İş bölümü

Sivil örümcekler ile ilgili gelişmeler, yazılar ve değerlendirmeler

İş bölümü

İletigönderen Ram » Pzt Kas 17, 2008 22:00

Merhaba arkadaşlar,

Bu başlığı, iş bölümünün yapılması için açmış bulunmaktayım. Herkes taşın altına elini koyacak. Aşağıda verdiğim kümeler, Sivil Örümcek ulamı üyelerine dağıtılacak ve seçtiği küme ile ilgili kimseler, sorumluluk alıp bu kümeleri takip edecek ve elinden geldiğince mühim haberleri, yazıları, dosyaları özetle gelişmeleri bu ulamda paylaşacaktır.

Küme I

ARI
HYD
TESEV
Genç Siviller
Eminimsi
DarbeDevamEdiyor.com
Bianet.org
GTP (Güçlü Türkiye Partisi)
AGL (Anadolu'nun Genç Liderleri)
MAZLUM-DER
Siyar.org
DoğuBatı.com
BendeVarim.org

Küme II

DünyaBizim.com
LDP (Liberal Demokrat Parti)
KAOS-GL
Tarih Vakfı
Türk Demokrasi Vakfı
AK-DER
Gençlik Postası
dünyaBülteni.net
TÜSEV
TEPAV
MustafaKuleli.com
BarışMeclisi.org
Gomanweb.com
STEP.org

Küme III

NED
IRI
NDI
CIPE
TurkishPolicy.com
OSI
OSIAF
FilmTurkey.net
YouthWeek.eu
AIPAC.org
IPRI (PRIO.no)
WMD.org
CPWR.org
USCIRF.gov
AKIN (http://www.kurdistan.org)
WFWP.org / WFWP.us
JINSA.org
WFD.org
WWC (wilsoncenter.org)
UNDP

Küme III için, İngilizcesi mükkemmel olan üç-dört arkadaşımız ilgilenebilir. Şimdilik liste bu kadardır, fakat ek yapılabilir. Ben, tamamı İngilizce dilinden oluşan genel ağ siteleri haricinde tüm kümelerdeki siteleri takip etmeye devam edeceğim. Fakat her gördüğüm başlığı okuyamayacağım gibi, her okuduğumu da paylaşamıyorum. Bu yüzden sizlerden yardım talep ediyorum. İsteyen, istediği kümeyi seçebilir. Herkes seçtiği kümeyi belirtsin ki dağılımda denge sağlansın.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Pınar » Cum Ara 26, 2008 13:30

Merhaba,

Kümeleri, ve her bir alt başlığı tek tek inceledim.

Küme III ile ilgili haberleri incelemek ve çevirilerini yapmak zaman alacağından işten arta kalan zamanlarımda elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

Haber yoğunluğu ve güncellemesi açısından, öncelikle Küme I'de daha faydalı olabilirim ama yetkili arkadaşlarımız arasında Küme I de yoğunluk olursa Küme II de olabilir.

Bu iş bölümü iyi bir fikir. Daha düzenli ve verimli olacağını düşünüyorum.

Evet arkadaşlar, başlayalım :)
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

İletigönderen Ram » Cum Ara 26, 2008 13:35

İyi olur Pınar. Hepsini takip etmeye çalışmaktan gına gelmişti. İstediğin kümeyi seç, henüz bununla ilgilenen çıkmadı. Fakat işlerin yoğunsa II. Küme'yi al derim. (Kümedeki etkin siteler; DünyaBizim.com, Kaos-GL, TÜSEV. Diğerleri pek etkin değil.)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen MansurSah » Cum Ara 26, 2008 14:19

Ben de elimden geldiğince ama düzensizce takip ediyordum buradaki bazılarını, ama kişisel birşey olarak kalıyordu; hınçlanıp yerimde öfkemi büyütüyordum.

İngilizcemin mükemmel olduğunu söyleyemem ama 3. kümedeki başlıkları takip ederim; çevirebildiklerimi de paylaşırım. Hatta çevirmeye vakit bulamadıklarımın en azından ana fikrini, özetini yazıp orjinal kaynağı eklerim.

Örgütlülüğün için teşekkür ederim Ram.

Yalnız şu galiba sizin de ağırınıza gidiyordur ki; bu adamlar milyon dolarlarla, vakıflarla, CIA-Mossat ilişkileriyle işler yapmakta, biz onların yaptığı işleri sırf takip edip öğrenebilmek için bile örgütlenmeye, çalışmaktayız. (Bir nevi onlar gelmekteyken biz henüz gitmekteyiz.) Tabii ki mücadelenin çıkış noktası burasıdır önce tanıyacağız öğreneceğiz de; ve bu çok sağlam bir çıkış noktasıdır ama demem o ki adamlar bu açıdan birazcık ileride, öyleyse biz de kasmalıyız çok çalışmalıyız arkadaşlar.
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen Pınar » Cum Ara 26, 2008 16:04

Ram, tamamdır. İkinci küme ve elimden geldiğince üçüncü kümeyi üstlenebilirim.

Üçüncü grupta etkin olmak isteyen arkadaşlar birbiriyle iletişim içerisinde olsunlar, çevirmeye zaman bulamadıkları önemli haberleri birbirlerine iletsinler ki Zamanı olan birisi yapabilsin çeviriyi.

MansurSah, haklısın, birileri çarkı döndürüyo, biz de göbeğini bulmaya, insanları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. arkadannn... :evil:
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

İletigönderen Ram » Cum Ara 26, 2008 17:12

MansurSah, ben de duyarlılığın için teşekkür ederim.

Üçüncü kümedeki arkadaşlar: "Erenus, Pınar ve MansurŞah"

Uzun fakat mühim raporları-yazıları-haberleri, iletişim içinde olarak paragraf paragraf da çevirebilirsiniz. Esasen yalnızca Türk Milleti'ni ilgilendiren yazılar-raporlar-haberler ile ilgili olacaksınız. Üçüncü kümeye, gözlenebilecek birkaç ek daha yapıyorum.

İkinci Kümedeki Arkadaşlar: Şimdilik yalnızca Pınar

Katılımcı olmak isteyen diğer ulam üyelerini bekliyoruz.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

Şu dizine dön: Bağlantılı Gelişmeler ve Değerlendirmeler | S. Ö.

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x