Göktaşı düşerken kameralara yakalandı

Bilim, teknoloji ve genel ağ (internet) hakkında her türlü yazıyı burada paylaşabilirsiniz. Alt bölümler şunlardır: Uzay, Küresel Isınma / Ekoloji, Bilim ve Toplum, Tutum (Ekonomi)

Göktaşı düşerken kameralara yakalandı

İletigönderen Panzehir » Pzt Mar 17, 2008 19:05

Resim

Kanada'daki bir üniversite bir göktaşının düşüşünü görüntülemeyi başardı. Bu çok sık rastlanılan bir durum değil.

Dünya'ya düşerken bir göktaşını ya da kayan yıldızı görüntülemek sık rastlanan bir olay değil. Ancak 5 Mart akşamı Pasifik saatiyle akşam 10:59'da Kanada'daki Western Ontario Üniversitesi ağına bağlı gökyüzü kameraları geniş bir ateştopunu düşerken görüntülemeyi başardı.

Üniversite'den Peter Brown ve doktora öğrencisi Wayne Edwards yaklaşık 1 kilogram ağırlığında olduğunu tahmin ettikleri bir veya daha fazla göktaşının bulunması için yerel yetkililerin yardım etmesini umuyorlar.

Tahminlere göre parçalar olasılıkla Erie Gölü ve Huron Gölü yakınlarına düştü. Ancak başka ihtimalleri de göz ardı etmiyorlar.

- Kaynak -
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Pınar » Sal Mar 18, 2008 9:21

Bizimkiler görse uzay gemisi sanar
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

Şu dizine dön: Bilim ve Teknoloji

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x