Hedef BOP: Irak’ın Kuzeyi tamam. Şimdiki Hedef Suriye’nin Kuzeyi

Hedef BOP: Irak’ın Kuzeyi tamam. Şimdiki Hedef Suriye’nin Kuzeyi

İletigönderen Alp Ergenekon » Cmt Ağu 20, 2011 12:39

Hedef BOP: Irak’ın Kuzeyi tamam. Şimdiki Hedef Suriye’nin Kuzeyi !

03 Ağustos 2011 tarihli, bir kısmını aşağıda paylaştığım haber dikkatli gözlerden kaçmadı: ABD eski Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts tarafından kaleme alınan bu habere göre Libya ve Suriye’ye yapılan operasyonlar ABD’nin ulusal çıkarları için hayati öneme sahipti ve gecikmeden mutlaka yapılması gerekiyordu. ,

ABD eski Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts’un kaleme aldığı yazının bir bölümü şöyle:

“ABD ARAP PROTESTOLARINI ÇİN VE RUSYA İLE OLAN REKABETİNDE, ONLARLA DOĞRUDAN KARŞI KARŞIYA GELMEMEK İÇİN BİR PARAVAN OLARAK KULLANIYOR

Irak, Afganistan, Pakistan, Yemen, Somali'de sürmekte olan askeri operasyonlara ilave olarak, ABD ve NATO 19 Mart 2011'de Libya'ya askeri bir operasyona başladı. Sürmekte olan bu savaşlarla birlikte, Libya'ya yönelik bu saldırganlığın gerçek amacı itiraf edilmedi, fakat aşikar olduğu üzere savaşın amacı Çin'i Doğu Libya'daki petrol yatırımlarından el çektirmek. Daha önceki Arap protestolarından farklı olarak, Libya'daki isyan bazılarının da gördüğü üzere işin içinde CIA'in elinin olduğu silahlı bir kalkışma oldu.

Libya savaşı riski arttırdı, çünkü Arap protestolarının örtüsünün ardına saklanmasına karşın, ABD aslında Çin'e karşı geliyordu. Benzer şekilde, ABD destekli silahlı isyancıların bulunduğu Suriye'de Washington'un hedefi Tartus'taki Rus deniz üssü idi. Suriye'de Esad hükümetini iktidardan indirmek ve ABD dostu bir rejim koymak Rusya'nın Akdeniz'deki deniz gücü varlığını etkileyecekti.

Washington, belki de kendisinin başlattığı Libya ve Suriye'deki Arap protestolarının ardına amaçlarını gizleyerek, Çin ve Rusya ile doğrudan çatışmaya girmekten kaçındı, fakat yine de bu iki güç Washington'un onların çıkarlarına darbe indirdiğini anladı. “


Paylaştığım bu habere ilişkin bir değerlendirme yapmayacağım ancak Libya ve Suriye’ye yapılan ve devam etmekte olan bu operasyonlarda Türkiye’ye verilen rollere ilişkin birkaç sözümüz olacak elbet!

Önce Libya’ya yapılan operasyon öncesine gidelim…

AKP hükümeti tarafından özet olarak şu açıklamalar yapılıyordu: NATO’nun muhtemel operasyonları istenmiyor ve buna şiddetle karşı çıkılıyordu. Ancak inanılmaz bir şeyler oldu ve aradan 24 saat geçmeden NATO müdahalesine vize vermekle kalınmadı İzmir bu operasyonun emrine verildi !

Hatta yanılmıyor isem denizde yapılabilecek operasyonlar için birkaç donanma dahi tahsis edilmişti. AKP hükümetinin, peygamberimize kötü sözlerle saldıran Rassmussen’in NATO sekreterliğine yaptığı itiraza 24 saat dahi dayanamadığı gibi!

Libya’dan sonra sıra Suriye’ye geldi. Suriye’ye neden girilmek istendiğine ilişkin ilk nedeni ABD eski Hazine Müsteşarı yazısında paylaşmış ancak biz geçmişte yapılanlara bakarak oldukça önemli olabileceğini düşündüğümüz başka bir nedeni de paylaşıyor olalım.

Eşbaşkanı olduğunu kendi sesiyle itiraf eden başbakanın Büyük Ortadoğu Projesine bir bakalım.

Bu projenin sponsoru kim ABD!

Başbakanı Eşbaşkan olarak tayin eden kim : Bu soruya biz cevap vermeyelim ve cevabı başbakana bırakalım.

Bu projenin kapsamlarından birisi Irak’ın Kuzeyi. Irak’ın kuzeyinde bir Kürt Devleti kurulmuş olduğunu bilmeyen yok.

Tam bu noktada Suriye’ye yapılmak istenen operasyonu tekrar sorgulayalım: Haritaya baktığımızda Irak’ın Kuzeyine yakın olan ve Kürt yoğunluklu coğrafi bölgenin ülkemizin güneyi ile sınır olan Kuzey Suriye olduğunu görüyoruz.

ABD kaynaklı Kürdistan haritasının bir bölümü olan Kuzey Suriye acaba bu operasyonla hazır halemi getirilmek isteniyor ? !

Kendisine taşeron yakıştırması yapılan Dış İşleri Bakanının bu soruya vereceği cevap kesinlikle belirleyici olacaktır!
Bu memleket, dünyanın beklemediği bir müstesna mevcudiyetin tecellisine sahne oldu. Bu sahne, 7 bin senelik bir Türk Beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgârlarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvelâ korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu, şimşek, yıldırım, güneş oldu. Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
Alp Ergenekon
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 41
Kayıt: Cmt May 02, 2009 14:42
Konum: Ankara

Şu dizine dön: Alp Ergenekon

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x