İşte Amerikalılar'ın Ergenekon Polislerine Verdiği Eğitimin Belgesi!

Genel & Güncel Konular

İşte Amerikalılar'ın Ergenekon Polislerine Verdiği Eğitimin Belgesi!

İletigönderen Güncel Meydan » Pzt Şub 14, 2011 8:46

İŞTE AMERİKALILAR’IN ERGENEKON POLİSLERİNE VERDİĞİ EĞİTİMİN BELGESİ

Bu görüntüler Ergenekon Davası’nın kaderini değiştirecek

Yarbay Mustafa Dönmez, Zir Vadisi’nde bulunan askeri mühimmatın sorumlusu olarak 2 yıldan beri tutuklu. Ergenekon üyesi olmakla suçlanıyor. Dönmez bugün savunma yapmaya başlayacak.

Aşağıda Dönmez’in yargılandığı davayla ilgili olarak sizi şok edecek 3 video bulacaksınız.

Ancak videolardan önce bugün davada savunmaya başlayacak yarbay ile ilgili önemli bilgiler verelim…

SAKINCALI PİYADE

Yarbay Mustafa Dönmez, TSK’nın içindeki “sakıncalı piyade”lerden. 68 kuşağından gelen bir babanın çocuğu olan Dönmez, 1980’de ODTÜ’de öğrenciydi. Üniversitede sol görüşe yakın olan Dönmez, bir eylemde yaralandı. Bundan sonra okulu bıraktı. Ailesinin desteği ile Kara Harp Okulu sınavlarına girdi. Sınavda 6. oldu. Harp Okulu’na girdi ve 1985 yılında mezun oldu.

Mustafa Dönmez, muharip değildi. Karargahta görev yapıyordu. Tutuklandığında “ikmal subayı” olan Dönmez, bugüne kadar milyonlarca liralık satın alma gerçekleştirdi ve bilinen usulsüzlüğü olmadı. Aziz Nesin’den Attila İlhan’a kadar pek çok isimle tanışıklığı olan Dönmez’in kendisinin de pek çok dergi de yazısı çıktı. Dönmez’in son yazısının başlığı “Mustafa Kemal ve Tam Bağımsız Türkiye”. Dönmez’in yazdığı dergi, tutuklanmasının ardından kapatıldı.

Peki Dönmez’in başına bunların gelmesini sağlayan başka bir özelliği var mı?

TSK’DAKİ CEMAATE KARŞI

Mustafa Dönmez, orduda cemaate karşı kişiliği ile biliniyor. Cemaate mensup pek çok subayı deşifre eden Dönmez, TSK içinde mevcut yapılanmanın ev toplantıları ile örgütlendiğini ortaya çıkardı. Cemaate alternatif olarak TSK’da kültür çalışmaları yapan Dönmez’in hayatı 2009 yılının Ocak ayında önce Sapanca’daki yazlık evinde, ardından da orada bulunan bir kroki aracılığıyla Zir Vadisi’nde askeri mühimmat bulunduğu iddiasıyla değişti. Dönmez bu nedenle tutuklandı.

Şimdi size Dönmez’in adının gündeme gelmesine neden olan Zir Vadisi kazılarıyla ilgili üç görüntü izletelim…

AMERİKALILAR KURS VERDİ

İlki Zir Vadisi’nde bulunan bir mühimmat ile ilgili. Bombanın adı “datasheet” okunuşu “detaşit”. Zir Vadisi’nde bulunan malzemenin içinde çıkan bu bomba türünü Türk polisi tanımaz diyebilirsiniz. Gerçekten de polisin bu bombayı aldığı eğitimle tanıması mümkün değil. Ancak aşağıda izleyeceğiniz görüntülerde bu bombayı tanıma konusunda polisin Zir Vadisi kazısından sadece 2 gün önce Amerikalı uzmanlardan eğitim aldığını bizzat polislerin ifadesi ile izleyeceksiniz.İnsan sormadan edemiyor. Polis iki gün önce ABD’lilerin aldığı eğitim sayesinde tanıdığı bombayı iki gün sonraki kazıda nasıl buluyor? Bu ne tesadüf. Mustafa Dönmez de kazının olduğu gün Zir Vadisi yakınlarındaki 5 ABD’li istihbaratçının ne işi olduğunu soruyor haklı olarak?

Bu kadar değil…

YOUTUBE’A BİZDEN ÖNCE KOYMA

Aşağıda izleyeceğiniz görüntülerde ise polis, Amerikalı eğitmenlerine “Abi” diye hitap ediyor. Ve içlerinden biri cep telefonuyla mühimmatın görüntülerini çekiyor. Bir diğer polis çeken polisi uyarıyor: “Youtube’a bizden önce atmayın!” (Mühimmatlarla ilgili bir başka polis videosu haberimiz için tıklayın )Mühimmat ile ilgili olarak ilginç bir ayrıntı verelim. Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin başına gelenlerin bir benzeri Yarbay Mustafa Dönmez’in de başına geliyor. Polisin gönderdiği belgelerde Dönmez’de bulunduğu hakkında rapor verilen 472 adet merminin, gerçekte Dönmez’de bulunmadığını Emniyet mahkemeye yazdığı yazıyla kabul ediyor. Kısacası 473 mermi “sehven” Mustafa Dönmez’de bulunuyor.

