HaberTürk gazetesinin reklamı..

Re: HaberTürk gazetesinin reklamı..

İletigönderen Ram » Pzr Ağu 02, 2009 18:46

Laçin yazdı:Resmin bütününü gösteriyor bu gazete!
Resmi algılarıyla seçer kişi, algıları ise tecrübeler belirler. Sen tecrübe etmedin diye yok mu sayacaz bazı şeyleri!
Bu kadar çeiştlilik her algıyı içerir, resmide verir. Bu yüzden herkese ters düşer. Göremediklerini görür çünkü!
Ama bakan için bir karmaşa gibi gelir. Çorba gibi gözükür. Bulamaç olur.
Oysa o resimin bütünüdür. Biraz uzaktan bakmak yeterli...

Algılayamadıklarımız için suçlamayalım başkalarını. Ben de algılayamıyorum bazı şeyleri. Ama şaşırmak, "olmaz bu da" demek hoşuma gidiyor. Söylenmeyini söylemek iyidir. Korkulardan kurtarır insanı.
Hele korkuları derya olan bizler gibilere, ilaçtır. Korkusuz, korkaklar gibi...

Ne diyorsun arkadaşım¿? Habertürk üzerine felsefe mi yapıyorsun, yoksa anlaşılmamak için özel bir çaba mı sarfediyorsun¿? Sen hâlâ resmin bütününe bakmaya çalışabilirsin; bizler ise, uzun süredir bütün bütün resimlerin oluşturduğu bir filmi izlemekteyiz.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Laçin » Pzr Ağu 02, 2009 21:13

Herkesi ya siyah, ya gri, yada beyaz diye görüyon sanırım.

Uzatmadan yazayım bari. Resmi attım kenara!

Bu gazete tam bir tarhana!

Diğerleri gibi ne sadece siyah ne beyaz ne gri!
Üç renkte var aradaki tonlarda!
Tarhan gibi, çünkü; Ne hamuru çok diye sadece un, ne de biberi fazla diye acıyı hissedersin. Soğanıda, domateside, yoğurduda, nohudu da var bunun içinde ve hepsinin tadı gelir ağıza.

Bu yüzden beyenmez kimse! Kısaca bunu demeye çalışıyom.

Burdan HaberTürk aşığı yaftası da alıcaz artık. Ben sadece kalıplaştırıp, ötekileride yansıttığı için istiflenen, damgalanan işlere kızıyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Laçin
Üye
Üye

İletiler: 80

İletigönderen Ram » Pzr Ağu 02, 2009 21:55

Laçin yazdı:Herkesi ya siyah, ya gri, yada beyaz diye görüyon sanırım.

Yok concon, seni rengârenk görüyom beeen.

Uzatmadan yazayım bari. Resmi attım kenara!

Bu gazete tam bir tarhana!

Diğerleri gibi ne sadece siyah ne beyaz ne gri!
Üç renkte var aradaki tonlarda!
Tarhan gibi, çünkü; Ne hamuru çok diye sadece un, ne de biberi fazla diye acıyı hissedersin. Soğanıda, domateside, yoğurduda, nohudu da var bunun içinde ve hepsinin tadı gelir ağıza.

Emine BEDER halt etmiş.

Laçin yazdı:Bu yüzden beyenmez kimse! Kısaca bunu demeye çalışıyom.

Burdan HaberTürk aşığı yaftası da alıcaz artık. Ben sadece kalıplaştırıp, ötekileride yansıttığı için istiflenen, damgalanan işlere kızıyorum.

Laçin şimdi, "mazlum Laçin" oldu.

Ama bakan için bir karmaşa gibi gelir. Çorba gibi gözükür. Bulamaç olur.
Oysa o resimin bütünüdür. Biraz uzaktan bakmak yeterli...

Biraz önce "tarhana" diyordun fakat bu yazdığında gazeteyi uzaktan gördüğünü, gazetenin aslında bir çorba olmadığını ve bütün bir resim olduğunu belirtmişsin. Öyle ya, resmi birden kenara atmıştın.

