Evanjelizm Dünya İmparatorluğu ve Türkiye

Kitapları bu bölümde tanıtabilirsiniz.

İletigönderen Başkomutan » Prş Tem 21, 2011 1:18

Ramazan Kağan Kurt, uzun çalışmaları sonucu hazırladığı kitabında, hangi görüşte olursa olsun herkesi ilgilendiren; Evanjelizm, Kabalistler, Hollywood ve Yahudilerin ilişkilerini anlatıyor.

Bu kitap, Evanjelistlerin kıyamet senaryolarını, Hollywood filmlerinin altında yatan gerçekleri, Yeni Dünya Düzeni ve Büyük Ortadoğu Projesinin altında yatan sırları açıklığa kavuştururken, dünyanın dört bir yanına yayılmış Evanjelistlerin etrafımıza ördüğü, her geçen gün bizi sıkıştıran ağı ve Ezoterik cemiyetlerin gözümüze çektiği perdeyi çekip alıyor.

Kitabın bazı ilginç başlıkları:

· Kıyametin Taşeronu Evanjelistler

· Hollywood’da Evanjelist-Kabalistik Kıyametçilik

· ABD Amerikan Yahudileri ve İsrail

· Amerikan Seçkinler Kulübü ve ‘Skull and Bones’

· Yeni Dünya Düzeni ve Büyük Ortadoğu Projesi

· Armagedon Savaşı ve Kıyamet

· Şiilere göre Mehdi İnancı

· Gog ve Magog / Yecüc ve Mecüc nedir?

· Bahailik ve İsa Mesih

İstanbul Üniversitesi, The University of British Columbia-Vancouver-Kanada, University of California san Diego, University of Pennsylvania, Philadelphia, University of California'da İngilizce lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra, master ve doktora çalışmaları yapan Ramazan Kağan Kurt, yoğun bir araştırma sürecinden sonra çarpıcı kitabıyla karşınızda…

Araştırma-Dünya Siyasi Tarihi
494 sayfa
ilknokta.com

Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

Re: Evanjelizm Dünya İmparatorluğu ve Türkiye

İletigönderen Başkomutan » Prş Tem 21, 2011 1:18

Evanjelist Havariler

Hz.İsa'nın Vali Platus'un kararı ve Kral Hirodes'in onayı ile çarmıha gerilişinin ardından, İsa'nın kutsal öğretileri, oniki havari tarafından dünyaya duyrulmuştur.İsa'nın kutsal öğretileri bizzat İsa Mesih tarafından havarilere bildirilmiş ve kendisinin ilahi emirleri bizzat kendisi tarafından havarilere duyrulmuştur.İsa'dan kutsal bildirileri devralan havariler, onun ölümünden sonra elçi görevini üstlenmiş ve hristiyanlık onlar tarafından dünyaya duyrulmuştur.Bunu İsa'nın kendi sözlerinden de anlamaktayız:

''Gökte ve yeryüzünde bütün hakimiyet bana verildi.Şimdi siz gidip bütün milletleri şakirt edin.Onları Baba,Oğul ve Ruhülkudüs ismi ile vaftiz eyleyin;size emrettiğim herşeyi tutmalarını onlara öğretin;ve işte,ben bütün günler,dünyanın sonuna kadar sizinle beraberim.''(1) İsa'nın seçmiş olduğu havariler,onun ismi ile dünyanın büyük bir bölümünü vaftiz ederek kendilerine düşen misyonu tamamladı; fakat Hristiyanlık adına bazı kimseler öylesine suçlar işledi ki hem İsa hem de havariler onlardan utanç duydu.Kimi şövalyeler kahraman olmak amacıyla,kimi papazlar kilisenin topraklarını büyütmek ideali ile,kimi serseriler de çapul malı toplamak amacı ile İsa'nın adını kullanarak emellerine ulaşmak istedi.

Ortaçağ'da insanları etkileyebilmenin tek çıkar yolu din olduğundan haçlı seferlerine katılan herkes, cennetle müjdeleniyor ve doğu ülkeleri bu propaganda ile yağmalanıyordu.İsa, bu tür kimselerin ortaya çıkacağını henüz çarmığa gerilmeden önce bizzat kendi ağzıyla şu şekilde ifade etmişti:''Sakın saptırılmayasanız;zira birçokları Ben O'yum ve vakit yakındır diye benim ismimle geleceklerdir;onların arkasından gitmeyin.Cenkler ve karışıklıklar duyduğunuz zaman yılmayın.''(2)Günümüzde de evanjelist tarikatın önde gelenleri, İsa'nın yeryüzüne gelebilmesi için Yakındoğu'da büyük bir savaşın çıkması gerektiğine inanarak ülkelerin işgaline önayak olmaktadır ve büyük savaş denen ''Armegedon''adlı harbi tertip etmektedir.

