İsrail sözde Ermeni soykırımını tanıyor

Ermenilerin soykırım iddialarını çürüten ve asıl katliam sahiplerinin onlar olduğunu gösteren bölüm.

İsrail sözde Ermeni soykırımını tanıyor

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Mar 14, 2007 18:47

1915'te Ermenilerle yaşanan tarihi olayları "soykırım" olarak tanıyan ülkeler kervanına şimdi de İsrail katılıyor. İsrail parlamentosu bugün konu hakkında oylama yapacak.


Meclise önergeyi sunan milletvekili Haim Oron, "Ermeni soykırımını tanımak, Yahudilerin temsilcisi olarak İsrail parlamentosunun vazifesidir. Bu bizim Ermeni halkına ve kendi halkımıza olan bir borcumuzdur" dedi. Önergenin kabul edilmesi halinde 24 Nisan "soykırımı anma günü" ilan edilecek.


Muhalefetteki sol görüşlü Meretz partisinden Oron, önergeyi geri çekmesi için hükümet ve dışişleri bakanlığından kendisine baskı yapıldığını söyledi. İsrailli milletvekili, "Milletvekilleri baskılara göğüs germelidir. Türkiye her yere baskı uyguluyor. Fakat İsrail parlamentosuna kendi gündemlerini dayatamazlar" diye konuştu.

Kaynak: MYNET HABER,14.03.2007 / http://www.gundemgazetesi.net/haber.asp?oku=380
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Egeli » Çrş Mar 14, 2007 18:54

Çetin Taş, paylaşım için sağol.
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen Panzehir » Prş Mar 15, 2007 15:57

Bekleyelim bakalım, karar ne çıkacak. Ben sanmıyorum ama, bekleyelim.

Çetin Taş, paylaşım için teşekkürler.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen HunTürK » Prş Mar 15, 2007 16:55

israil ispanyada soykırıma uğradığında ona kucak açan yine biz olduk ama yahudi değilmi işte lanetlenmiş bir millet
"Türküz,Türkçüyüz,Atatürkçüyüz"
Kullanıcı küçük betizi
HunTürK
Üye
Üye
 
İletiler: 134
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 19:49

İletigönderen Çetin Taş » Prş Mar 15, 2007 18:21

Siz sağolun arkadaşlarım stratejist ve panzehir.Huntürk kardeşim,zaten Museviler için tek bir insan ırkı var,onlar da Museviler.Tek amaç var,o da Musevi çıkarlarını kollamak.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Egeli » Cum Mar 16, 2007 18:06

İsrail’den Soykırıma Ret

İsrail parlamentosu Knesset’te dün görüşülen sözde Ermeni soykırım önergesi, Başbakan Olmert’in aktif bir şekilde devreye girmesi sonucu reddedildi. Önergeyi veren milletvekili Haim Oron, "Olmert’ten önergeyi geri çekmem için baskı geldi. Türkiye her yerde ağırlığını koyuyor. Bu onların hakkı, ancak İsrail meclisinin gündemini belirleyemezler" dedi.

İ SRAİL Parlamentosu’nda dün yapılan oylamada, Türkiye’nin 1915’de Ermenilere soykırım uyguladığının kabul edilmesini öngören bir önerge, 12 "evet" oyuna karşılık 16 oyla reddedildi. Önergeyi sunan, muhafetteki sol eğilimli Meretz Partisi’nin üyesi milletvekili Haim Oron, önergeyi geri çekmesi için Başbakan Ehud Olmert’ten yoğun baskı geldiğini belirterek, "Hem Başbakanlık’tan hem de Dışişleri’nden büyük baskı gördüm. Ama vekillerin başına böyle işler gelir. Türkiye her yerde baskısını, ağırlığını ortaya koyuyor. Tabii bu onların hakkı. Ancak İsrail meclisinin gündemini belirleme hakları da yok" dedi.

