Hdpkk Barajı Nasıl Aştı? - Sinan ŞAHİN

Hdpkk Barajı Nasıl Aştı? - Sinan ŞAHİN

İletigönderen sinanzx » Prş Eki 01, 2015 21:50

Hdp sürekli isim değiştiren bir kitlenin partileri sürekli kapatılan aslında tek parti olan pkk nın adamlarından başka bir şey olmadığını önce herkesin anlaması gerekiyor.

Hdp pkkdır bunun en kısa ve net kanıtı selahattin demirtaşın İmralıda ki öcalanın heykelini dikeceğiz diye mitinglerde naralar atmasıdır. Pkk ise bu kadar çok silahı havadan gelen paralarla alamayacağına göre bazı gelişmiş ülkelerin fonlarıyla kirli oyunlar düzenleyen bir örgüt bunu çoğumuz biliyoruz.

Hdp nin güçlenmesinde en önemli etkenlerden birincisi Akp nin ta kendisidir.
Akp Çözüm Sürecini başlatmasaydı eğer televizyonlarda bu kadar çok çözüm sürecinin TARAFLARI adı altında selahattin ve onun partisi pkk uzantısı hdp nin adı medyaya bu kadar çok gözükmeyeceği kesin. Silah bırakmayacağını ilk okul çocuğunun anlayabileceği pkk ile müzakereye oturmak ve şehit haberi olmadan seçim geçireyim yani evin kirini halının altına süpüreyim misali geçici ve zararlı bir çözüm süreci yaratmak hdpyi medyanın ilgi odağı haline getirmiştir. Çözüm süreci olmasaydı, imralıdaki asılsaydı, pkk ile kol kola olanlar hapse atılsaydı hdpyi doğru düzgün medyada göremezlerdi bile.

Hdp nin güçlenmesinde 2. önemli etkenlerden birisi Akp nin Cemaat ile çıkarlarının bozulması.
17-21 Aralık soruşturması ile yıllarca kol kola büyüyen akp ve cemaatin çıkarları çatışınca erdoğanın dershaneleri kapatmaya çalışması cemaatinde bildiği akp nin yolsuzluklarını meydana çıkarması sonucu araları bozuldu ve akp nin devlet kademelerinin içine kendisinin soktuğu cemaati temizleme cadı avcılığı başladı. Cemaat 2014 yerel seçimlerinde akpye darbe vurmaya çalıştı ama bunda başarısız oldu bir çok yerde akpli bedeliyeler kazandı. Ancak daha sonra cemaat şunu planlamış olmalı ki Hdp yi cemaat kendi kanallarında yani samanyolu cnntürk fox tv kanal 7 gibi kendi medyasında ve kendi gazetelerinde zaman gibi ve kendi yazarları aydınları ile Hdp yi yükseltti.
Kısaca cemaat medyası ful Hdpye çalıştı, hazır gündeme çıkarmak için çözüm süreci gibi bir konu da vardı Hdpyi göstermemek haber yapmamak için hiç bir engel yoktu.

Cemaat 2014 yerel seçimlerinde akpye atamadığı tokatı 2015 genel seçimlerinde atmayı planladı ve attı da. Cemaat MEDYA sının ve aydın gazetecilerinin yoğun temposuyla Hdpyi çok kişiye tanıttılar ve Hdp meclise girince akp tek başına iktidar olamadı cemaatte Hdpyi meclise sokarsam akpye tokatı vurabileceğim diye zaten düşünüyordu bu da oldu ve yaşandı.

