Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

Genel & Güncel Konular

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Türk-Kan » Prş May 13, 2010 13:38

BabaHoroz yazdı:Video yok ortada,silinmiş sanırım.tekrar yükleseniz.

Şimdi izleyebiliyor musunuz?
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen BabaHoroz » Prş May 13, 2010 15:07

Maalesef hala yok video,görünmüyor.Opera,Firefox ve eksplorerde denedim yok
Sadece ve Sadece DENİZLİSPOR lu,Her konuda Objektif, Dobra, AntiEmperyalist ve Tam Bir TÜRK
Kullanıcı küçük betizi
BabaHoroz
Üye
Üye
 
İletiler: 104
Kayıt: Cum Mar 07, 2008 13:21

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Başkomutan » Cum May 21, 2010 17:42


Sınır ötesi harekata Barzani tepkisi

Türkiye ziyaretine hazırlanan Barzani, TSK'nın sınır ötesi hava harekatına sert tepki gösterdi.

"Yerinde olmayan bombardımanın durmasını istiyoruz"

TÜRK Hava Kuvvetleri'ne ait uçakların dün Kuzey Irak'taki PKK kamplarını bombalamasına, Bölgesel Kürt Yönetimi tepki gösterdi. Kürt Yönetimi'nin açıklamasında, "Yerinde olmayan bombardımanın durmasını istiyoruz" denildi.

Kuzey Irak'ta denetimi elinde bulunduran Bölgesel Kürt Yönetimi'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, bu tür operasyonların bölgeyi istikrarsız hale getirdiği görüşü savunuldu. Açıklamada, "Bölgesel Kürt Yönetimi bu operasyonları, Irak devletinin egemenliğine el uzatma ve yerinde olmayan bir iş olarak adlandırıyor. Bu yerinde olmayan bombardımanın durmasını istiyoruz. Sorunların diyalogla çözülmesini istiyoruz. Şiddet ve saldırılarla hiçbir sonuç alınmayacağına inanıyoruz" denildi.

Diyarbakır'da 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'nde bugün de gün içinde belirli aralıklarla hareketlilik yaşandı, savaş uçakları kalkıp indi. Üsten peş peşe kalkan F-16 savuş uçakları Irak sınırına doğru yöneldi. Uçakların saatler sonra üstlerine geri döndüğü gözlendi.


internetajans.com
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Türk-Kan » Prş Haz 03, 2010 8:31

Resim

Mesut Barzani Ankara'da

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi
.

Kuzey Irak'taki bölgesel Kürt yönetiminin Başkanı Mesut Barzani 19.00'da Ankara'ya geldi. Barzani'yi Esenboğa Havalimanı'nda Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı.

Barzani'ye ziyareti sırasında Bölgesel Yönetimin Eğitim Bakanı Sefin Dizayi ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Sinan Çelebi eşlik edecek.

Barzani, ziyarete ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye ile ilişkileri daha da iyileştirmek istediklerini belirtmiş ve temaslarında siyasi ve ekonomik konuları ele alacaklarını kaydetmişti.

Mesud Barzani'nin temaslarına yarın ilk olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu görüşmesiyle başlaması ve Davutoğlu ile Barzani'nin ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Barzani'nin ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi de bekleniyor.

Cuma günü Ankara'daki Arap ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya gelecek olan Barzani'nin daha sonra İstanbul'a geçmesi, Türkiye'den ise Pazartesi günü ayrılması öngörülüyor.


HABERTÜRK, 2 Haziran 2010
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Deli Haydar » Prş Haz 03, 2010 13:39

Ahmet Davutoğlu yazdı:Bundan sonra sayın Barzani'yi daha fazla ülkemizde görmek istiyoruz. Bu ziyaret önemlidir. Öyle bir dönemde yapılmaktadır ki Ortadoğu yeniden yapılanıyor. Kardeş Irak da yeniden yapılanıyor. Biz bu Ortadoğu ve Irak'ın yeniden kuruluşunu barışa hizmet eden bir anlayışla inşaa edilmesini umuyoruz. Türkiye ile Irak'ın ve Iraklı Kürt kardeşlerimizin ilişkileri büyük önem taşıyor. Geçen yıl Başbakanımızın Irak'la 48 anlaşma imzalaması büyük önem arz ediyor.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Ram » Prş Haz 03, 2010 13:55

