Fırıncılardan ekmeğe zam talebi 3 lira

Genel & Güncel Konular

Fırıncılardan ekmeğe zam talebi 3 lira

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzr Kas 28, 2021 0:24

Sakarya'da fırıncılar 300 gram ekmeğin 3 liradan satılması talebini Valiliğe gönderdi. Şehirde halen 200 gram ekmek 2 liradan satılıyor.
Resim
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın bu ayki meclis toplantısında ekmek fiyatlarına yapılacak zam gündeme geldi.

Konuyla ilgili olarak Unlu Mamuller - Et ve Süt Ürünleri 27 Meslek Komitesinden Ergin Balcı konuşma yaptı. Balcı’nın konuşmasının ardından Ekmek Azami Fiyat Tarifesi oylanarak valiliğe gönderilmek üzere meclis üyelerince kabul edildi.

Sakarya'da fırıncıların Valiliğe sunulan talebine göre, 300 gram ekmek 3 liradan satılacak. Halen 200 gram ekmek 2 liradan satılıyor. SATSO Meclisi'nde kabul edilen teklife göre, 400 ve 840 gramlık ekmek üretimi de yapılacak.

400 gram ekmek 4 lira, 840 gram ekmek ise 8 liradan satılacak.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1510
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x