Henri Barkey'in Ağa Babalarından KOÇ'a Madalya

Ubi solitudinem faciunt, pacem appelant

Henri Barkey'in Ağa Babalarından KOÇ'a Madalya

İletigönderen Ram » Cum Eki 30, 2009 2:12

G. Edmund Fuller'in kalfası Henri Barkey'in ağa babaları KOÇ'a madalya geçirdi.

Koç Ailesi ABD’de Carnegie Hayırseverlik Madalyası ile Onurlandırıldı

Dünyanın en prestijli hayırseverlik ödüllerinden biri olan “Carnegie Medal of Philanthropy” (Carnegie Hayırseverlik Madalyası) ile onurlandırılan Koç Ailesi’ne ödülü New York’ta düzenlenen bir törenle verildi. İskoç asıllı ABD’li sanayici ve hayırsever Andrew Carnegie’nin adını yaşatmak için kurduğu 20’nin üzerinde kurum ve enstitünün 2001 yılından beri iki yılda bir ortak olarak verdiği ödül, bu yıl Koç Ailesi’nin yanı sıra New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ve Citigroup eski CEO’su Sanford-John Weill ve Intel kurucu ortağı Gordon-Betty Moore’a da verildi. Carnegie Ödülü’nü verilmesinde hayırsever kişinin vizyonunun yanı sıra, kişinin uzun yıllara dayanan çalışmalarının olmasına ve hayırseverlik çalışmalarının belirli bir konuda, ülkede veya uluslararası arenada yarattığı etki değerlendirilmektedir. Bugüne kadar ödüle layık bulunanlar arasında Gates, Rockefeller, Hawlett, Packard ve Heinz aileleri de bulunmaktadır.

Ödül töreninde Koç Ailesi adına bir konuşma yapan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, babası Vehbi Koç’un ABD’yi ziyareti sırasında büyük vakıfların yasal çerçevelerinden etkilendiğini belirterek, şunları söyledi: “Babam Vehbi Koç 1946 yılında, savaştan hemen sonra, ABD’yi ilk ziyaretinde büyük hastanelerin, üniversitelerin ve müzelerin arkasında büyük vakıfların olduğunu gördü. İnsan sevgisi kurumsallaştırılmıştı. Bunlardan ve yasal çerçevelerinden çok etkilendi. Türkiye’ye döndüğünde, bir vakıf kurmaya çalıştı fakat bunu gerçekleştirmek için bir yasal çerçeve yoktu. 23 yıl boyunca, bir yasa oluşturmak için çeşitli başbakanlar, hükümetler ve parlamenterlerle hiç bıkmadan çalıştı. Sonunda başarılı oldu ve Türkiye’de kendi adını taşıyan ilk vakfı kurdu.

Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.tusev.org.tr/content/detail.aspx?cn=479Detay:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.carnegiemedals.org/reciepients/2009release.html
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Novus Ordo Seclorum | Ordo Ab Chao

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x