MALZEME “SIFIR”

Son görüntülerimiz ise Zir Vadisi’nde bizzat kazıların yapıldığı noktadan. Kazıya tanık olan bir binbaşı ile bir başçavuşun konuşması. İkili arasında geçen konuşmadan hem bulunan malzemenin hem de kutularının “sıfır” olduğu anlaşılıyor. 7 Ocak 2009 günü yapılan konuşmada yapılan tespit, bulunan mühimmatın henüz kar görmediği hatta hiç ıslanmadığı. Sadece bir hafta önce Ankara’da okulların kar nedeniyle tatil edildiği hatırlanırsa bu biraz garip bir durum. Buradan hareketle iki asker malzemelerin “en fazla iki günlük” olduğu sonucuna varıyor. Malzemenin üzerindeki gazetelere bakıldığında ise gazetelerin de yeni olduğu görülüyor. Binbaşı kazıyı inandırıcı bulmadığını “eski kitaplar bunlar” sözleriyle gösteriyor.KAZILAR NEDEN GECE YAPILIYOR

Son olarak şunu söyleyelim. CMK’nın 118. Maddesi yapılan aramalar için şu kısıtı koyuyor: “(1) Konutta, işyerinde veya diğer kapalı yerlerde gece vaktinde arama yapılamaz. (2) Suçüstü veya gecikmesinde sakınca bulunan hâller ile yakalanmış veya gözaltına alınmış olup da firar eden kişi veya tutuklu veya hükümlünün tekrar yakalanması amacıyla yapılan aramalarda, birinci fıkra hükmü uygulanmaz. (CMK 118. Madde)” Bu kazılarda 2. Fıkraya dair hallerin olmadığı açıkça ortada olmasına rağmen, polis bu aramaların tamamını gece yapmayı tercih ediyor. Aramaların gündüz gözüyle yapılmasını nedense uygun bulmuyor.

Bugün savunmasını yapmaya başlayacak “sakıncalı piyade” Mustafa Dönmez, ne zaman ağzını açsa kendisine bir “polis komplosu” yapıldığını anlatıyor, TSK ve emniyette cemaat örgütlenmesine vurgu yapıyor.

Görüntülere bakınca Mustafa Dönmez’e “haksızsın” demek mümkün mü?

Barış Terkoğlu
Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-amerikalilarin-ergenekon-polislerine-verdigi-egitimin-belgesi-1402111200
“EŞEĞİMİZİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAYALIM”

Yarbay Mustafa Dönmez Ergenekon Davası tutuklusu.

Zir Vadisi’nde toprak altında bulunan silahlarla ilişkili olmakla suçlanıyor.

Ancak Yarbay Mustafa Dönmez her hafta Ergenekon Davası’nda söz alarak sadece bir dakikalık sunum yapıyor.

Sunumunda silahları polislerin koyduğunu iddia ediyor.

Yarbay Mustafa Dönmez’in kanıtları düşünüldüğünde bu iddia üstünden atlanacak gibi değil.

Hele de arka arkaya yaşanan hukuk skandalları düşünüldüğünde mesele daha da şüphe çekiyor.

İsterseniz önce buna bir örnek verelim.

12 Ocak 2009 tarihinde Zir Vadisi’nde toprak altında silahlar bulundu. Bu silahlar emniyet kuvvetleri tarafından kameraya kaydedildi. Bu kayıtları da davanın görüldüğü mahkemeye gönderdi.

Kamera kayıtları teknik olarak incelendiğinde 2 saatlik çekim boyunca tam 104 kez kesildiği ortaya çıkıyordu. Oysa olayı soruşturan polislerin olay üzerine şüphe yaratmamak için çekimlerin ham halini mahkemeye göndermesi gerekliydi. Polis bunun yerine hemen hemen her dakikası makaslanmış bir görüntüyü mahkemeye gönderiyordu.

Yarbay Mustafa Dönmez buna itiraz etti.

Mahkemeden görüntülerin orjinal halinin emniyetten istenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti bu kararı yerinde bularak emniyetten görüntüleri istedi.

Bir görüntünün gönderilmesi kaç gün alır?

Hele Ergenekon Davası gibi aylardır tutuklu olarak yargılanan sanıklar düşünüldüğünde bu süre hiç mi önemli değildir?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Silivri’deki mahkemeye ilk kez gönderdiği tarihten dört ay sonra (19 Mart 2010) gönderdi.

Görüntüler açıldığında ilk görüntüler ile aynı olduğu anlaşıldı. Yani gelen görüntüler yine montajlıydı. Polis, yine görüntülerin ham halini göndermemişti.

Üstelik montajlanmış bu görüntüler bile dikkatli incelendiğinde içinde ilginç ifadeler vardı.

Görüntülerde yer alan konuşmaların sesi açıldığında (aşağıda sesi yükseltilmiş görüntüyü izleyebilirsiniz) polislerin arasında ilginç bir konuşma geçiyordu.

Şöyle ki...