Benim okuduklarıma göre, Barzani ve saz arkadaşları Bağdat'tan pek olumlu yanıtlar alamadığı için ampûle başvurmuş. En başta Amerika Federe Devletleri olmak üzere, işgâlcilerin oluşturduğu Bağdat'taki yeni söz sahipleri dahi bunlara pek olumlu bakmazken, "hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız"...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen maydonos » Prş Haz 03, 2010 14:44

Dikkat edilmesi gereken bir nokta var bu da su! Amborgo Barzani uzerinden kirilabilr. TBMM' nin Barzani ile yapilan ticaret iliskilerini cok siki kontrol etmesi gerekir. Yoksa aniden nasil olurda davet edilir; tiyatro devam ediyor. Ama uyanik olmali ve halk birbirini uyarmali. Akepe herseyi yapar. Bu hukumet vatandaslarini sorgusuz sualsiz iceri alirken simdi nasil oluyorda adalet havarisi kesiliyor.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Başkomutan » Prş Haz 03, 2010 18:20

Peşmerge açılımı

Irak’ın kuzeyindeki sözde bölgesel yönetimle işbirliği için hükümet birçok adım atmayı planlıyor. Bunların başında ise Erbil’de Türk Başkonsolosluğunun açılması geliyor. Öte yandan, başkonsolosluğa bağlı olarak bir ticaret ofisinin faaliyete geçmiş olmasının önemine de işaret ediliyor. Türkiye ile Kuzey Irak arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla THY’nin yakında bölgeye yönelik direkt uçuşlar başlatması da öngörülüyor. Yerel medyaya da yankılanan ilişkileri geliştirme çabaları çerçevesinde bir Türk bankasının da bölgede kurulması,
Habur’un karşısında bulunan İbrahim Halil sınır kapısındaki ticari faaliyetlerin artırılması da bulunuyor.
Turizm işbirliğinin geliştirilmesinin de üzerinde durulduğu, bu çerçevede peşmerge yönetiminin, Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin Irak’ın kuzeyini de ziyaret etmesinin sağlanmasını istediği kaydediliyor.

‘Muhatabımız olamaz’ demişlerdi

Türkiye’ye gelen peşmerge reisi Mesud Barzani’yle ilgili olarak AKPliler daha önce yaptıkları açıklamalarla hedef tahtasına oturtmuştu. Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AKP kurmayları, peşmergeleri ağır ifadelerle eleştirmişlerdi. İşte o ifadeler:

Başbakan Erdoğan (29 Ekim 2007):
Barzani bizim muhatabımız olamaz. Bağdat yönetimi bu konuda Türkiye’ye geniş katılımlı bir heyet gönderdi. Ama Barzani, terör konusunda tavrını çok açık ve net ortaya koymak durumundadır. Şu an kendisi terör örgütüne yataklık yapar durumdadır. Bana o kişiyi sormayın

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül (21 Ekim 2007):
(Barzani’nin “Türkiye operasyon yaparsa kendimizi savunma hakkımızı kullanırız” açıklamasının hatırlatılması üzerine) Bana bu tür kişilerle ilgili sorular asla sormayın. Benim
muhataplarım bellidir.

Tanımayız
Dışişleri Bakanı Ali Babacan (26 Kasım 2007): Talabani ve Barzani ismi yan yana gelmez. Barzani tanımadığımız yönetimin önde gelen ismi.

Postal öpücü
Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek (28 Eylül 2006):
“Talabani’nin açıklamaları rahatsız edici olsa bile sürpriz teşkil etmiyor. Bu nedenle, bu tip açıklamalar, temaslar bizim anlayışımıza çok uygun olan temaslar değildir ancak çok yadırgatıcı bir husus da değildir. Terörle ilgili şu ülkenin yöneticisi, filanca aşiret şeyhi, ‘dünün postal öpücüleri’ şöyle demiş, böyle demiş...Şuan ki terör algılamamızda bir değişikliğe neden olmaz. Biz inanıyoruz ki hâlâ terörün
destekçileri dışardadır.”

Barzani Türkiye’yi tehdit etmişti
Türkiye tarafından muhatap alınma başarısını kutlayan peşmergelerde daha önce Ankara’ya karşı küstah açıklamalarda bulunmuşlardı.
İşte o ifadeler
Mesut Barzani: Türkiye’nin PKK’ya yönelik operasyonları durdurulmalı. Bombardımanlar sonucunda siviller öldü
* Kerkük’ün tarihi ve coğrafi olarak Kürt kimliğini temsil eden bir Irak kent. Türkiye Kerkük’e müdahalesi ederse Iraklı Kürtler de Diyarbakır ve
Türkiye’nin diğer kentlerine karışacaklar.
Celal Talabani: Operasyonlara razı değiliz. Aynı zamanda Türkiye ile ilişkilerimizin zarar görmesini istemiyoruz. Diplomatik yollarla sorunların
çözülmesinden yanayız.
* (PKK liderlerinin teslim edilmesi istemini yanıtlıyor.) PKK ile mücadele konusunda bir siyasal çözüm Türkiye ile ilgili bir husus. Ama Türkiye’ye bir Kürt kedisi bile teslim etmem.

