Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

Genel & Güncel Konular

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen 1919 » Prş Kas 12, 2009 2:01

Icimden bir ses diyor ki yakin zamanda pedofil fetos geberecek......ne kadar masallah, insallah varsa diyelim bakarsiniz bir pislikten kurtuluruz.
Kullanıcı küçük betizi
1919
Üye
Üye
 
İletiler: 19
Kayıt: Pzt Eyl 28, 2009 1:45

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen Başkomutan » Pzr Mar 14, 2010 15:18

Abant Platformu'ndan açılıma tam destek

Demokratikleşme ve özgürleşmeye vurgu yapılan Abant Platformu Bildirgesi'nde yeni anayasanın şart olduğu belirtildi.


Abant Platformu toplantısının sonuç değerlendirme metninde, ''Yüksek yargının oligarşik yapısının mutlaka giderilmesi gerektiği'' belirtilerek, ''Demokratikleşme için özgürlükçe yeni bir anayasaya ihtiyaç bulunmaktadır'' denildi.

Dün Rixos Otel'de başlayan ''Yeni Bir Toplumsal Mutabakat İçin Demokratikleşme'' konulu Abant Platformu toplantısı sona erdi.

Toplantının sonuç ve değerlendirme oturumunu yöneten Mümtazer Türköne, yaptığı konuşmada, bu toplantıda farklı görüşleri savunan insanların sorunların bir ucundan tuttuğunu, ortak bir sorumluluğun paylaşıldığını gördüğünü söyledi.

Toplantıda bir umutsuzluk havasının söz konusu olmadığını ifade eden Türköne, ''Bir tarihsel süreci yaşıyoruz. Ülkede silahlı vesayet dönemi sona eriyor. Daha önce korku ile önünden geçtiğimiz, kapısında askerlerin beklediği kışla binası müzeye dönüşüyor artık'' dedi.

Kürt ve Alevi sorununun Türkiye'nin yönetim biçimini, siyasal sistemini değiştirdiğini belirten Türköne, ''Kürt sorunu karşımızda dururken biz resmi ideoloji içinde Türkiye'yi yaşatamayız'' diye konuştu.

Törköne'nin konuşmasının ardından toplantının sonuç değerlendirme metni okundu ve daha sonra katılımcılar tarafından tartışılarak metne son şekli verildi.

Buna göre, sonuç değerlendirme metninde şunlar ifade edildi:

''-Hem devletin hem de toplumsal ve siyasal kültürün eş zamanlı olarak demokratikleşmesinin sağlanması öncelikle aydınların ve sonra bütün tarafların görevidir.

-Yargının demokratik meşruiyetinin sağlanması, temel hak ve özgürlüklerin garanti altına alınması için şarttır. Türkiye'nin gündeminde bulunan yargı reformunun, yargının tarafsızlığını sağlamanın yanında, yargının demokratikleştirmesi gerekmektedir. Özellikle yüksek yargının oligarşik yapısı mutlaka giderilmelidir.

-Demokratikleşme için özgürlükçü yeni bir anayasaya ihtiyaç bulunmaktadır.

-Kürt ve Alevi sorunlarının çözümü Türkiye'nin demokratikleşmesinin hem vazgeçilmez ön şartı, hem de imkanı ve fırsatıdır. Bu iki sorun, demokrasi standartlarını yükselterek çözülebilir; bu iki sorunun çözümü Türkiye'nin demokrasi standartlarını yükseltir.

-Din ve vicdan hürriyetini en geniş ölçüde güvence altına alan farklı inanç ve pratiklerin önündeki engelleri ortadan kaldıran bir anlayışın yerleştirilmesi zorunludur.

-Demokratik açılım çerçevesinde Kürt sorununun çözümü için alınması gereken çok uzun bir mesafe ve gösterilmesi gereken büyük çabalara ihtiyaç vardır.

-Alevi sorununun çözümü için toplumda karşılıklı güven ortamını ve empatiyi geliştirecek güçlü adımların atılması gerekmektedir.

-Yakın tarihimizde yaşanan başta Ermeniler olmak üzere trajik olaylara ilişkin tarihi belleğin canlandırılması ve yaşananlarla yüzleşilmesi vicdani bir sorumluluk olarak görülmüştür.