Olmert, geçen ay Ankara’yı ziyareti sırasında ABD’de Temsilciler Meclisi gündeminde olan Ermeni tasarısıyla ilgili bir soruya soğuk yanıt vererek,"Bu konuda Kongre üyelerinin görüşlerine saygı duyuyorum. Herhalde neyin doğru olduğunun kararını kendileri vereceklerdir" demekle yetinmişti.

KARIŞMAK İSTEMEYİZ

İsrail Hükümet sözcüsü Miri Eisin ise dünkü oylama konusunda yaptığı açıklamada "İsrail’in, uluslararası topluluğun gündeminde olan böyle bir konuda çok ön plana çıkmak istemediğini" söyledi.

Haim Oron, dünkü oylamadan önce mecliste yaptığı konuşmada, "Artık diğer insanların yaşadığı felaketleri görmezden gelmeyi bırakalım. Biz parti olarak Ermeni soykırımını görmezden gelmeyi reddediyoruz. Bunu Ermeni halkına, özellikle de İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi soykırımına kurban gidenler anısına kendimize borçluyuz" dedi.

Ermeni meselesinin daha önce de birkaç kez gündeme geldiği Knesset’te bu konuda ilk kez "soykırım" suçlamasıyla oylama yapıldı. 120 üyeli Knesset’te sadece 28 mevcudun bulunduğu ortamda yapılan oylamada önerge kabul edilseydi, bir kez daha oylama yapılması gerekecekti.

kaynak:hürriyet
-----------------
Geçirsinler de görsünler Ortadoğu'nun kaç bucak olduğunu...
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 17, 2007 12:01

Stratejist,
Geçirsinler de görsünler Ortadoğu'nun kaç bucak olduğunu...
:twisted: :artis: ama yahudiler almadan vermezler :twisted:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen tarihkral » Cum Mar 14, 2008 21:23

Meclisten geçmemesi iyi fakat bunun altında bir Çapanoğlu yoksa tabiki.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
tarihkral
Üye
Üye
 
İletiler: 10
Kayıt: Prş Mar 13, 2008 14:45
Konum: Aydınlıklar Ülkesi

İletigönderen Kata » Pzr Tem 20, 2008 23:12

Ortada soykirim varsa taniyin tanimayin diyen yok. Ortada soykirim var 1915te ermenilerin bize yaptigi katliamlar hocali daki katliamlari taniyin illaki bir seyi taniyacaksaniz. Türkün Türkten baska dostu ve kardesi yoktur.
Kullanıcı küçük betizi
Kata
Üye
Üye
 
İletiler: 23
Kayıt: Pzr Tem 20, 2008 22:55

İletigönderen 0KurtluElma0 » Çrş Eyl 17, 2008 6:47

Çetin Taş yazdı:Siz sağolun arkadaşlarım stratejist ve panzehir.Huntürk kardeşim,zaten Museviler için tek bir insan ırkı var,onlar da Museviler.Tek amaç var,o da Musevi çıkarlarını kollamak.


Hocam Musevilikle Yahudilik farklı değil midir

Yahudilik hem ırk hem dindir

Oysaki musevilik sadece dindir öyle ki Hazar Türkleri vardır ki onların bir kısmı Musevidir(bir tarih kitabında yeni okudum daha),hatta bir ididaya göre Hitler Yahudileri değil musevi Hazarları katletmiştirSon Hazaryalı kitabında buna değiniliyor,Filistinde de hitlerin yahduileri kırmadığı,bunun yahudileri filistine göçe zorlamak için yapıldığını iddia etmiş.yahudi yerine hangi ırktı hatırlayamadım şimdi

İsrail reddettiyse bizden okkalı birşey istemişdir kesin .
Kullanıcı küçük betizi
0KurtluElma0
Üye
Üye
 
İletiler: 40
Kayıt: Sal Mar 11, 2008 15:29


Şu dizine dön: Ermeni Meselesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x