YENİÇAĞ


IRAK BAYRAĞI YOK? İSRAİL'İ KINAMADI

Mesud Barzani, 6 yıl aradan sonra, kritik görüşmeler yapmak Ankara'ya geldi.

Ankara'da ziyarette bulunan Barzani, bugün Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bakanlıkta yaklaşık 1 buçuk saat görüştü. Görüşmenin ardından Davutoğlu ve Barzani kameraların karşısına çıktı. İlk olarak konuşan Davutoğlu, bölgede barış istediklerini ve hep bu yönde adım attıklarını belirtti. Davutoğlu, PKK'ya karşı ortak mücadele edilmesi gerektiğini kastederek, 'Terörün olduğu yerde barış olmaz, bunun için işbirliği gerekir.' diye konuştu.

Bölgesel işbirliğini geliştirmek için THY'nin Erbil'e uçak seferlerini başlatmayı planladığını aktaran Davutoğlu, 'İşbirliğinin artmasından memnunuz. İstanbul-Bağdat hattında kalan bölgede barış ve huzurun temin edilmesi, istikrarın sağlanması için gayret sarfediyoruz, bunu arzuluyoruz.' şeklinde konuştu.

Barzani ise konuşmasında, Gazze Yardım Filosu'na yönelik İsrail saldırısında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileğinde bulundu. Kendilerinin Ankara'da çok sıcak bir ilgi ile karşılandığını ve bundan son derece memnun kaldığını belirten Barzani, Ahmet Davutoğlu'nun yakın zamanda yaptığı Erbil ziyaretinin ilişkileri doğru ve olması gereken bir noktaya taşıdığını söyledi. İlişkilerin geliştirilmesi için her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydeden Barzani, ilişkilerin daha da gelişmesi için Ankara'ya geldiğini belirterek, terör konusunda; 'Türk ve Kürt gençlerinin ölümüne bir an önce son verilmesi gerekir.' dedi.

NEDEN IRAK BAYRAĞI YOK?

Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularına geçildi. En dikkat çekici soru ise ortak açıklamanın düzenine ilişkindi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani'nin arkasında sadece Türk bayrağı vardı. Bir gazetecinin 'Neden Irak bayrağı yok' sorusu toplantıda gülüşmelere neden oldu. Davutoğlu da Barzani de durumun farkında olmadıklarını belirtirken, Irak Bayrağı'nın olmamasından özel anlam çıkartılmaması istendi.

İŞTE O DİYALOGLAR

Toplantı salonunda neden Irak bayrağı yok?

Davutoğlu: Özel bir anlamı yok. Bizim için Irak'tan gelen herkes Irak vatandaşıdır. Özel bir anlam aramayın.

Barzani: Siz söylediğiniz zaman fark ettim.

Ahmet Davutoğlu:

Bundan sonra sayın Barzani'yi daha fazla ülkemizde görmek istiyoruz. Bu ziyaret önemlidir. Öyle bir dönemde yapılmaktadır ki Ortadoğu yeniden yapılanıyor. Kardeş Irak da yeniden yapılanıyor. Biz bu Ortadoğu ve Irak'ın yeniden kuruluşunu barışa hizmet eden bir anlayışla inşaa edilmesini umuyoruz. Türkiye ile Irak'ın ve Iraklı Kürt kardeşlerimizin ilişkileri büyük önem taşıyor. Geçen yıl Başbakanımızın ırak'la 48 anlaşması imzalaması büyük önem arz ediyor.

İSRAİL'İ KINAMADI

Bir basın mensubunun, İsrail’in Gazze’ye yönelik ambargosunu sertleştirdiğini ve Gazze’ye giden yardım gemilerine saldırısında insanların hayatını kaybettiğini hatırlatarak, buna tepkilerinin ne olduğunu sorması üzerine Barzani, sivil insanların hayatını kaybetmesinden üzüntü duyduklarını ifade etti.

