Fetullah Marka Oldu! || Ayın Haberi

Genel & Güncel Konular

Fetullah Marka Oldu! || Ayın Haberi

İletigönderen Ram » Pzr Haz 15, 2008 20:39

Fethullah Gülen marka oldu

Şaraptan silaha, tütünden yılbaşı süsüne, oyun kartlarına kadar tüm malzemede adı kullanılabilecek

ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’in kardeşi Kudbettin Gülen’in çalıştığı Çağlayan Yayım Dağıtım Basım Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ adlı firma, silahtan şaraba, tütünden prezervatif ve cinsel amaçlı aletlere, yılbaşı ağacı süsünden oyun kartlarına ve ağır askeri silahlara kadar sayısız mal ve hizmete, Fethullah Gülen adıyla marka tescili yaptırdı. Antalya’da yayın yapan ve konuyu haberleştiren “Son Nokta” dergisinin 54. sayısı ise kapak tasarımının onur kırıcı olduğu gerekçesiyle basım aşamasındayken toplatıldı.

GÜRSU KUNT

ANTALYA - Fethullah Gülen’in kardeşi Kudbettin Gülen’in çalıştığı Çağlayan Yayım Dağıtım Basım Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ, silahtan şaraba, tütünden cinsel amaçlı malzemelere, yılbaşı ağacı süsünden oyun kartlarına kadar akla gelebilecek hemen her alandaki sayısız mal ve hizmete, Fethullah Gülen adıyla marka tescili yaptırdı. Böylece herhangi bir ürün ya da hizmetin Fethullah Gülen adıyla piyasaya sürülmesi de önlenmiş oldu.

ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’i, redaktör kadrosuyla çalışıyor gibi gösteren ve sigortalayan Nil Basım Yayım Dağıtım Matbaacılık Ambalaj Sanayi, pek çok mal ve hizmette “Fethullah Gülen” adının marka tescili için 23 Mart 2001’de, Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurdu.

Sarnıç Yolu No: 5 Gaziemir-İzmir adresindeki şirket, 5 Eylül 2001’de işlemden kaldırma isteğini sunarken 3 Ekim 2001’de de başvuru geri çekildi.

Çağlayan Basım Yayın Dağıtım Ambalaj Sanayi Ticaret AŞ ise Nil Sanayi’nin işlemden kaldırma isteğinden sadece bir gün önce, 4 Eylül 2001’de hemen hemen aynı mal ve hizmetlere bu kez “Fethullah Gülen Şekil” markası için başvurdu. Aynı şirket “Fethullah Gülen” markası için de 24 Mayıs 2002’de başvurusunu yaptı. Çağlayan AŞ’ye ait “Fethullah Gülen Şekil” ve “Fethullah Gülen” markaları için 12 Ekim 2004’te birleşme yapıldı.

DOĞUM KONTROL HAPLARINDAN PREZERVATİFLERE...

Çağlayan Basım Yayın Dağıtım Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tescil ettirdiği mal ve hizmetler arasında, insan ve hayvan sağlığı için ilaçlar, doğum kontrol hapları, prezervatifler, cinsel amaçlı aletler ve malzemeler, ateşli silahlar, mermiler, patlayıcı maddeler, ağır askeri silahlar, havanlar, roketler, taklitleri de dahil mücevherler ve değerli taşlar, iç ve dış giysiler, elde oynanan mekanik, elektrikli ve elektronik oyunlar, tavla, domino, okey, oyun kartları, otomatik para, jetonla çalışan eğlence makineleri gibi birçok malzemenin bulunması dikkat çekti.

Çağlayan AŞ’nin adı 2 Aralık 2005’te Tempo dergisinde yayımlanan “Fethullah Gülen’in kodları” başlıklı bir haberin ardından da gündeme gelmişti. Kudbettin Gülen’in İzmir’deki Nil Tuna Matbaası’nda genel müdürlük yaptığı iddialarının yer aldığı haberin ardından Gülen’in avukatı Mustafa Ömer Tamer tarafından gönderilen ve 23 Mart 2006’da yayımlanan tekzip metninde şu ifadeler yer almıştı:

“Müvekkilim 01.09.1987 yılında İzmir’de bulunan Çağlayan Yayım Dağıtım Basım Ambalaj San. ve Tic. AŞ unvanlı işyerinde işçi olarak çalışmaya başlamış ve halen de bu işyerinde çalışmaktadır.”

Ancak TPE’deki başvuruda belirtilen telefon numarasından farklı şirketler çıkıyor. Çağlayan Yayın Dağıtım şirketine ulaşmak istediğimizi söylediğimizde de İzmir’deki başka bir firmanın numarası verildi. Nil Matbaacılık’ı aradığımızda telefon “Gökkuşağı” adıyla açılırken yetkili, Çağlayan Basım Yayım Dağıtım Matbaacılık Ambalaj Sanayi’nin de kendi matbaaları olduğunu söyledi.

