Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size !

Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size !

İletigönderen Alp Ergenekon » Sal Oca 04, 2011 19:20

Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size !

Baştan belirtmiş olayım: Gülen cemaati içinde kendilerini ALPEREN olarak tanımlayan kardeşlerim bu yazı sizin içindir !

Cemaat mensuplarını şu dört grup altında tanımlamak mümkün.

1 – Yönetim
2 – Şahsi çıkar peşinde olanlar tayfası
3 – Ümmetçi tayfa
4 – Kendilerini ALPEREN olarak tanımlayanlar


İlk üç grubu ıslah olmaları adına Allah’a havale edip son grup olan “Kendilerini ALPEREN olarak tanımlayanlar” grubu üzerinde durmak istiyor ve yazımın gerçek muhatapları olarak da bu kardeşlerimi görüyorum. Zira bir Kemalist olarak bende kendimi ALPEREN olarak tanımlayanlardanım.

Bu yazımda Fethullah Gülen icraatlarının ALPEREN ruhu ile çelişen tarafları üzerinde durmaya çalışacağım.

Önce ALPEREN’in ne anlama geldiğine bakalım: Alp, Türk’lük kavramından esinlenerek yiğit, bileği güçlü kişi anlamına gelir. Eren ise İslam gizemciliğinden beslenen gönlü ulu, zengin kişi demektir.

Bu tanımlamalardan hareketle Alperen’i bir isim olarak düşündüğümüzde; “Heybetli Tanrı dağı kadar Türk, Gizemli Hira dağı kadar Müslüman” anlamına gelen kişi olarak tanımlayabiliriz !

Fethullah Gülen cemaati ise; cemaat mensuplarınca “oluşumu bir ilahi tecelli” olarak değerlendirilen bir İslam hareketi şeklinde tanımlanıyor.

Şimdi gerek Alperen için yaptığımız “Heybetli Tanrı dağı kadar Türk, Gizemli Hira dağı kadar Müslüman”şeklindeki tanımla, Fethullah Gülen cemaati için yapılan “oluşumu bir ilahi tecelli” tanımlarını göz ardı etmeden Fethullah Gülen şahsında bazı hususları sorgulayalım ve sorguladığımız bu hususların birer çelişki olup olmadığına birlikte karar verelim.

1. Fethullah Gülen’in evli olmadığı biliniyor.
2485 numaralı Sahih-i Müslim’deki hadis şöyle der: "Ey gençler topluluğu! Sizden kimin evlenmeye gücü yetiyorsa hemen evlensin. Zira evlilik gözü (haramdan) daha çok uzaklaştırıcı, iffeti de çok daha koruyucudur. Evlilik külfetine güç yetiremeyenler ise oruç tutsun. Çünkü oruç, şehveti kıran bir şeydir."

Cemaat mensuplarınca “oluşumu bir ilahi tecelli” şeklinde, İslam gizemciliği bakışıyla tanımlanmış bir hareketin liderinin evli olması gerekmez mi ?

2. "Bir sahabe gibi yaşamak istiyorum." diyen Fethullah Gülen, neden hala Amerika’da yaşıyor!
Sözde demokrasi, sözde daha çok insan hakları yalanıyla Irak’a girip insanları perişan eden bir ülkede, neden yaşamaya devam ediyor!
Yeni bir Haçlı Seferi ilanı yapmaktan geri durmayan bir ülkede, “oluşumu bir ilahi tecelli” olarak ilan edilen bir hareket liderinin bağımsız hareket etmesine izin verilir mi ?

3. Mavi Marmara baskını ile ilgili olarak Fethullah Gülen'in Wall Street Journal’a verdiği röportajda “…organizatörlerin, yardımı göndermeden önce İsrail ile bir anlaşma yapmayı başaramaması, otoriteyi hiçe sayma anlamına gelir ve çok meyve veren sonuçlara yol açmayacaktır “ şeklindeki söylemine dikkat edelim.
Mensuplarınca “Oluşumu bir ilahi tecelli” olarak ilan edilen bir hareket liderinin katil İsrail için OTORİTE kelimesini kullanıyor olması kabul edilebilir bir durum mudur ?!

4. Fethullah Gülen bir makalesinde 12 Eylül 1980 darbecilerini, Hızır (a.s)a benzetmişti.
İşte makalenin ilgili bölümü:
“…Ve, işte şimdi, binbir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin tulûu saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekâsına alâmet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe, bir kere daha selam duruyoruz.”

(Sızıntı, Ekim 1980, Cilt 2, Sayı 21)
(Makalenin tümünü http://www.sizinti.com.tr/konular/ayrinti/son-karakol. html ya da http://tr.fgulen.com/content/view/10747/3/ adreslerinden okuyabilirsiniz.)

Aynı Fethullah Gülen 12.09.2010 tarihli referandumu övgüler dizdiği darbeye karşı rövanş ilan etti.

Aynı Fethullah Gülen’in, yarın başka bir şart altında şimdi övdüğü referandum karşıtı bir rol almayacağını kim garanti edebilir…?!