"ŞİDDETİN DEVAM ETMESİNİN YANINDA DEĞİLİZ"

Türkiye, Irak ve ABD arasında yapılan üçlü mekanizma toplantısında bir eylem planı üzerinde mutabakata varıldığını anımsatan bir basın mensubunun, "Sizin bugün verdiğiniz mesajlar var mıdır? Bölgesel yönetimden PKK ile mücadelede somut adımlar bekleyecek miyiz?" sorusunu ise Barzani, "Hiçbir şekilde şiddetin devam etmesinin yanında değiliz. Türkiye’nin güvenliğini de kendi güvenliğimizden ayrı görmüyoruz. Üzücü olayların sona erdirilmesi için tüm çabalarımızı göstereceğiz" diye yanıtladı.

Kerkük için 6 yıl önce "Gerekirse savaşırız" dediği hatırlatılarak, bugün tutumlarının ne olduğu sorulan Barzani, Kerkük konusunun çözümü için anayasanın bir çizgi belirlediğini kaydederek, "Anayasanın dışında herhangi bir çözüm istemiş değiliz. Bunun çözüm yolunu anayasa belirlemiştir. Anayasada yer alan 140. maddenin uygulanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.


VATAN

Resim

Resim

Resim
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Deli Haydar » Çrş Haz 16, 2010 22:02


Korutürk:
Kuzey Irak’ta Bir
Kürt Devleti Kurulacak

Cumhuriyet Gazetesi / 16 Haziran 2010


1975 yılının ilk aylarında Güneydoğu’da terör ve şiddet eylemleri tırmanışa geçti...

MGK’de Siirt, Urfa, Hakkâri ve Diyarbakır’da sıkıyönetim ilan edildi:
Ancak söz konusu illerde sıkıyönetim ilanına gidilebilmesi için” dedi Ali Baransel.

TBMM’nin onayı gerekiyordu. Meclis’teki görüşmelerde CHP ve AP sıkıyönetime karşı çıktı. İlk oylamada sıkıyönetim isteği reddedildi. İkinci oylamaya geçilmeden Meclis Başkanı oturumu bir sonraki güne bıraktı.

Oylamaya geçileceği gün Fahri Korutürk, Genel Sekreter Fuat Bayramoğlu ile hukuk başdanışmanı Çoker’i ve beni erkenden odasına çağırdı. Odada ayakta duruyordu. Bir şeye canı sıkıldığında genellikle odanın içinde bir elini cebine sokarak bir aşağı bir yukarı dolaşırdı. Masasına oturdu. Karşısındaki koltuklarda yerimizi aldık.

Korutürk, ileride Ortadoğu’da bir Kürt devleti kurulabileceğinden söz etti.
Bu yer için Irak’ın kuzeyinde Kerkük’ü de içine alan toprakların düşünülebileceğini anlattı.

Burada kurulacak bir Kürt devletinin başta Amerika olmak üzere, yakın müttefikleri İngiltere ve Fransa’nın da desteğini göreceğini söyledi. Eğer gerçekleşirse, bunun Türkiye için büyük bir tehlike doğuracağını, bu gelişmelerin ileride Güneydoğu Anadolu bölgemizden toprak isteme küstahlığına kadar gidebileceğini ifade etti.

Ardından politikacılara sitem etti: "Siyasi partilerin oy avcılığı uğruna bu hayati tehlikeyi bir türlü görmek istememelerine doğrusu akıl erdiremiyorum. Dilerim Türkiye, geleceği görmeyen muhteris politikacılar yüzünden ileride ağır bedeller ödemez. Beni asıl üzen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün partisinin bu konularda gerekli hassasiyeti göstermemesidir."

Korutürk, Ecevit’e olan güven ve sempatisini giderek yitirdiğini belirtti ve sonra "Olmaz efendim" dedi: "Bu kadar da anlayışsızlık olmaz. Neredeyse ‘ne haliniz varsa görün’ demek geliyor içimden. Dil bilen genç bir politikacı. Ama maalesef tecrübesiz.

Doğu’da bir Kürt devleti kurma düşüncelerinin ne kadar ciddi olduğunu ileride anlayacak. Belki önümüzdeki yıllarda. Güneydoğu’da yaşayan Kürt vatandaşlarımızı kandırarak ayaklandıracaklar. Ellerine silah verip çatışmalara itecekler. İşte o zaman Ecevit bölgede sıkıyönetim ilanını kendisi isteyecek... Sonra iş işten geçmiş olacak.


İş işten -belki- geçmedi ama Korutürk’ün 1975’lerdeki -kuşku yok gelip geçen bütün hükümetlere uyarıları- özellikle 2000'li yıllarda gerçekleşti. Dışarıdan içeriden destek gören PKK terör örgütü 1980’lerde ortaya çıktı.

