Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde asgari ücret belli oldu

Genel & Güncel Konular

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde asgari ücret belli oldu

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Ara 28, 2020 1:52

Adana ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin asgari ücreti 3100 lira olacağını açıklamasının ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde de 2021 yılında belediye bünyesinde uygulanacak asgari ücretin 3 bin 100 lira olacağını açıklandı.
Resim
Sözcü'den Can Çapar'ın haberine göre, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, personelini sevindirecek müjdeyi erkenden paylaştı. Savaş, 2021 yılında belediye bünyesinde uygulanacak asgari ücretin 3 bin 100 lira olacağını söyledi.

"EKONOMİK OLARAK RAHATLAMAYA ÇABALAYACAĞIZ"
Savaş, 2020 yılının tüm dünya için kaos yılı olduğunu ifade ettiği açıklamasında “Biliyoruz ki bu ücret yeterli gelemeyecek ama kendi imkânlarımızı zorlayarak insanlarımızı ekonomik olarak rahatlamaya çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

Savaş açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Gerek pandemi gerek ekonomik şartlar insanları çok yordu. Bölgemizdeki savaş ve bu savaşın yansımaları, insanlarımızı ayrıca yordu. Zorlaşan hayat şartları dolayısıyla insanlarımızın ekonomik sıkıntıları had safhaya ulaştı.

Hatay Büyükşehir Belediyesinde ve iştiraklerinde çalışan arkadaşlarımızın sıkıntılarını bir nebze olsun rahatlatmak için asgari ücreti 2021 yılının başından itibaren 3 bin 100 lira yapacağız.

Biliyoruz ki bu ücret yeterli gelemeyecek ama kendi imkânlarımızı zorlayarak insanlarımızı ekonomik olarak rahatlamaya çaba sarf edeceğiz. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun. Örnek olması gereken yerlere de örnek olsun. Herkesin yılını kutlar, esenlikler dilerim. Emeğinize sağlık."
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 792
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x