Algılayamadıklarımız için suçlamayalım başkalarını.

Sen beni bu yazdığınla algısız ilân ettin. Ben algıladığımı ve nasıl algıladığımı yazdım. Yukarıdaki cümle HaberTürk'ü savunmuyor ya; mazlumsun sen artık, aldırmayalım.

Sen tecrübe etmedin diye yok mu sayacaz bazı şeyleri!
Bu kadar çeiştlilik her algıyı içerir, resmide verir. Bu yüzden herkese ters düşer. Göremediklerini görür çünkü!

Bu yazdığın da ne bizi suçluyor, ne de HaberTürk'ü savunuyor; öyle ya sen mazlumsun artık.

Hele korkuları derya olan bizler gibilere, ilaçtır.

Kendi adına yazmayıp herkesi işin içine kattığın yetmiyormuş gibi HaberTürk'ü ilaç olarak tanımlamak da HaberTürk'e bir övgü değildir, çünkü sen mazlumsun.

Seni Mazlum-Der'e üye olmaya davet ediyorum. Zira kendi kendine bir şey yakıştırdın ve hemen ardından mazlum oldun.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen İlteriş » Pzt Ağu 03, 2009 1:16

Arkadasin Tarhana tarifine takildim ben :-) Domatesli Soganli tarhana mi olurmus! :shock: Hahaha! Ya, zaten gurbetteyim, bana bir Allah'ini seven tarhana gondersin, bulamiyoz buralarda, nerden actiniz bu muhabbeti simdi :?

Haberturk'e bakinca benim gordugum sey, muhalefet seviyesini belli bir citanin ustune cikaramayan, ama yalakalik yapilmasi gerektiginde cigirlar acan programlara imza atildigidir. Fatih Altayli bir istisnadir, kanalin diger elemanlari kah gormeyerek, kah apacik destek olarak F-Tipi isgale destek olmaktadir.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Ağu 03, 2009 14:55

GöktürkMehmet yazdı:Fatih Altayli bir istisnadir.

Hakikaten bir istisna :) 'Ingiliz Mandacisi Humeynici Kiz' ile yasaran gözlerimiz, son bir haftada iki kez (toplam nerede ise 7-8 saat) Cübbeli'nin sirinlestirilmesine, cilalanmasina büyük katkilar saglayan Altayli ile yine pirildadi. :D
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Mustafa Recep » Pzt Ağu 03, 2009 23:22

''GÖRÜYON'' ne demek bilen var mı? Yoksa bizim ''görmek'' fiilinin ek almış hali olan ''görüyorsun''un baltalanmış hali mi?

Sözüm Ram arkadaşıma; çocuğun niyeti iyi Ram fazla yüklenme bak ''tarhana'' demiş birileride ''mozaik'' diyor ya, ama mesele tarhananın kokuyla mozikin güzelliğine kanmayıp ''ufkun arkasını'' görebilmektir. Ram dostumuz gördüğü içindir bu çıkışı.

HaberTürk tarhanasını seven arkadaşım sen eski HaberTürk'ü bilirmisin hani Erol Mütercimler ''Aynanın Arkasındakiler ve Komplo Teorileri'' diye program yapardı o zamanlar kanal rahmetli Ufuk Güldemir'indi. İnan bana şimdikinden çok daha ciddi ve tarafsızdı.

Bu tarhanada yalnız sarımsağı fazla koymuşlar baksana her akşam cüppeliler çıkıp durun:)