Ayrılıkçı Kürtler elde silah dağlardan kentlere indi. Parlamentoda temsil edilmeye başlandı. Kuzey Irak’ta bir devletin bütün altyapılarını tamamlayan Barzani’nin Kürt devletini ilan etme hazırlığı günlerce gündemde kaldı.

Hâlâ Türkiye Cumhuriyeti oldubitti aşamasına gelen bu kuşkuyu bertaraf etmiş değil. Binlerce insanı ve askeri şehit etti. PKK hâlâ kan dökmeye devam ediyor.

Kürt Devleti ise şimdilik uykuda!


Cüneyt Arcayürek
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Başkomutan » Pzt Haz 21, 2010 1:23


Asker girerse Peşmerge saldıracak

Barzani Türkiye'de sıcak mesajlar verirken kendisine bağlı Peşmergeler resmen Türkiye'yi tehdit etti.

PKK’nın kanlı Şemdinli saldırısının ardından Irak’a yönelik kapsamlı bir sınır ötesi kara harekatı beklentileri yoğunlaşırken, Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı Peşmerge güçleri sözcüsü Cebbar Yaver, TSK’nın sınır ötesi kara operasyonunu gerçekleştirmesi halinde, "Bölge sınırlarının korunmasının Irak hükümetinin sorumluluğunda olduğunu tekrarlıyoruz. Sınırlarımızı tehdit eden herhangi bir dış kuvvete karşı da kendimizi savunacağız" diye konuştu.

PKK’nın kanlı Şemdinli saldırısının ardından Irak’a yönelik kapsamlı bir sınır ötesi kara harekatı beklentileri yoğunlaşırken, Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı Peşmerge güçleri sözcüsü Cebbar Yaver, TSK’nın sınır ötesi kara operasyonunu gerçekleştirmesi halinde, "Bölge sınırlarının korunmasının Irak hükümetinin sorumluluğunda olduğunu tekrarlıyoruz. Sınırlarımızı tehdit eden herhangi bir dış kuvvete karşı da kendimizi savunacağız" diye konuştu.

Irak’ta faaliyet gösteren AKnews’e konuşan Peşmerge güçleri sözcüsü Cebbar Yaver, Türk birliklerince bir kara operasyonunun yapılması halinde bile bunun "sınırlı" olacağını belirtirken, "Türk ordusunun Peşmerge ile karşı karşıya gelmeyeceğini" söyledi.

Böyle bir operasyon sırasında Türk ordusunun bölgenin içine doğru ilerlemesini beklemediklerini ifade eden Yaver, bir operasyonun olması halinde bir gün süreceğini öne sürerek, her zaman olduğu gibi böyle bir harekatın, yerleşim merkezleri, Peşmergelerin bulunduğu bölgelerde yapılmayacağını söyledi.

Yaver, "Bölge sınırlarının korunmasının Irak hükümetinin sorumluluğunda olduğunu tekrarlıyoruz. Sınırlarımızı tehdit eden herhangi bir dış kuvvete karşı da kendimizi savunacağız" diye ekledi


İm (Kod): Tümünü seç
http://www.internethaber.com/asker-girerse-pesmerge-saldiracak--263010h.htm
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen ErmanTR » Pzt Haz 21, 2010 16:24

Çok değil daha dün biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız diyenler adını bile anmak istemediğim adamı Cumhurbaşkanı gibi karşılıyorlar.
Kullanıcı küçük betizi
ErmanTR
Üye
Üye
 
İletiler: 2
Kayıt: Pzt Haz 21, 2010 16:17

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Başkomutan » Sal Haz 22, 2010 15:21

Davutoğlu'nun ABİSİ BARZANİ "Kürdistan bölgesinin...

Şemdinli yorumu

11 askerin şehit olmasının ardınndan şu açıklamayı yaptı

Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin Başkanı Mesut Barzani, PKK’lı teröristlerin Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde askeri birliğe düzenlenen 11 askerin şehit düştüğü saldırıyı kınadı.

Mesut Barzani’nin başında olduğu Kürdistan Bölge Başkanlığı adına yapılan açıklama, Kuzey Irak’taki Denge Azad adlı internet sitesinde yayınlandı. Açıklamada, 19 Haziran Cumartesi günü yapılan eylemin “sert bir şekilde kınandığı” vurgulanırken, “Bu tür eylemler hiç bir şekilde Kürt davasına hizmet etmiyor, tersine bu sorunun çözümü için yürütülen barışçıl adımları boşa çıkarıyor” denildi.