-Türkiye, askeri vesayet düzenini tasfiye etmektedir. Bu tasfiye süreci ile birlikte toplumun demokratik sorumluluk bilinci kendiliğinden yükselmektedir. Artık sorunların çözüm adresi doğrudan doğruya halkın kendisidir. Halk, bu sorumluluğu hakkıyla yerine getirecek olgunluğa ve bilince sahiptir.

-Demokratik sorumluluk bilincinin kökleşmesi için bütün tarafların, karşılıklı güven ve saygı esasına dayalı bir siyasal ortamın oluşmasına katkıda bulunması gerekir.

-Bölgesel ve küresel gelişmeler kadar yaşanılan demokratikleşmenin de Kürt sorunun çözümünde imkanlar barındırdığı, kamu gücü marifeti ile yapılması gereken işlerin somutlaştırılması kadar sorunun temsilini üstlenen çevrelerin de çözüm doğrultusunda adımlar atması gerektiği ifade edilmiştir.

-Kimliklere saygı demokratikleşmenin ve sağlam bir demokratik sistem içinde yaşamanın ön şartıdır.

-Mağduriyetlerin anlatılması ve anlaşılması demokratik ortak yaşamın en önemli kültürel gereklerinden birisidir. Mağduriyetlerin ifade edilmesine ve saygıya konu edilmesine özel önem gösterilmelidir.''

internethaber
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen usta » Çrş May 26, 2010 23:25

Musul ve Kerkük alinmasi sadece Diyarbakirin güvenligini saglamiyacak kadar önemli ihanetler diz boyu gelinen sürec gösterdi ki Yüksek Yargi herseyi izlemekle yetindi ama ulusal Güvenligimizi tehdit eden isbirlikci Hükümet ve onun yalakalari hala görev basindaysa birileri görevini suistimal etmis olur olaya BOP kapsaminda irdelenmesinde yarar var yoksa baska ic ve dis tehditlere daha deginmedik oysa zaman bol degil mi !
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR
Kullanıcı küçük betizi
usta
Üye
Üye
 
İletiler: 34
Kayıt: Çrş May 26, 2010 23:13

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen İrfan Tuna » Prş May 27, 2010 1:04

İşte bu Bey'lerin demokrasi anlayışı budur dostlar.

Varsa yoksa etnik ve dinsel kimlikler…

İnsan sormadan edemiyor, etnik kimlik bu kadar önemli bir öncelikse, doğuda ve güneydoğuda topraksız Kürt kökenli köylüleri ezen, Kürt kökenli büyük toprak ağaları, neden ezdikleri topraksız köylülerin etnik kimliğine hiç saygı göstermiyorlar?

Alevilik, Kürtlük… Tarihimizle yüzleşmek… Askeri vesayet…Üç beş kavram üzerinden yapılan tekerlemeler…

Bu kadar süslü söz içinde gerçek bir demokrasi için, çalışanların sendikal hak ve özgürlüklerinin genişletilmesine; doğu ve güneydoğudaki toprak ağalığının, ortaçağ kalıntısı aşiretlerin, tarikatların, töre ve anlayışların tasfiyesine ilişkin bir tek satır var mı?

Bulamazsınız, çünkü bu küresel racona ters düşer. Abant delikanlılığının kitabına uymaz.

Bu delikanlılığın kitabında, halkın Yüzde 94’ünün karşı olduğunu bile bile, Müslüman Irak halkının tepesine nükleer bomba yağdıran Haçlı Amerikan uçaklarına hava sahamızı kullandırmak vardır.

Bu arada, şu tarihle yüzleşme işinde de bu Bey'lerden küçük bir ricamız var; şu tarihle yüzleşme işini çok geçmişe gitmeden, toplantılarına akıl hocalığı yapan CIA ajanlarına da bir önerseler. Bir sorsalar bakalım, Irak'ta, Afganistan’da kaç milyon Müslüman'ı katletmişler. Toplantılarına gelmeden önce ellerindeki kanları hangi sabunla yıkamışlar?
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye
 
İletiler: 1059
Kayıt: Pzt Nis 06, 2009 12:23

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen Başkomutan » Cmt Haz 26, 2010 17:15

[img]http://www.haberiniz.com/components/com_fpslideshow/images/yenivali.jpg[/img]

"CHP 1950'de kapatılmalıyıdı!"


Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca düzenlenen Abant Platformu ikinci vali çıkışına sahne oldu.


Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Abant Platformu’nda dün, “DP’nin 1950’de iktidara geldiğinde CHP’yi kapatıp, İnönü’yü de tarihteki huzurlu yere göndermemiş olması en büyük talihsizliktir” dedi.

