ermeni gönüllüleri birlikte konaklamışlar. Avcı taburu, 20'den fazla evsiz Müslüman çocuğu eve alarak yemek vermiş. Avcı taburu keşfe gönderilmiş ve döndüklerinde bütün çocukları doğranmış bir şekilde bulmuş. Onların yokluklarında evde sadece Ermeniler varmış. Bu konuyla ilgili tarafımdan yürütülen soruşturma sonucunda bunu Ermenilerin yaptığını kesinlikle tespit ettim. Ama ne yazık ki suçlular ortaya çıkarılamadı. Ermeni gönüllüleri, meseleyi öyle karışık bir hale getirdiler ki, işin içinden çıkmak mümkün olmadı.''

Perinçek, Bolhovitinov'un 65 sayfalık raporunun tamamına ve bu dönemde yapılan bazı iç yazışmaların da bulunduğu belgelere yakında yayımlamayı planladığı kitabında yer verecek.


Kaynak

Tuğgeneral Leonid Bolhovitinov yazdı:''SÖZDE ERMENİ MESELESİ İNGİLİZLERİN KIŞKIRTMASI''

Ingiliz oyunu dedikleri sey bu olsa gerek... Simdi ise müzelerinde sözde "ermeni soykirimi" iddialari üzerine calismalar sergiliyor, soykirim aniti dikiyorlar.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen talat pasa 1 » Pzt Ara 01, 2008 0:12

Emperyalis bir yalandir.
Önce Vatan
Kullanıcı küçük betizi
talat pasa 1
Üye
Üye
 
İletiler: 340
Kayıt: Pzr Kas 23, 2008 17:12


Şu dizine dön: Ermeni Meselesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x