HABER YAPAN DERGİ TOPLATILDI

Bu arada Antalya’da yayın yapan ve konuyu haberleştiren “Son Nokta” dergisinin 54. sayısı, basım aşamasındayken toplatıldı. Derginin, kapak tasarımı onur kırıcı olduğu gerekçesiyle toplatıldığı belirtilirken, Son Nokta adına yazılı bir açıklama yapan Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol şunları söyledi:

“Amerika’dan açılan telefonlar, İstanbul’dan, Ankara’dan devreye giren isimler, Antalyalı kimi işadamlarının baskısı, onlarca araç dolusu insanın yürüttüğü bir operasyon neticesinde dergimiz toplatıldı. Bu operasyonu demokrasi, adalet ve özgürlük güçlerine şikâyet ediyoruz. Elbet bir gün şartlar değişecektir. Buna yürekten inanıyoruz” dedi.
Cumhuriyet Gazetesi - 14 Haziran 08
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen tuba » Pzr Haz 15, 2008 20:54

:kikirik: Yakında meclisten de "çocuklarınıza Fetullah Gülen adını veremezsiniz" diye yasa çıkarırlarsa hiç şaşırmayız herhalde :kikirik: :kikirik:
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

İletigönderen Mery » Prş Haz 19, 2008 20:31

Kirmizi noktali fetos :islik:
Kullanıcı küçük betizi
Mery
Üye
Üye
 
İletiler: 160
Kayıt: Çrş Kas 28, 2007 20:50

İletigönderen Egeli » Cum Haz 20, 2008 1:45

Fetullah...Dünyaya Fetullah,herkese Fetullah...Eline Fetullah,cebine Fetullah

Fetullah kondomları :kikirik: :kikirik:
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen barttao » Cum Haz 20, 2008 11:04

Sahilde bi fettullah devirelimmi yanında balık olsun :kikirik:
Ey Türk Gençliği Birinci Vazifeni Unutma
Kullanıcı küçük betizi
barttao
Üye
Üye
 
İletiler: 7
Kayıt: Cmt May 24, 2008 21:11

İletigönderen Türk-Kan » Cum Haz 20, 2008 15:27

Ram, fettos demekte sakat artik desene :twisted: :kikirik:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen koyun.delisi » Cum Haz 20, 2008 16:45

Hülya Avsar falan hala dövünsün dursun "ben markayim, daha cok para ederim diye" ;)) :P :P :P
Kullanıcı küçük betizi
koyun.delisi
Üye
Üye
 
İletiler: 4
Kayıt: Sal Nis 29, 2008 16:29

İletigönderen Çetin Taş » Sal Mar 24, 2009 19:32

Ben bu haberi yeni gördüm.Bana göre ağlama ile ilgili ürünlere bu ismin verilmesi anlamlı olur.Mesela emziklere,çocuk bezlerine... :twisted:
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen maydonos » Sal Mar 24, 2009 20:14

fitnos kesin nobel odulu alir. :mrgreen: tip odullerine layik gorulur.prof ve doktorluk unvanlari alir.saka bir yana Antalya da cikan yerel bir dergi manidar olmus.Ataturk'un "ilk hedefiniz Akdeniz" sozu bu sefer gercek olacak.2023 te orada toplanacak bu isbirlikciler, kanemiciler biz Turklerse onlari bu sefer Akdenizin maviliklerine yollariz.Hamdolsun.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen Gökhan DEDE » Sal Mar 24, 2009 20:22

hadii bakalım. Hamdolsun bari...
Seçenler ile seçilenlerin ortak ihaneti içindeyiz.
İyilerin, kötüler kadar cesur olmadığı bir toplumun sonundan şüphe edilir.
Gökhan Hasret DEDE
Kullanıcı küçük betizi
Gökhan DEDE
Üye
Üye
 
İletiler: 101
Kayıt: Çrş Ara 10, 2008 1:11
Konum: Türkiye,İstanbul,Tuzla

Re:

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Eyl 27, 2009 16:26

maydonos yazdı:fitnos kesin nobel odulu alir.

Simdilik sadece "Emmy" vermisler maydonos :(

Gülen cemaatinin ABD'deki kanalı Ebru TV, iki kategoride üç ödül aldı.

Samanyolu Yayın Grubu'nun İngilizce yayın yapan "Ebru TV" bölgesel bazda verilen Emmy ödülüne layık görüldü.


Yerel basında çıkan haberlere göre, ABD'nin Philadelphia kentindeki Loews Otelinde düzenlenen ve Pennsylvania, New Jersey ve Delaware eyaletlerinde, ABC, NBC, PBS, FOX gibi önde gelen Amerikan televizyon kanallarının bir yıl içindeki programlarının yarıştığı "Orta Atlantik Bölgesi Emmy Ödülleri" töreninde, Ebru TV iki kategoride üç ödül aldı.

Program ana başlığında, "Tarih ve Kültür Programları" dalında, Nasuhi Yurt ve Gökhan Nalçacı'nın yapımcılığını üstlendiği, "World in America: Taiwan" (Amerika'daki Dünya: Tayvan) adlı program ödüllendirilirken, "Bilim ve Sağlık Programları" kategorisinde de Nasuhi Yurt ve Doktor Muzaffer M. Tabanlı'nın yapımcısı olduğu "Matter and Beyond: Artificial Intelligence" (Madde ve Ötesi: Yapay Zeka) adlı program ödüle layık bulundu.

Ebru TV'ye üçüncü ödül ise "Grafik Sanatları/Animasyon" ana başlığında, "Program Jeneriği" dalında verildi. "Open Forum" (Açık Forum) adlı yapımın genç tasarımcısı Ayhan Cebe, Ebru TV'den Emmy ödülüne layık görülen üçüncü isim oldu.

ABD'nin New Jersey eyaletinden yayın yapan Ebru TV, yayınlarında ağırlıklı olarak sosyal içerikli ve Türk kültürünü tanıtıcı programlara yer veriyor. Kanal yaklaşık iki yıldır, uydu üzerinden ve kablodan Amerikan halkına, kendi dillerinde sesleniyor. Çalışanlarının önemli bir bölümü Türk yayıncılardan oluşan televizyon, ABD'nin yanı sıra Kanada'dan da izlenebiliyor.

"Orta Atlantik Bölgesi Emmy Ödülleri" 70 kategoride veriliyor.


Gerçek Gündem
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x