Hdp nin güçlenmesinde 3. önemli etken erdoğanın kürtlerin gözünde Faşist diktatör gibi gözükmesi ve İşide desteği
Kürtleri hdp ile ve pkk ile yakınlaştırmak için çözüm süreci çok etkili olmuştu hem halk ile pkk arasında samimi bağlar sağlanmış hemde hdpye olan güven artmıştı. İşid diye bir örgüt birden ortaya çıktı ve bu örgüt Kürtleri öldürmeye başladı bu örgüte erdoğanın silah desteği sağladığına dair iddialar ortaya çıkan silah dolu mit tırları ve Can Dündar'ın bunu kesin belgelemesi Kürtlerin kafasında Erdoğan kürtleri öldürmeye çalışıyor, Hükümetin başında Kürtleri öldürmek isteyen faşist bir diktatör var DEDİRTTİ. Kürtlerin yarısından fazlası önceden akpye oy veriyorken şimdi hdpye kaydılar. Akp nin bölgede GÜVENSİZLİK sorununu çözememesi ve bölgede yaşanan suruç patlaması, ve bir takım faili meçhul öldürmeler sonucu erdoğan Kürtlerin gözünde bizi öldürmeye çalışan birisi şeklinde oturdu ve bu durumda Kürtler kimisi isteyerek kimisi kafasına silah dayalı zoraki Hdp ye ve Pkk ya sarıldılar çünkü bölgeye pkk hakimdi ve şehirde yapılanıyordu. Bugün oluşan algıda eğer siz pkkyı ve hdp yi eleştiriyorsanız Kürtler size karşı şöyle diyordu: "Sizin erdoğanınız bizi öldürüyor, masum sivilleri öldürüyor, şimdi neden pkkyı desteklediğimi soruyorsun, selahattin sizin erdoğanı başkan yaptırmayacak!" diyorlar ben bizzat bu cümleyi pkkyı destekleyen kişilerden duydum.
Anlayacağınız Erdoğanı Düşman Belirlemişler ve Erdoğan güvenliği sağlayamadığı için Kürtleri öldürüyor diyorlar sorduğumuzda, bende onlara Erdoğanın hatalarını ülkenin tümüne yıkamazsınız şehit edilen mehmetçiğin burada suçu ne tüm askerleri tayyipçi zannetmeyin önce savunduğunuz hdpkk ya kimler fon sağlıyor onu öğrenin diyorum.

Hdp nin güçlenmesinde 4. önemli etken yaratılan SAHTE SOLCULUK havasıdır.
Bazı aydınlar çoğu cemaatin desteklediği cemaat medyasında çalışan ancak dünya daha güzel bir yer olsun diyen insanları kandırarak bir kaç iyi söz ile kazanan entel kişiler ve aydınlar. Erdoğan faşizmine karşı duruyoruz diye göstererek solculuk yaparlarken kanatlarının altına hdpyi de alıyorlar, barış mitingleri gibi faaliyetler yapıyorlar buna chp de katıldı. Dağdaki itlere moral vermekten başka bir işe yaramayan SİLAHLAR SUSSUN diye barış naraları atan entel aydınlar cemaat desteğiyle hdpye deli gibi destek oluyorlar. Hdpyi solcuymuş gibi gösteriyorlar fakat unutulan şu ki Solcu olanlar ne zamandan beri emperyalizmin oyunu olan pkkyı destekliyor?

Şu videoya iyi bakın : https://www.facebook.com/HEPARLideriOsm ... 212672291/
Bu video da cemaatin aydınları gazetecileri selahattin ile kol kola, bununla ilgili şunu paylaştım bugün: Akp ye düşman olacağım derken dağdaki pkkya moral vermek!
Dün Ahmet Hakan pkknın uzantısı hdp eşbaşkanı selahattin ile kol kola gezerdi bugün saldırıya uğradı diye el üstünde tutuluyor. Sahte aydınlar diyeceğim bunlara bazı aydınlar barışçıl yazılar insancıl yazılarla dünya güzel olsun diyen insanları kendilerine çekiyorlar ama arka planda kendileri dağdaki itlere moral olurken nasıl da gülüyorlar.

Sinan ŞAHİN
http://sinanzx.blogspot.com.tr/2015/10/ ... l-ast.html
Kullanıcı küçük betizi
sinanzx
Üye
Üye
 
İletiler: 3
Kayıt: Prş Eki 01, 2015 16:05

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x