Halil NEBİLER: Mustafa Kemâl'ler biter mi sanıyorsunuz?

Batı'nın ülkemizde gerçekleştirdiği "sivilleştirme" uygulamalarına millî karşı çıkışlar.

Önemli: Kimi yazarlar, günlük yazdıkları için bu bölümde belirtilmemiştir.

Halil NEBİLER: Mustafa Kemâl'ler biter mi sanıyorsunuz?

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ağu 25, 2009 14:42

Halil NEBİLER: "Mustafa Kemâl'ler biter mi sanıyorsunuz?

Herkes bitse, tek başıma kalsam bile bunları 'tepeleyeceğim'! Neyi bölüyorsunuz siz, pasta mı bölüyorsunuz!"

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

Re: Halil NEBİLER: Mustafa Kemâl'ler biter mi sanıyorsunuz?

İletigönderen yigitler » Sal Ağu 25, 2009 20:34

Yuru be Halil abi, kim tutar seni! Her sabah ise gitmeden once Televizyon Gazetesini seyrediyorum, sayin Nebiler'in yorumlarina doyum olmaz, ama bazen oyle sinirleniyor ki kameramani doveceginden korkuyorum! Mustafa Kemal'ler asla bitmez, tum yobazlarin kulaklarina kupe olsun bu sozler!
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

Re: Halil NEBİLER: Mustafa Kemâl'ler biter mi sanıyorsunuz?

İletigönderen devimsel » Çrş Ağu 26, 2009 2:18

yigitler yazdı:Yuru be Halil abi, kim tutar seni! Her sabah ise gitmeden once Televizyon Gazetesini seyrediyorum, sayin Nebiler'in yorumlarina doyum olmaz, ama bazen oyle sinirleniyor ki kameramani doveceginden korkuyorum! Mustafa Kemal'ler asla bitmez, tum yobazlarin kulaklarina kupe olsun bu sozler!

Halil abiyi kimse tutamaz. :kikirik: Bazen ekrandan fırlayıp beni bile döveceğini sanıyorum. "Ne bu lakaylık ,koltuğa uzanıp izliyorsun" der gibime geliyor. :mrgreen:
"Tam bağımsızlık demek, kuşkusuz siyasal, maliye, ekonomi, adalet, askerlik,
kültür... gibi her alanda bağımsızlık ve tam özgürlük demektir.
Bu saydıklarımın herhangi birinde bağımsızlıktan yoksunluk, ulusun ve ülkenin
gerçek anlamıyla bütün bağımsızlığından yoksunluğu demektir."

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
devimsel
Üye
Üye

İletiler: 291

Şu dizine dön: Millî Duruşlar

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x