Mezar taşını okuyabilmeli

Aydoğdu, Merkeziyetçilik aracı olarak idari vesayet” başlıklı konuşmasında, harf devrimini de işaret ederek, “Türkiye 1920’li yıllarda hafızasını kaybetti. 1684’de kilise bir bildiri yayınlamış. Biz İngiltere’ye gittiğimizde bu bildiriyi okuduğumuzda anladık. Ama Merzifonlu Karamustafa Paşa’nın Viyana’dan merkeze gönderdiği arizayı (dilekçe, rapor) aramızda kaç kişi okuyabilir, okuyabilse kaç kişi anlayabilir” dedi. Aydoğdu, “Eyüp Sultan’dan yayın yapan bir yorumcunun da Eyüp Sultan’ın mezar taşını okuyabilmesi gerekir” diye konuştu.

Geçen yıl da Bolu Valisi

Abant Platformu’nun geçen yılki toplantısına da, dönemin Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, “Aradan geçen uzun yıllara rağmen, zaten pek de iyi olmayan demokratik hayatımıza tecavüz eden darbecileri yargılayamadık, bu millete reva gördükleri yargısız infazların, işkence ve kötü muamelelerin hesabını soramadık. Bugün demokratik hayatımızın önündeki en büyük engel hiç şüphesiz, darbeci generallerin anayasasıdır” sözleriyle damgasını vurmuştu. Akpınar şu anda Bilecik Valiliği görevini sürdürüyor. (Akşam)haberiniz.com
En son Başkomutan tarafından Pzr Haz 27, 2010 15:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kez düzenlendi.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen Ram » Cmt Haz 26, 2010 17:22

Vali bozuntusu, Ciner Pavyonu'nun umumhanecisi saltanatperestten çok etkilenmiş anlaşılan.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Fetullah Örgütü (Abant Platformu) Erbil'de toplandı!

İletigönderen yigitler » Cmt Haz 26, 2010 20:30

Başkomutan yazdı:[img]http://www.haberiniz.com/components/com_fpslideshow/images/mansetvali_2.jpg[/img]

"CHP 1950'de kapatılmalıyıdı!"


Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca düzenlenen Abant Platformu ikinci vali çıkışına sahne oldu.


Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Abant Platformu’nda dün, “DP’nin 1950’de iktidara geldiğinde CHP’yi kapatıp, İnönü’yü de tarihteki huzurlu yere göndermemiş olması en büyük talihsizliktir” dedi.

Mezar taşını okuyabilmeli

Aydoğdu, Merkeziyetçilik aracı olarak idari vesayet” başlıklı konuşmasında, harf devrimini de işaret ederek, “Türkiye 1920’li yıllarda hafızasını kaybetti. 1684’de kilise bir bildiri yayınlamış. Biz İngiltere’ye gittiğimizde bu bildiriyi okuduğumuzda anladık. Ama Merzifonlu Karamustafa Paşa’nın Viyana’dan merkeze gönderdiği arizayı (dilekçe, rapor) aramızda kaç kişi okuyabilir, okuyabilse kaç kişi anlayabilir” dedi. Aydoğdu, “Eyüp Sultan’dan yayın yapan bir yorumcunun da Eyüp Sultan’ın mezar taşını okuyabilmesi gerekir” diye konuştu.

Geçen yıl da Bolu Valisi

Abant Platformu’nun geçen yılki toplantısına da, dönemin Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, “Aradan geçen uzun yıllara rağmen, zaten pek de iyi olmayan demokratik hayatımıza tecavüz eden darbecileri yargılayamadık, bu millete reva gördükleri yargısız infazların, işkence ve kötü muamelelerin hesabını soramadık. Bugün demokratik hayatımızın önündeki en büyük engel hiç şüphesiz, darbeci generallerin anayasasıdır” sözleriyle damgasını vurmuştu. Akpınar şu anda Bilecik Valiliği görevini sürdürüyor. (Akşam)


haberiniz.com

Sen once dikkat et de senin taptigin o yobazlarin partisi kapatilmasin. Bence 2008'de AKP kapatilmaliydi, o eski Refah partisi tarih olsun, bir daha da iflah olmasin. Ama insallah gelecek secimde AKP gider, o zaman ne yapacak acaba?
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye
 
İletiler: 600
Kayıt: Pzr Ara 07, 2008 21:41

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 3 konuk

x