Google'dan büyük küstahlık

Genel & Güncel Konular

İletigönderen Türk-Kan » Prş Mar 22, 2007 13:46

Resim

GOOGLE, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı..

İnternetin en popüler arama motoru Google'da skandallar bitmek bilmiyor. Google'nun yan şirketi Youtube'un birbiri ardına Hz. Muhammed, Atatürk ve Türkiye'ye yönelik hakaretler içeren görüntüler yayınlamasıyla başlayan skandalın tartışması sürerken, yine aynı şirketin başka bir programı, daha büyük bir küstahlığa imza attı.

Resim

Google, uydu üzerinden tüm dünyayı ayrıntılarıyla gösterdiği 'Earth' programında Diyarbakır'ı, var olmayan sözde Kürdistan'ın başkenti olarak ziyaretçilerine duyurdu. Programda, "Kurdistan" yazılarak arama yapıldığında çıkan haritada Diyarbakır, sözde Kuzey Kürdistan'ın başkenti olarak gösteriliyor. Küstahça yazılmış metinde de, Diyarbakır için "Türkler tarafından işgal edilmiş Kürt bölgesi" tanımlaması yapılıyor. Metinde şu ifadeler yer alıyor:

TÜRKİYE OFİSİ KAYIPTA

"Diyarbakır, Erbil Güney Kürdistan'ın başkenti olduğu gibi, Kuzey Kürdistan'ın başkentidir. Nüfusunun neredeyse yüzde 100'ü Kürt'tür. Türkler tarafından bu bölgenin işgalinden beri, Türk yönetimi Kürdistan'ın bu bölümüne 'Güneydoğu Anadolu' demektedir. Ancak, Türkiye'nin diğer bölgelerindekilere verilen hakların aynısı buradaki halka verilmemiş, herkesin çok iyi bildiği kötü ve çok fena yönetim yıkılan Kürt köylerinden ayrılmamıştır. Kürtler bağımsız Kürt devleti çabalarından asla vazgeçmemişlerdir." Güneydoğu Anadolu bölgesinin 'Kürdistan' olarak tanımlandığı harita, bölgedeki diğer iller de sözde Kürdistan'ın kentleri olarak gösteriliyor. İnternet sitesindeki skandalı fark eden kullanıcılar tepkilerini dile getirmek için Google Türkiye'ye ulaşmaya çalışıyor. Ancak şirketin Türkiye bürosu telefonlara cevap vermiyor. Google Türkiye yönetimine telefonla ulaşılamadığı için birçok vatandaş tepkilerinin yerine ulaşmamasından şikayet ederken, bazıları da Google'ın sıklaşan bu tür hatalarının bilinçli yapıldığını düşünüyor. Skandalla ilgili olarak kendisine ulaşmaya çalıştığımız Google Türkiye'nin Genel Müdürü Eren Karabey, görüşme talebimizi reddetti. Google Türkiye yönetim ofisinde muhatap bulmak mümkün değil. Dünyanın en çok ziyaret edilen video sitesi You Tube da, kuruluşundan bir yıl bile geçmeden geçen yılın Ekim ayında Google tarafından 1. 65 milyar dolara satın alınmıştı.

PROTESTO EDİN

Skandalı fark eden internet kullanıcıları Google Türkiye’nin yetkililerine ulaşmaya

çalışıyor. Ancak dünya devi firmanın Türkiye’de bir telefonu yok.

İşte Amerika’daki adres ve numaraları:

Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway

Mountain View CA 94043

Tel: + 1 (650) 253-0000 Fax: + 1 (650) 253-0001

İRFAN GALİP / BUGÜN
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen MeRaL » Prş Mar 22, 2007 13:49

serefiz köpekler iyice azdılar,hayırlısı
üzgün adım İLeri marŞ .
Kullanıcı küçük betizi
MeRaL
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 754

İletigönderen SultanGaliyev » Prş Mar 22, 2007 15:11

sakın protesto etmeyin,, onların istedikleri bu. daha çok tıklanarak kapitalistler para kazanmak adına bu değerlere ve hassasiyetlere saldırıyor...
lütfen sakın protesto etmeyin...gülün geçin daha çok kuduracaklar ...tıklamayın para kazandırmayın bu kadar basit
bakın bizim duygusal olduğumuzu bildikleri için ...atatürke saldıracaklar, muhammede saldıracaklar,, diyarbakırı bırakın ankarayı bile kürdistan şehri göstericekler ...bunlar ucuz pravakosyanlardır....lütfen bu aşşaığılık ulusumuzun düşmanı emperyalistlerin kapitalistlerin oyunlarına gelip sakın tık lamayın...protesto etmeyin...en büyük cevap onlara para kazandırmamaktır
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

İletiler: 84

İletigönderen Hasta » Prş Mar 22, 2007 15:42

SultanGaliyev, kesinlikle haklısın...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen iso » Prş Mar 22, 2007 15:52

Bence Hepsi Provokasyon :!: :evil:

Haber icin sagol Türkan
ResimResim
Kullanıcı küçük betizi
iso
Üye
Üye

İletiler: 434

İletigönderen Türk-Kan » Prş Mar 22, 2007 16:25

SultanGaliyev, farkindaysan herhangi bir sekilde google'in tiklanmasi gerekmiyor protesto icin. merak edip bakmak isteyenler yol acar buna anca. duyarli vatandaslarin, özellikle yöneticilerimizin posta veya telefon ile tepkilerini bildirme imkanlari var!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen HunTürK » Prş Mar 22, 2007 17:08

şerefsiz google ya neden böyle hep yabancı kafir insanların sitelerine girip, onlara para kazandırıyoruz neden kendi ülkemizin youtubesi,google,yahosu olmaz ki isteseler bir araya gelip bunu yaparlar ama neden yapmıyolarki :evil: bu arada habertürkte yorumları okudum gerçekten bakanları olmuş kürdistan yazınca ingiltere çıkıyomuş buda bir ilginçliktir istiyosanız habertürkün bu haberinin altındaki yorumlara bakabilirsiniz ben şahse google earth yüklemedim
"Türküz,Türkçüyüz,Atatürkçüyüz"
Kullanıcı küçük betizi
HunTürK
Üye
Üye

İletiler: 134

İletigönderen shadow39 » Prş Mar 22, 2007 20:54

ben diyecegimi dedim .Allah belalarini versin
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

İletigönderen Ram » Cum Mar 23, 2007 3:59

Yeter be!
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Tsigalko » Cum Mar 23, 2007 4:24

Müşteri:Nerelisin
Ben:Malatya ya sen
M:güney kürdistan.kürt müsün?
B:Hayır!!!K.Iram mı?
M:Yok diyarbakır...
B: :| :? :x
Yani diyeceğim şudur ki eskiden bunlar fısıl fısıl yapılrdı şimdi bağıra çağıra yapılıyor kimsenin sesi çık(a)mıyor neden?Bu ilk değil sonda olmayacak bizim hanım köylünün efendiliği yüzünden...
Resim
"Tarihi isimler değil; "zaman" lar belirler! Ve zamanlar hep Atatürk'ü haklı çıkarıyor."
Ahmet Taner Kışlalı
Kullanıcı küçük betizi
Tsigalko
Üye
Üye

İletiler: 346

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x