Açıklamada, Türk savaş uçaklarının PKK’lı teröristlere yönelik düzenlediği hava operasyonunun sınır bölgesindeki sivillerin can ve mal güvenliğine zarar verdiği öne sürülürken, “Türkiye’den isteğimiz şudur ki eyleme tepkisini Kürdistan bölgesinin (Kuzey Irak kast ediliyor) sınır bölgelerinin bombalayarak göstermesin. Bizler topraklarımızın,komşu ülkelere karşı bir saldırı merkezi olarak kullanılmasına kesinlikle izin vermeyiz” denildi. Açıklamanın son bölümünde, “Kürdistan Bölgesi olarak akan kanın durdurulması ve çözüm için barışçıl yolun, karşılıklı anlayışın ve diyalogun kullanılması gerektiği konusundaki düşüncemizi yineliyoruz” denildi.

Öte yandan Peşmerge Bakanlığı sözcüsü Cebar Yaver, Türk ordusunun Peşmerge kontrolündeki bölgelere girmeyeceğini düşündüklerini söyledi. Yaver, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı kapsamlı sınır ötesi operasyon yapma olasılığını zayıf gördüğünü belirterek, “Türk ordusu sınır bölgelerindeki PKK güçlerine vurmak istese bile, en fazla 1 günlük hızlı operasyonlar düzenleyip tekrardan kendi topraklarına çekilir. Türk ordusunun şu an Kürdistan bölgesi sınırlarında saldırı düzenlediği alanlar boş alanlar hiç bir vatandaş ya da peşmerge gücü bulunmuyor” dedi.


İm (Kod): Tümünü seç
http://haber.gazetevatan.com/semdinli-yorumu/312609/1/Gundem
En son Başkomutan tarafından Cum Haz 25, 2010 17:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen maydonos » Sal Haz 22, 2010 16:38

Dort gundur dillerinde bir sozcuk "taseron". Kendileri soyleyemiyor halkin tepkisinden korkaklar. Dun Cemil Cicek'e devlet gorevlisiyim soyleyemem anlaminda pasi basina ve halka atmis.

Yazik! Cok acinacak haldeyiz. Israil olsa arkada basbas bagirirdi, rte.

Ama halki buna isitiyorlar. Irak'in kuzeyindeki kukla hukumeti tanima ve tanitma manevralari tum bunlar.

Dikkat edin, bu hukumetin tek bir misyonu var oda "kurdistan kurmak". Varlik nedenleri bu.

Tum kurgu bunun uzerine. Bebek katili dinci, fitnosun "kurt kici" oyle sanildigi gibi asiri sol falan degil. Oyle gozukuyor. Tek amaclari doguda dinci bir devlet kurmak. O nedenle hukumet oralara ozel kuvvetler koyma plani ve yasasi cikardi.

Hatta baktilar ki millette devlettte hukumette aciz ayri bir devlet degi biz Turkiye'yi yonetmeye talibiiz diyorlar. Halk herkes ama herkes bugun genclerine agliyor, ama yarin yurdumuz kalmayacak elimizden kaydiriliyor. Bizi ise uyutuyorlar.

Bizi Barzani yonetiyor hepimiz uyuyoruz.
Herkesi uyutuyorlar.

Artik uyanin. Irak gibbi olmamak icin uyanin.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Başkomutan » Cum Haz 25, 2010 17:23"BANA KÜRTÇE HOŞGELDİN DEDİ"

Barzani: Başbakan Erdoğan beni Ankara'da Kürtçe hoşgeldin diye karşıladı


IRAK'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, bu ay başında Türkiye'yi ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini Kürtçe `hoşgeldin' (Tu bi xer hati) diye karşıladığını söyledi.

Türkiye'deki temaslarından sonra Fransa, Almanya ve Avusturya'ya gezisine çıkan Mesut Barzani, Kuzey Irak'a dönüşünde Erbil Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin (IKDP) resmi internet sitesindeki habere göre Barzani, Türkiye'deki görüşmelerine ilişkin bilgi verdi.

"PKK'DAN BUNU BEKLEMİYORDUM"

Mesut Barzani, Türkiye'de bulunduğu sırada PKK saldırılarıın olduğunu belirterek, "PKK savaş başlattı, Türkiye'de buna karşı sınırlarımızda bombardımana başladı. Gerçekten bu hiç de hoş olmayan bir durum. Gerçekten ben Türkiyedeyken böyle bir şeyin olmasını beklemiyordum" dedi.

