İslami kurullara uygun bir şekilde 2. ya da 3. es

Genel & Güncel Konular

İslami kurullara uygun bir şekilde 2. ya da 3. es

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 17, 2007 12:24

Sanalda imanlı eş aranıyor!

Resim

Son dönemin en popüler evlilik sitelerinden biri habibimol.com... Tesettür defilelerinden fırlamış gibi duran, makyajı bol türbanlı bir manken, sitenin açılışında arzı endam ediyor.

Resim

Sitenin sloganı "Saadete giden yol-Düzeyli İslami Evlilik sitesi." Siteye girenlerin ise haddi hesabı yok...

İkinci eş aramak serbest
Bu sitede ikinci eşi aramak serbest. Sitede yer alan açıklamada evli erkeklerin "İslami kurullara uygun bir şekilde" ikinci ya da üçüncü eş aramalarında sakınca olmadığı söyleniyor.

Resim

Zorunlu İman anketi
Bu alanda hizmet veren bir diğer islami evlilik sitesi ise zevac.merihnet.com... Bu sitenin zorunlu bir anketi bulunuyor.
Bu ankette şu sorular yöneltiliyor;
-Farz namazları ikame eder mi?
-Farz orucu tutar mı?
-Farz zekatı verir mi?
-İslami yönden geliştirici aktivitelerle ilgilenir mi?
-Arapça orjinal metinden Kuran okuyabilir mi?
-Başörtüsü kullanıyor mu?
-Evlendiğinde başörtüsü kullanmayı düşünüyor mu?
Kişiler ideal imanlı eş aradıkları bölüme girdiklerinde bu soruları cevaplamak zorundalar.

SANAL BULUŞMA İSLAMİ AÇIDAN UYGUN MU?

Bir diğer çöpçatan sitesi islamievlilik.com sitesinde sanal buluşmanın islami açıdan uygun olduğu savunuluyor. Sitenin açılış sayfasında bugüne kadar 243 kişiyi evlendirdiklerini duyuruyorlar. Site, sanal buluşmanın islami açıdan daha uygun olduğu iddiasında.

EŞ ARAYANLARIN MESAJLARI

Rumuz: Ebrar70
"Şu an üniversitede okuyorum. Ailemden uzak yaşıyorum. Aile yaşantısı benim için önemli. Buraya başvurmamamın nedeni düşünce tarzıma uygun biriyle karşılaşmak. Benim için öncelikle maneviyatı yüksek karakterli, evine ailesine düşkün, koruyucu vasıfta, sakin mütevazi, spora ilgisi olan gelir seviyesi normal olsun. Kesinlikle namaz ve orucunu aksatmayan, mümkünse benden uzun, üniversite mezunu. Ahiret için hayat arkadaşı arıyorum

Rumuz: www,bayan,25
Ben islami usullere uygun olarak yaşamaya çalışıyorum elimden geldiğince ve bu şekilde yaşayan biriyle tanışıp evlenmeyi düşünüyorum. Şu an bir kargo şirketinde sekreterlik yapıyorum. Hayatı beraber paylaşacağım, beraber film izleyeceğim, beraber ahiretimiz için çalışacağımız bir hayat arkadaşı arıyorum Allahın izniyle inşallah bulurum.

Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Mar 17, 2007 12:35

spora ilgisi olan

hamfendinin bu isteği bana manidar geldi,ne dersin RAM kardeş? 8)
Hayatı beraber paylaşacağım, beraber film izleyeceğim, beraber ahiretimiz için çalışacağımız bir hayat arkadaşı arıyorum Allahın izniyle inşallah bulurum.

Dağarcıktaki hayat paylaşımına bakın,"beraber film izleyeceğim,beraber ahiretimiz için çalışacağımız.".Bu da pek anlamlı yahu!! :twisted:
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Hasta » Cmt Mar 17, 2007 12:56

Allah razı olsun,Türk-Kan kardeş,bu islama uygun paylaşımından ötürü... :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen TheBradva » Pzr Mar 18, 2007 16:05

Türk-Kan, Fesübhanallah...

bunu da gördüm ya artıkın ölsem de gam yemem...
Kullanıcı küçük betizi
TheBradva
Üye
Üye

İletiler: 62

İletigönderen SultanGaliyev » Sal Mar 20, 2007 19:11

tÜRKKAN ÇOK TEŞEKKÜRLER BU VERDİĞİN BİLGİ İÇİN..İNAN BEN EVLENMEK İÇİN BİR EŞ BULAMAZKEN burada ikinciye bile izin var=)))süper bişey
ahiret için çalışmasada olur benim eş=))

Mustafa Kemal genç subaylara seslenirken aynen şöyle diyor..
Bakınız halife bize karşı,,padişah bize karşı hatta HALK bize karşı
40 küsur yıldır kadrolaşan fethullah bilsinki...halk bile karşı olsa bile CUMHURİYET VE BAĞIMSIZLIK ŞİARIMIZ olucaktır......hayaletler heryerde
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

İletiler: 84

İletigönderen Ram » Sal Mar 20, 2007 20:19

Türk-Kan, haber için teşekkürler. :)

Çetin Taş, malûm tabi. Sporcunun, hızlısı, çeviği ve bir o kadar da kuvvetlisi makbûldür. Aradığını bulamasa bile, Mesir Macunu ne diye var, değil mi ama¿? :twisted:
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Sal Mar 20, 2007 20:39

RAM,harbiden yahu,mesir macunu var bu memlekette.Acaba o hamfendiye söylesek de Manisa civarlarından sportif ve de mesir macunu yapan bir erkek arasa daha iyi olmaz mı?Bir taşla iki kuş.Yok yahu,yoksa 3 kuş mu? :twisted:
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 3 konuk

x