İran Esir Askerleri Affetti..!

Genel & Güncel Konular

İran Esir Askerleri Affetti..!

İletigönderen Panzehir » Çrş Nis 04, 2007 15:49

Resim

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Basra Körfezinde esir alınan 15 İngiliz askerini "İngiliz halkına hediye olarak affettiklerini" söyledi.

Ahmedinejad, düzenlediği basın toplantısında, 15 İngiliz askerinin İran karasularını ihlal etmeleri nedeniyle gözaltına alındıklarını anımsatarak, "Bu konuda haklı olduğumuz ve onları yargılama hakkına sahip olduğumuz halde, Hz Muhammed'in öğretisine dayanarak, 15 İngiliz askerini İngiliz halkına bir hediye olarak affettiğimizi açıklamak istiyorum" dedi.

İngiltere hükümetinden, askerlerin İran'ın karasularına girdiklerini "itiraf" etmeleri nedeniyle cezalandırılmamalarını isteyen Ahmedinejad, İngiltere Başbakanı Tony Blair'i, başka ülkeleri işgal etmek yerine adalete, barışa, doğru söylemeye ve İngiltere halkına hizmet etmeye davet etti. Askerlerin basın toplantısından sonra serbest bırakılacağı belirtiliyor.

:arrow: Kaynak

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Ram » Çrş Nis 04, 2007 16:18

Panzehir, haber için teşekkürler.

Başımızın, gözümüzün sadakası olsun, alın hayrınızı görün diyor Ahmedim Nejadım. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Panzehir » Çrş Nis 04, 2007 16:44

Ram, şu adamın bu demecini gördüm ya İran'da yaşamadığım halde, oranın vatandaşı olmadığım halde bi estim sorma gitsin. Ahmedinejad'ın poltikasını sevmem ama ( genel itibariyle ) şu demeci varya yedi bitirdi beni, hey aslanım benim. Chavez ile iyi anlaşırlar aslında daha çok sık muhattap olsalar, daha güzel deyimler çıkacaktır o ABD & emparyalizm düşmanı ikilisinden. :)

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Egeli » Çrş Nis 04, 2007 16:50

''Biz istersek öldürürüz,istersek bağışlarız.Bu dünyanın efendisi siz değilsiniz,biziz...''

VEYA

''İnsanlar,gazetelerden ve televizyonlardan gördüklerinden veya okuduklarından İslama ve Müslümanlara önyargılı yaklaşıyorlar,onları canavarlarmış gibi addediyorlar.Ama,gelin görün müslümanlar öyle değiller.Bağışlayıcıdırlar,siz,size dokunmadığımız halde bizim karasularımıza askerlerinizi gönderebilir,bizi tehdit edebilirsiniz,fakat biz sizin gibi değiliz...''

VEYA

''Bu dünyada biraz daha yaşamak istiyoruz,hata yaptık,lütfen bizi affedin.Ortalık kana bulanmasın,yapmış bizim çocuklar bir hata.''

Hangisini uygun görürseniz artık :wink: :)
En son Egeli tarafından Çrş Nis 04, 2007 16:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye

İletiler: 1724

İletigönderen Ram » Çrş Nis 04, 2007 16:54

Panzehir, Ahmedinejad her zaman aynı çizgideydi. Bu adamı çok kötüledi medya. Hep inceden mesaj veriyordu. Barış yanlısı gözüküp aba altından sopa gösteriyor ve ince mizah kullanıyordu. Chavez biraz daha agresif tabi. :twisted:

Stratejist, sonuncusu hariç hepsi kabûl. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Hasta » Çrş Nis 04, 2007 19:24

Büyük devlet olabilmek,büyük davranabilmekten geçer.Çok değil,80-85 yıl önce,ülkemize gelen liderler,ayağımıza geliyordu...Karasularımıza girmek,sıkardı...Elimizle açtık,ne diyeyim... :? :evil: Onurumuzu,kendi elimizle yok ettik...Beğenmediğimiz,rejimini onaylamadığımız İran,büyük devlet gibi davranıyor...Biz;gerçekten büyük olacak(Olması gereken!)devlet?!!!.......
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Nis 04, 2007 20:31

Nurdan,bu hükümete kadar kimse Türk askerinin başına çuval geçirmedi-geçiremezdi.
Soğuk savaş döneminde;en kritik zamanlarda bile Rus ordusu,Bulgar ya da Romen ordusu en ufak sınır ihlalinde bulunmadı.
Şu an Kürt sitelerinde >Kürt ordusunun Kerkük'e olası bir Türk Silahlı Kuvvetleri müdahelesini nasıl geri püskürtüp,yeneceğini anlatıyorlar Barzani'nin ağzından.
Çuval olayı'ndan sorumlu olan komutanlar ve tabi ki Hilmi Özkök ile gelmiş geçmiş en basiretsiz,en iradesiz,en yeteneksiz ve vatanını en az seven hükümet gurur duysunlar.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x