Türkiye ve İran tarafından PKK'ya yönelik yapılan bombardımanlara da değinen Barzani, "Çok sert bir dille Kürdistan bölgesi sınırlarının bombalanmasını kınadık ve kınıyoruz. Bazı tarafların yaptığı bu operasyonları kınıyoruz. Yaptıkları bu işler Türkiye ve İran'ın, Kürdistan Bölgesi sınır mıntıkalarını bombalamasına bahane teşkil ediyor. Tüm tarafları sorunları barışçıl yöntemlerle çözmeye çağırıyorum" dedi.

PKK yanlısı internet sitelerinde, Türkiye'de bulunduğu sırada sınır ötesi operasyona yeşil ışık yaktağına ilişkin haberleri de yalanlayan Mesut Barzani, "Hiç bir suretle Türkiye ve İran'ın Kürdistan Bölgesi sınırlarını bombalamaları için yeşil ışık yakmadık. Bu yönde yayımlanan haberler kesinlikle gerçekçi olmaktan uzaktır ve biz bombardımanları sert bir şekilde kınadık ve kınıyoruz" diye konuştu.


Resim

"BANA KÜRTÇE HOŞGELDİN DEDİ"

Türkiye'de farklı ve yeni bir hava olduğunu, geniş anlamda bir siyasi açılım sürecinin yaşandığını söyleyen Mesut Barzani, Türkiye ile birbirlerini anlama noktasında farklılıklar olduğunu ve ekonomik ilişkilerin genişletilmesi ile bu anlayışın değişmesi temelinde barış sürecini desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

Türkiye'ye davet edilmesiyle ve yaptığı ziyaretle bazı değişimler olduğunu belirten Barzani, "Eskiden ne Kürdistan'ın ismini, ne de Kürdistan bölgesini tanıyorlardı. Ancak yapılan bu ziyaretin ardından bazı şeylerin değiştiği görüldü. Resmi olarak davet Kürdistan Bölge Başkanı sıfatıyla bana gönderilmişti. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan da görüşmemizde beni Kürtçe `Tu bi xer hati' (Hoşgeldin) diyerek karşıladı" dedi.

"KEŞKE IRAK BAYRAĞI KONSAYDI"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşme sırasında arkada sadece Türk Bayrağı'nın bulunması Irak veya Kürdistan Bayrağının neden konulmamasıyla ilgili bir soruya Barzani, "Bizler Kürdistan bölgesinde bağımsız bir devlet değiliz, Federal Irak çerçevesinden federal bir bölgeyiz. Kürdistan bayrağının toplantı salonuna konulmayabilir" karşılığını erdi.

ABD başkanları Obama ve Bush ile yaptığı toplantılarda da Kürdistan bayrağı konulmadığını anlatan Barzani, Davutoğlu ile görüşmesinde Irak bayrağının konulmamasıyla ilgili de şunları söyledi:

"Davutoğlu ile görüşmemizde gerçektende arkamda Irak bayrağının olup olmadığını farketmedim. Ben de bilmiyorum neden Irak bayrağı toplantı salonuna konulmadı. Irak bayrağı bizim isteğimiz üzerine oradan kaldırılmış değil. Eğer konulsaydı memnuniyetle karşılardık. Biz Irak'ın bir parçasıyız. Bu mesele daha çok protokol kurallarını ilgilendiren bir konudur, konunun Irak ve Türkiye Dışişleri Bakanlıkları arasında halledilemesi lazım."
İm (Kod): Tümünü seç
http://haber.gazetevatan.com/pkkdan-bunu-beklemiyordum/313193/1/Gundem
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Hamdolsun! Kürdistan'ı da kurarız...

İletigönderen Başkomutan » Cum Tem 09, 2010 17:35

Avrupa Birliği, Erbil'de büro açacak

Avrupa Birliği, Kuzey Irak'ın Bölgesel Kürt Yönetimi'nin merkezi Erbil Kenti'nde büro açacak.
Cuma, 09 Temmuz 2010

Avrupa Birliği'nin (AB) Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimin merkezi Erbil'de büro açacağı bildirildi.

Bölgesel yönetimin resmi internet sitesinde verilen bilgiye göre, AB'den bir heyetin bölgesel yönetimin İçişleri Bakanı Kerim Sincari'yi ziyareti sırasında konunun ele alındığı belirtildi.

AB'nin Erbil'e göndereceği temsilci için yakın zamanda bir büronun açılmasının planlandığı kaydedildi.