Ekonomik anlamda ülkelerin enerji kaynaklarını sömürmek,siyasal anlamda geri kalmış ülkelere demokrasi getirmek,dini anlamda ise Armagedon savaşını başlatmak, XXI.yy'ın evanjelist havarilerinin yeni emelleridir.Aslında emperyalizmin dini,mezhebi ve ırkı yoktur;fakat cahil halk kitlelerini uyutabilmek için din mutlak anlamda kullanılması gereken bir silah olduğundan, emperyalizm tarih boyunca dinle dirsek temasında bulunmak zorunda kalmıştır.

Libya'nın işgal altında olması,Suriye'nin iç savaşın eşiğine getirilmesi,Türkiye'nin bitmeyen kürt sorunu ile boğuşması ne içindir? Bütün bunların nedeni kendilerini dünyanın ıslah edicisi sayan evanjelist tarikata mensup bir avuç emperyalistin dünya hakimiyetine göz dikmesidir.Dinler arası diyalog adı altında Yakındoğu'daki işbirlikçilerini de parayla besleyen kana susamış bu insanlar,sadece hristiyanlığın değil,islamiyetin de dizayn edicisi olarak sahneye çıkmıştır.Ilımlı islam modeliyle birçok şeriatçı oluşumu kendi saflarına çekmeyi başaran bu insanlar, Yakındoğu'da muhalifsiz kalarak hem meydanı boş bulmuş hem de istediği gibi at oynatır hale gelmiştir.Bu insanlar,kendilerini ne kadar hristiyan olarak gösterirlerse göstersinler,dinler arası diyalog adıyla ne kadar barışçıl politikalar izlediklerini söylerlerse söylesinler,bu insanların inandıkları tek bir değer vardır:

Para.Bunu ben söylemiyorum.Mensup oldukları dinin önderi İsa Mesih söylüyor:''Hiç kimse iki efendiye kulluk edemez;çünkü ya birinden nefret eder ve ötekini sever;yahut da birini tutar,ötekini hor görür.Siz,Allah'a ve paraya kulluk edemezsiniz.''(3)İsa'nın bu sözünü gelin hep birlikte muhakeme edelim:Sizce bir avuç dolar için,birkaç yüz litre petrol için milyonlarca insanın kanına girenler, uluslararası tekellerin,kartellerin ve holdinglerin kuyrukçuluğunu yapanlar,paraya mı kulluk ediyorlar yoksa Allah'a mı?Sizce bu insanlar,ilahi bir dine mensup kimseler olarak,dine mi inanıyorlar yoksa dini mi kullanıyorlar?

Sormuş olduğum soruların cevabı oldukça basittir ve oldukça nettir.Elbetteki onlar, dini çıkarlarına alet ederek kullanıyorlar.Daha bir önceki yüzyıla kadar ''Müslümanların iyisiyle de kötüsüyle de istişare etmeyiz.En iyi müslüman ölü müslümandır.''diyen haçlı zihniyetinin torunları,şimdi dinlerarası diyaloğu başlatmış bulunmaktadır. Aynı şekilde batılılara gavur,kafir,necaset tabiriyle yaklaşan,onlara her fırsatta cihat ilan etmekten geri durmayan bazı şeriatçılar şimdi: ''Sermayenin yahudisi,müslümanı olmaz.''diyerek hristiyanlığın yeni havarileri ile dirsek temasına girmiştir.Bu da gösteriyor ki emperyalistler dinleri sadece maske olarak kullanıyor.Zaten İsa'da:'' Sizlere benim adımla gelecekler.'' Sözüyle bunu binlerce yıl önceden belirtmişti.

''Günümüzde evanjelist havarileri farkında olmadan destekleyen,onların çıkarlarına hizmet eden binlerce hatta milyonlarca farklı dine mensup kimseler bulunmaktadır.Dinlerarası diyaloğu savunanlar,neo-liberal politikalara teslim olanlar, ülkesini özelleştirme iyidir diyerek yabancı sermayeye peşkeş çekenler,ben bu ülkenin pazarlamacısıyım diyen kimselere oy verenler, emin olun hristiyanlık adıyla ortaya çıkan evanjelist havarilerin bir piyonu olmaktan başka birşey değildir.Onlar,cahil olduklarından her Allah,kitap diyen kimseyi gerçek bir melek sanırlar;ama melek sandıkları kimselerin şeytan olduklarını ancak ülkelerini kaybettikten sonra anlayabilirler.Ne varki iş işten geçmiştir ve atı alan Üsküdar'ı geçmiştir.

EKLER:
1-İNCİL:Matta-Bab:28-20 (Kitab-ı Mukaddes Yayınları-1997)
2-İNCİL:Luka -Bab:21-8,9 (Kitab-ı Mukaddes Yayınları-1997)
3-İNCİL:Matta-Bab:6-24 (Kitab-ı Mukaddes Yayınları-1997)

Yasin ŞAHİNER
18/07/2011
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

Re: Evanjelizm Dünya İmparatorluğu ve Türkiye

İletigönderen itachi » Cum Tem 22, 2011 21:15

başkomutan, çok güzel bir paylaşım, herkese tavsiye ediyorum, aydınlatıcı bir izlence
Kullanıcı küçük betizi
itachi
Üye
Üye

İletiler: 59

Şu dizine dön: Kitap Tanıtımları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x