5. AKP iktidarı tarafından Habur kazası olarak nitelendirilen olaydan sonra tezgahlanan iki dil tartışması ile eşzamanlı olarak şimdilerde bir PKK-Cemaat yakınlaşması olduğu ifade ediliyor ancak hemen hemen her karşıt görüşe anında cevap verme kabiliyet ve gücü olan cemaatten ve onun keskin kalemlerinden çıt yok !
NEDEN ?!

6. Mensuplarınca “Oluşumu bir ilahi tecelli” olarak ilan edilen bir hareket hiçbir şüpheye meydan bırakmayacak şekilde SİYASALLAŞMIŞTIR !
Gülen cemaati siyasi partilere eşit mesafe koyamamış adeta AKP Genel Merkezi görüntüsü vermiştir !
Miyonlarca genç dimağın gelecek kaygısı yaşadığı, milyonlarca insanın işsizlik ve sefalet içinde yaşadığı ülkemizde cemaat yandaşı gazete ve televizyonların manşet yaptığı tek bir husus var: AKP’ nin sözde İleri demokrasi ve sözde daha çok insan hakları için verdiği mücadele !
Yazık !...


Cemaat içinde kendini hala Alperen olarak gören Kardeşlerim !

Tüm bu tespit ve gözlemlere artık kayıtsız kalamazsınız ve kalmamalısınız da!
Bir Kemalist olarak benliğimde hissedip yaşamaya çalıştığım ALPEREN ruhuna uygun hareket etmeye davet ediyorum sizi !

Bu noktada atam Oğuz Kağan ve atam Gazi Mustafa Kemal’den iki özlü ifadeyi paylaşmak istiyorum sizlerle:

ULU TANRI !

GÜZEL TANRI !

GÖK TANRI !

Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru !

Düşman şerrinden sakla !
TÜRK'ü yiğitlikte daim et !
TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat !
TÜRK'ü gerçekçi yap !
TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce, hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy !
TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsınlar !
Törelerini canları gibi saklat !
TÜRK'e zevk ve rahat verme !
Bilakis zahmete alıştır !
Zahmetle yürekleri, bedenleri demir olsun !
Bu sayede onlara yüksek çalışma kudreti verirsin !
TÜRK'ü faal, cevval edersin. TÜRK'e değişmez bir seciye ver !
Zamanla seciyesi değişmesin, sade tekemmülle tadilat görsün !

Oğuz KAĞANBu memleket, dünyanın beklemediği, ayrıcalıklı bir varlığın ortaya çıkmasına sahne oldu. Bu sahne yedi bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir !


K.ATATÜRK
Bu memleket, dünyanın beklemediği bir müstesna mevcudiyetin tecellisine sahne oldu. Bu sahne, 7 bin senelik bir Türk Beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgârlarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvelâ korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu, şimşek, yıldırım, güneş oldu. Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
Alp Ergenekon
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 41
Kayıt: Cmt May 02, 2009 14:42
Konum: Ankara

Re: Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size !

İletigönderen atila36 » Cmt Oca 15, 2011 18:35

Bu ilim sana hayirli ve bereketli olsun.Yüregine eline saglik.O kadar güzel anlatmissin ki.Bu söz üzerine bir sey söyleyemem."Türk cocuklari Atalarini tanidikca kendilerinde kuvvet bulacaklardir K.Atatürk."Bizlere tarih diye Osmanliyi,din diye hurafeyi ve hikayelerini anlatanlara yaziklar olsun.Okullarimizda;dogacak cocuklarimiza ve genclerimize görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun en evvel herseyden evvel Türk Devletine ve Türk Ulusuna düsman olanlara karsi mücadele azmi ögretilmelidir diyenlerin bu sözlerini bile yerine getirememisiz.Devlet bu düsturu göz ardi etmis.Oysa 10-15 bin yillik bir gecmisi olan Türk Ulusu tarihi bir Osmanliyla sinirlandiracak kadar kücük degildir.Türk tarihi icinde Osmanli kücük bir yer tutar.Elbetteki Osmanlida Atalarimizdir onlari da bilecegiz ama bütün bir tarih suuru icinde anacak ve gelecegimizi bu suurla belileyecek yol ve yöntemler gelistirecegiz.Ayakta kalmak-yasamak ve yasatmak adina.Dinimizide bilecegiz ama hurafelerden hikayelerden uzak gercek dini.Bize Kur`an yeter.Gerisi fasarya.Kisi kendi ile Yaratan Allah arasina birisini koymussa zaten kendine hayri yok demektir.Bunu ben degil Kur`an söylüyor.Aramiza giren varsa bilki o seytandir ve seytan altadir.O na aldananlarin vay haline.Ben aramiza kimseyi sokmam.Okur ve ögrenirim.Yasasin Türk Milleti yasasin Vatan.Ne Mutlu Türküm diyene.
Kullanıcı küçük betizi
atila36
Üye
Üye
 
İletiler: 3
Kayıt: Cmt Oca 08, 2011 20:08


Şu dizine dön: Alp Ergenekon

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x