İçinden "ana" geçen bir yazı

İçinden "ana" geçen bir yazı

İletigönderen Selçuk Tınaz » Prş Ara 04, 2014 22:14

Ülkemizin 'Ana Fikri'ni unutup, yabancı amcaların etkisi altına girenlerin tuhaf işler yaptıklarını görüyoruz ;

Türklere anadilde ibadet etmeyi bile yasaklayanlar, Kürtlere anadilde eğitim vermekten söz ediyorlar.

Kürtlerin Türkiye'de devlet yönetimine katılarak, istedikleri her göreve gelebilmeleri, birilerini çok rahatsız ediyor galiba.

O "birileri"nin kimliğini ve asıl niyetini ortaya çıkaracak soru bence şu ;

"Eğer Barrak Hüseyin Obama, anadilinde eğitim almış olsaydı, ABD'ye Başkan seçilebilir miydi ?"

Türkiye'deki durumu değiştireceğini umdukları çözüm(!) kapsamında düşündükleri ; "Dillerini bölerek insanları birbirini anlayamaz ve birlikte çalışamaz hale getirme projesi"ne zarar vereceği endişesiyle, "Kürtçe Eğitim" dememek için "Anadilde Eğitim" diyorlar.

PKK'yı kurtarma ve siyasallaştırma operasyonuna da "Analar Ağlamasın" adını vermişlerdi.

Galiba, topraklarının büyük kısmının adı "Anadolu" olduğu için, Türkiye'ye kötülük etmek isteyen, anaları kullanıyor.

O yüzden, içinden "ana" geçen her cümleyi üfleyerek okuyoruz artık.

Hepimizi uyutmaya çalışan propaganda tam tersini söylüyor ama ;

"Analar Ağlamasın !" diyerek eli silahlı bir katille masaya oturup, sizden istediklerini ona veriyorsanız, silahın 'çözüm' olduğunu da kabul ediyorsunuz demektir.

Böyle bir emsal yaratılırsa, bundan sonra kimin ne talebi olursa (devletten olması da şart değil) ;

"Adam 40 bin kişinin katili. Bir Ermeni olmasına bakmadan ve üstelik Kürtleri bebekleriyle, tavuklarıyla acımasızca öldürmüş olmasına da hiç aldırmadan, herifi Kürtlerin temsilcisi ve kralı yaptılar !"...

diyerek, istediğini alabilmek için silaha sarılacak.

Analarımızı düşünüp "aman ağlamasınlar" derken, geleceklerini hiç düşünmeden tehlikeye attığımız çocuklarımızın ve torunlarımızın başına böyle büyük bir belayı açmayı nasıl isteyebiliyoruz ?

Yoksa, ABD'yi, İngiltere'yi ve İsrail'i kendi ülkemizden ve onların çocuklarını da kendi çocuklarımızdan daha mı çok seviyoruz !

Bence, ülkemizin "Ana Fikri"nin ağlamaması için, yönetici olan çocukların yabancı amcalardan şeker almayı bırakmaları gerekiyor.

Selçuk Tınaz
Kullanıcı küçük betizi
Selçuk Tınaz
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 101

Şu dizine dön: Selçuk TINAZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x