Heyetin, ziyaretinin amacını, bölgedeki gelişmeleri yerinde görmek ve bölgeyle ilişkileri geliştirmek olarak açıkladığı ifade edildi.


İm (Kod): Tümünü seç
http://www.dunyabulteni.net/news_detail.php?id=120695Woodrow Wilson ödüllü Davutoğlu'nun "abi" diyerek kırmızı halı ile karşıladığı “Kürdistan Bölgesi Başkanı” sıfatı ile davet ettiği çapulcu Barzani'nin iti bakın bu haberle ilgili ne söylüyor!..

KBH İç İşleri Bakanı Kerim Sincari AB'nin Kürdistan Bölge temsilcisi başkanlığındaki AB heyetiyle dün Başkent Hewler'de bir araya geldi.

Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada konuk heyetin Bakan Sincari'ye ziyaretin AB'nin Kürdistan Bölgesinde yaşanan gelişmeleri yerinde görmek ve AB ile Kürdistan arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yapıldığını ilettiği belirtildi.Barzani'yi tanıyan AB-eylerimiz...

İşte o liste: Erbil"de konsolosluk açan ülkeler

BM Ortadoğu"daki en büyük ofisini Erbil"e açıyor. Rusya da Kuzey Irak"ı bir konsoloslukla "süslüyor".

* Erbil kentinde BM"nin ofisi, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Rusya"nın konsoloslukları bulunuyor. İran"ın ise Kuzey Irak"ta Erbil ve Süleymaniye"de olmak üzere iki konsolosluğu bulunuyor.

* Erbil"de konsolosluk açmak için başvuruda bulunan ülkeler ise şöyle: Yunanistan, Danimarka, Çin, Lübnan ve Birleşik Arap Emirlikleri.

* Avusturya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti ticari ataşelik, Almanya da fahri konsolosluk düzeyinde Kuzey Irak"ta faaliyet gösteriyor.

* Türkiye`nin ise bölge yönetimini tanımadığı için resmi düzeyde bir temsilciliği bulunmuyor. Dohuk, Erbil, Süleymaniye ve Kerkük`teki ABD üssünde ise 5 Türk irtibat bürosu yer alıyor. Türkiye Bağdat`tan sonra bölgenin en tehlikeli kenti olarak gösterilen Musul`da konsolosluk faaliyeti sürdürülüyor.İm (Kod): Tümünü seç
http://www.tumgazeteler.com/?a=2400286FRANSA’NIN KONSOLOSLUK HAZIRLIKLARI

Kuzey Irak’a önceki gün Fransa’nın Bağdat Büyükelçisi Jean-François Girault giderken bölgesel Kürt parlamentosu yöneticileriyle bir araya geldi.

RUSYA, ERBİL BAŞKONSOLOSLUĞU’NU AÇTI

İran’dan sonra Rusya bugün Erbil’de konsolosluk açan devletler arasına katıldı. Rusya’nın Erbil Başkonsolosluğu, Moskova’dan atanan Vagif Garaev ve Bölgesel Kürt Hükümeti Başbakanı Neçirvan Barzani’nin katılımı ile bugün açıldı. Rusya’nın Erbil Konsolosluğu, Kuzey Irak’ta İngiltere ve İran’dan sonra 3’üncü temsilcilik oldu.

İNGİLİZ KONSOLOS TÜRKİYE’Yİ KONUŞTU

İngiltere hükümetiNİN Kuzey Irak’taki Erbil kentinde görevlendirdiği Konsolos Alison Kemp, bölgesel Kürt Parlamentosu’nu ziyaret ederek Parlamento Başkanı Adnan Müftü ile yardımcısı Kemal Kerküki’yi ziyaret ederek Türkiye’nin olası sınır ötesi operasyonu ve Kerkük'ün geleceğini belirleyecek bu yıl içerisinde yapılması gereken Kerkük referandumu ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi aldı.

YUNANİSTAN’DAN TİCARİ HEYET

Bölgedeki Kürt televizyonları Erbil’deki yabancı diplomat atağının yanı sıra ticaret heyetlerinin de büyük ilgi gösterdiğini bildirdi. Mesut Barzani’ye bağlı Zagros TV, Yunanistan’dan gelen ticaret heyetinin bölgeye yapılacak yatırım ve iş görüşmeleri için Erbil’de bulunduğunu bildirdi. Yunanistan da bir süre önce yaptığı açıklamada Erbil’e konsolosluk açmayı planladığını açıklamıştı.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

cron

x