Gazeteye gelince para verip almışlığım yoktur zaten Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ dışında gazete almam bir ara Cumhuriyet'i de protesto ediyordum ama ara sıra kıyamayıp alıyoruz. :) Yani bu HaberTürk gazetesi elime iki kez filan geçti karıştırdım bir sayısında Halil İnalcık'ın mülakatı vardı onu okumuştum birde şeyi hatırlıyorum başı kapalı bir yazar hanım var eh tarhana ya ne buldularsa koymuşlar, babaannemi tarhana hamuru yoğururken görmüştüm öyle içine herşeyde koyulmaz ama bunların tarifi farklı olsa gerek.
Diğer düzen gazetelerden farkı yok, o arkadaşımzın tarhana dediğinden Doğan medyasında da var. Taraf bile başlı başına tarhana :) afedersiniz yanlış döyledim Taraf tarhana değil sebze çorbası :D gece gece karnımda açıktı şimdi!
AMERİKANCI GENERALLER DEĞİL KEMALİST PAŞALAR İSTİYORUZ!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletiler: 417

İletigönderen İlteriş » Sal Ağu 04, 2009 8:12

Türk-Kan yazdı:
GöktürkMehmet yazdı:Fatih Altayli bir istisnadir.

Hakikaten bir istisna :) 'Ingiliz Mandacisi Humeynici Kiz' ile yasaran gözlerimiz, son bir haftada iki kez (toplam nerede ise 7-8 saat) Cübbeli'nin sirinlestirilmesine, cilalanmasina büyük katkilar saglayan Altayli ile yine pirildadi. :D

Aslinda Cubbeli sirinlestirilerek, f-tipi kotuleniyor, ya da oyle yapmaya calisiyor gibime geldi.

Yani aralarindaki sinif farkini vurgulayarak, "Islamci" denilen kanat icerisindeki gruplar arasindaki mevcut sinifsal ucurumu derinlestirmeye calisiyor, farkindalik yaratarak. Ayni zamanda, Humeynici kiz olayinda da, tek tarafli yanlis bilgi akisi ile hoduklesmis insanlar hakkinda topluma carpici bir ornek sundu. Yapmaya calistigi seyler, vermeye calistigi mesajlar, halkin dusunerek varmasini istedigi sonuclar, bizlerin de dikkat cektigimiz gerceklerdir.

Bu bakimdan istisna, ama elbette buradaki "istisna" lafi, o kanal veya medya grubu icindeki onlarca libosla kiyaslanmasi durumunda anlamli, yoksa tutup da F.Altayli'yi, mucadelesi ugruna hayatini vermis, yillarca bedeller odemis, oldurulmus ve hapislere atilmis Cumhuriyet Aydinlariyla filan kiyaslayamayiz. Onlarin yaninda esamesi okunmaz:-)
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Laçin » Çrş Ağu 05, 2009 19:36

Hah! Herkesin tuttuğu kendine!
Emine BEDER halt etmiş.

O da kim! Hali mulis Türk yemeği!
Laçin şimdi, "mazlum Laçin" oldu.

Ladin bahçesinde gonca gül olmaz. Kamil ile yoldaş olan yorulmaz.
İki mahluk vardır. Hakka kul olmaz. Mağrurluk, kibirlik etmeli değil.
Biraz önce "tarhana" diyordun fakat bu yazdığında gazeteyi uzaktan gördüğünü, gazetenin aslında bir çorba olmadığını ve bütün bir resim olduğunu belirtmişsin. Öyle ya, resmi birden kenara atmıştın.

O çorba, Tarhana olunca pek bir farkı olmuyor... Baya bi şaheser çıkıyor ortaya!
Sen beni bu yazdığınla algısız ilân ettin. Ben algıladığımı ve nasıl algıladığımı yazdım. Yukarıdaki cümle HaberTürk'ü savunmuyor ya; mazlumsun sen artık, aldırmayalım.

Sen çok seslilikten rahatsızsın. Bende çok sesliğin kazançlarını algılayamadığını söylüyorum.
En azından ben bunu anladım.
Bu yazdığın da ne bizi suçluyor, ne de HaberTürk'ü savunuyor; öyle ya sen mazlumsun artık.

Beş satır yukarı!
Kendi adına yazmayıp herkesi işin içine kattığın yetmiyormuş gibi HaberTürk'ü ilaç olarak tanımlamak da HaberTürk'e bir övgü değildir, çünkü sen mazlumsun.

