Eymür: Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir, 90’larda bu kadar kepazelik yoktu

Genel & Güncel Konular

Eymür: Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir, 90’larda bu kadar kepazelik yoktu

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Haz 18, 2021 2:52

Sedat Peker'in açıklamalarını yorumlayan eski MİT yöneticisi Mehmet Eymür, "Bugünkü tablo çok daha vahim, 90'larda bu kadar kepazelik yoktu. Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir" dedi.

Resim

Eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, Sedat Peker’in yayımladığı 5 videoyu değerlendirdi. “90’larda bu kadar kepazelik yoktu” diyen Eymür savcılığın harekete geçmesi gerektiğini belirterek, “bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir” ifadesini kullandı.

“90’LARDA BU DERECE KEPAZELİK YOKTU”
1. MİT raporunu yazan, eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in mafya-siyaset bağlamındaki açıklamalarını değerlendirdi. “Bugünkü tablo çok daha vahim. O zaman hiç değilse işleyen bir yapı vardı” diyen Eymür, savcılığın harekete geçmesi gerektiğini belirterek, “Yer yerinden oynuyor. Bütün millet yazışıyor. Her gün videoları bekliyorlar, daha ne olsun. Son videosunda savcıların ne yapması gerektiğini anlatıyor. 90’larda bu kadar kepazelik yoktu. Bu derece yoktu” dedi.

Eymür, Susurluk döneminde Mehmet Ağar’la ilgili bazı ithamlarda bulunduğunu hatırlatan Eymür, “Hatta zamanında söylediğim bir lafı yine tekrarlamak istiyorum. Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir” uyarısında bulundu.

“BU KADAR ALENİ OLMASI HAYRET VERİCİ”
Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Eymür’in açıklamaları şöyle:

Peker’in videoları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tabi, Sedat Peker de çok pirüpak değil. Kendisine yanlış yollarda olduğunu söyledim. Pek aldırmadı. Anlattıkları önemli şeyler. Kendisi sıkıntıya düşmeden anlatsaydı makbule geçerdi tabii.

Ağar ile ilgili iddiaları nasıl yorumluyorsunuz?

Zamanında Ağar ile ilgili şeyleri yazdık. Birtakım kimseler “İki Mehmet’in kavgası” dediler. En rahatsız olduğum laftı. Olayı küçülten bir deyim. Ağar ile ilgili her yazdığım şey onu daha yükseltti. Nasıl olduysa… Birileri “Abi bizi de yaz, yükselelim” diyordu.

Bugünkü durumunu nasıl yorumluyorsunuz?

Cinayetlerden bahsediliyor. Çok üzücü, devletin bu hale düşmesi.

1. MİT Raporu sizin elinizden çıkmıştı.

Benim elimden çıktı, evet.

Susurluk’ta da ithamlarda bulunmuştunuz.

Susurluk’u basına ilk haber veren benim.

Bugünle kıyaslarsak?

Bugünkü tablo çok daha vahim. O zaman hiç değilse işleyen bir yapı vardı. Görevimizi yapıyorduk, ciddiyetle yapıyorduk. Destek de alıyorduk.

Şimdi?

Şimdi daha kuralsız tabii. Şimdiye kadar savcılığın harekete geçtiğini duymadım.

Geçmesi gerekir mi?

Kesinlikle. Yer yerinden oynuyor. Bütün millet yazışıyor. Her gün videoları bekliyorlar, daha ne olsun. Son videosunda savcıların ne yapması gerektiğini anlatıyor.

90’lar böyle miydi?

90’larda bu kadar kepazelik yoktu. Bu derece yoktu.

90’larda siyasiler ile çıkar örgütleri aynı fotoğrafa giriyor muydu?

Her zaman vardı. Bakıyorum, yine aynı isimlerden, aynı şeylerden bahsediliyor.

Ağar ve arkadaşlarının marina fotoğrafını kastediyorsunuz.

E tabii. Bu kadar aleni olması da hayret verici.

Siz Ağar için ağır ithamlarda bulunmuştunuz.

Evet, söyledim. Hatta zamanında söylediğim bir lafı yine tekrarlamak istiyorum. Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Noyan Umruk ve 2 konuk

x