IŞİD kimin kanatları altında...

IŞİD kimin kanatları altında...

İletigönderen Erkan Güçiz » Prş Haz 30, 2016 16:58

Resmi kaynaklar, Atatürk Havalimanı katliamının sorumlusu IŞİD diyor.

IŞİD nerede büyüdü, beslendi, palazlandı, kim sahip çıktı onlara gibi bir sürü soru geliyor insanın aklına. Yanıt, Haziran 2014 tarihli “Haber Türkiye” sitesinde çıkan haberde.

Bu haberden bir yıl sonra, Türkiye’yi tehdit eden IŞİD videosu günlerce gündemde kalmıştı. http://www.dailymotion.com/video/x328gls

Sorumlular ne mi yaptı bu sürede, sonuç ortada.

Suriye’de, Irak’ta katliamlarıyla adından söz ettiren IŞİD için İstanbul Fatih’te stant açıldı. “Yardım toplama noktası” adı altında açılan standın IŞİD’e militan toplamak için “müracaat” standı olduğu da öne sürüldü.

IŞİD için uluorta yürütülen bu faaliyete herhangi bir müdahalede bulunulmadı.


Suriye’ye dönük operasyonun başladığı günlerden bu yana İslamcı militanların uğrağı haline gelen, birçok İslamcı kuruluş tarafından “yardım” adı altında propaganda yürütülen Fatih’te, Suriye’de ölen cihatçılar için Fatih Cami’nden gıyabi cenaze namazlarının kaldırıldığı örnekler de yaşanmıştı. Devlet eliyle gerici örgütlenmelerin önünün açıldığı Fatih’te, katliamcı örgüt IŞİD de “yardım” standıyla varlığını göstermiş oldu.


IŞİD’in Irak Musul’a girdiği geçtiğimiz günlerde Haznedar İslami Araştırma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği (HİSADER) isimli kuruluşun da IŞİD’e militan topladığı iddia edilmiş, Güngören’de bulunan derneğin girişine IŞİD sembolü yer alan bir tabela asılmıştı. Derneğe gelen bir kadının “çocuğumu geri verin” diyerek derneğe taş attığı da basında yer almıştı.Kaynak: http://www.medyahabertr.com/2014/06/23/ ... im-standi/
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x