Seni Mazlum-Der'e üye olmaya davet ediyorum. Zira kendi kendine bir şey yakıştırdın ve hemen ardından mazlum oldun.

O kadar politik değilim. Ama öyle diyorsan öyle. Bize biçilen kaftan buysa... Mazlumum!

--
Şunuda yazmakta fayda var: Bu kadar alaycı cevaplara anca böyle yaklaşılabilir. Anlama cabasında yada dinleme cabasında gibi durmuyorsun! Hoşgördük artık!

Alıntı yaparak yazmaktan da hoşlanmam. (Burda bir istisna oldu) Genel yazarım. Algılayabilen algılasın diye. Araya başkaları bulaşmasın diye!
Benide alıntılamazsanız sevinirim.

Ah! Tarhana tarifini yemek sitelerinde, belki esnaf lokantalarından yada köyün barkın varsa; her sonbaharda çendil üzerine kurutulmaya bırakılır.
Yok, o da olmadı! Bursaya beklerim... İsmetiye köyüne! Ayva toplandığı mevsim yaparız. Salçalığı da o zaman yaparız. Fırından çıkan köy ekmeği üzerine Sevil teyzenin tereyağını eritir, üzerinede sıcacık salçayı gezdirdin mi...
Bir fincan çayla birlikte...

Kelhasan baklamızda köyce ünlüdür.
Şeftaliyi saymıyorum bile! Bursa patentli!

Hiç hoşlanmadığım şeyler.
Kullanıcı küçük betizi
Laçin
Üye
Üye

İletiler: 80

İletigönderen Ram » Çrş Ağu 05, 2009 21:01

Laçin yazdı:

Hah! Herkesin tuttuğu kendine!

Şimdi ne demem gerek burada¿? "Tutmadığı da sana" mı demem gerekiyor¿?

Ladin bahçesinde gonca gül olmaz. Kamil ile yoldaş olan yorulmaz.
İki mahluk vardır. Hakka kul olmaz. Mağrurluk, kibirlik etmeli değil.

Nesimî'yim ikrarımdan belliyim
Gerçek erenlerin kemter kuluyum
Cennet bahçesinin gonca gülüyüm
Münkir münafıka hardan gelürem

Ali'nin sırrına ereyim dersen
Bir Mürşid-i Kamil bul da andan gel
Küfrünü imana satayım dersen
Var kendi kibrini bil de andan gel

Neyse; Laçin takma adlı sorunlu arkadaşın, bir yukarıdaki iletisinin herhangi bir satırında bana bir yanıt verdiğini düşünen varsa lütfen belirtsin.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen yeniden-1919 » Çrş Ağu 05, 2009 22:21

Habertürk Gazetesi , "Satılmış Medya"ya arternatif olmaktan başka bir şeye yaramaz,içinde Elif şafak vb..olduğu ,kendini iktidara yarandırmak için çalışan,Tarafsız,Özgür kisvesi altında "ne şiş yansın ne kebap" türünden yaklaşımlarda bulunan gazete(ler) Benim mekanıma ,evime,işyerime girmez,sokmam sokturmam.
Türk medyasına yıllardır çirkince pompalanan batı kültürü dili ile:Akp çıkarı için ! A.Doğan medyası "out" Ciner(H.türk) medyası "in"
Ulus ve Üniter devletten yana olan ,onurlu ve dik duruşa sahip :Cumhuriyet,Yeniçağ ve Sözcü Gazetesi okurum.
Saygılar.
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini. Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini!"
Resim
Kullanıcı küçük betizi
yeniden-1919
Üye
Üye

İletiler: 16

İletigönderen Mustafa Recep » Cmt Ağu 08, 2009 21:19

sevgili Ram bu türden tartışmalara girmenize hiç gerek yok,

sevgilerimle...
AMERİKANCI GENERALLER DEĞİL KEMALİST PAŞALAR İSTİYORUZ!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletiler: 417

Önceki

Şu dizine dön: Diğer Görüntüler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x