Silahları bulan polislerden biri kamera çekimini yapan polise: “Nasıl olsa kazık... Ses yok değil mi, sesi kapat”

2. polis kamera çekimi yapan polise: “Sesi hallediyorsunuz değil mi sonra”

1. polis kamera çekimini yapan polise: “İşimiz sağlama alalım, eşeği sağlam kazığa bağlayalım”

Türkiye’nin kuşkusuz en önemli davasının, en önemli kanıtında polisler arasında geçen diyalog bu şekilde.

Polisler burada yapılan konuşmada neyi kastediyorlar?

Sesin kapatılmasını neden ısrarla istiyorlar?

Nasıl olsa kazık olan ne?

Sağlama alınacak iş ne?

Görev sınırları dahilinde düşündüğümüzde biz buna bir anlam veremedik.

Daha doğrusu insanın ilk aklına gelen anlamı düşünmek bile istemiyoruz.

Ancak “darbecilerle yüzleşiliyor” iddiasıyla yürütülen bu davada görev alan bazı kamu görevlilerinin biraz ciddiyete ihtiyacı yok mu?Barış Terkoğlu
Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=esegimizi-saglam-kaziga-baglayalim-1904101200
Kullanıcı küçük betizi
Güncel Meydan
Üye
Üye
 
İletiler: 584
Kayıt: Pzr Eki 12, 2008 23:12

Re: İşte Amerikalılar'ın Ergenekon Polislerine Verdiği Eğitimin Belgesi!

İletigönderen Başkomutan » Pzt Şub 14, 2011 21:33

Aramanın video kayıtları var. Bir polis memuru arama sırasında, bir şeyler bulundukça, ‘’TAMAM, MÜKEMMEL, ŞAHANE OLMUŞ, ON NUMARA’’ şeklinde tanımlıyor. Acaba ne demek istiyor?..


Ana Evladına Tuzak Kurar mı?
10 Şubat 2011 Türker Ertürk

Kamuoyunda ‘’ Amirallere suikast ‘’ adıyla bilinen bir dava var. Ancak, ne gariptir ki, ne davanın savcısı, ne iddianame, ne de mahkeme böyle bir tanımlamayı asla kullanmıyor.

Yalama, yalaka ve yandaş medya sizde nasıl bir algı yarattı bilmiyorum. Ama müsaade ederseniz bende bu olayı özetlemeye çalışayım.

Soruşturma süreci 15 Temmuz 2009 tarihinde gönderilen bir e-posta ile başladı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu da imzasız. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri öylesine bir baskın düzenlediler ki, ne makul bir şüphe aradılar, ne de bu ihbarı destekleyebilecek diğer kanıtları. Bu durum CMK’nın 116’ncı maddesinin açık bir ihlali. Kimin umurunda ki!

Seçilen kurbanlar 5 Deniz Teğmeni. Bu gencecik subayların Gölcük/ Değirmendere’de bulunan evleri 18 Temmuz 2009 tarihinde sabaha karşı 02:30’da basılır.

Ne hikmet ise, bu çok tecrübeli polisler, evleri aranacak kimselerin, askeri personel olmalarını bilmelerine rağmen, Merkez Komutanlığından kimseye haber vermiyorlar. Halbuki Merkez Komutanlığı personeli olmadan yaptıkları yasal değil. Bu da kimsenin umuruna değil.

Her iki evde bulunanlar;

1. ‘Kingston marka takılabilir-çıkarılabilir bellek,

2.Çekyat altında gizlenmiş Abdullah Öcalan hakkında bir kitap, kitabın sayfaları arasında içinde hayvan pornosu olan bir CD,

3. Her iki evde de uyuşturucu,

4.Buzdolabının arkasında motor bölümünde naylon torba içinde 50 adet 9 mm tabanca mermisi ve yanında içinde talimat yazılı bir pusula,

5.Yine buzdolabının arkasında yarım kilo patlayıcı madde.


Gelin bu bulunan materyalleri inceleyelim;

1. İçinde suç belgeleri olduğu söylenen ‘’Bellek ‘için teğmenler bize ait değil diyorlar. Ayrıca bellek’in evdeki bilgisayarlarda kullanılmadığına dair rapor var. Acaba nereden gelmiş?

2.Siz okuduğunuz bir kitabı çekyatın altına mı saklarsınız, yoksa kütüphane veya evdeki gizli olmayan bir yere mi koyarsınız?

Mühendislik öğretimi gören ve eğitimin en önemli bölümü yüce Türk Ulusunun değerleri olan teğmenler, niçin terörist başının kitabını okusunlar? Yoksa siz halkın üzerinde psikolojik bir tesir yaratmak için mi oraya koydunuz bu kitabı? Hem ne işi var hayvan pornosu CD’sinin kitabın içinde? ‘’Subaylar terörist ve ahlaksız’’algısı için mi gerekli?

Hem niye bu gençler hayvan pornosu izlesin ve hayvanlarla cinsel ilişkiye özensin. Bak bakalım bu gençlere, keşke senin de böyle evlatların olsaydı?

Hangi insanlarda ve toplumlarda hayvanlarla cinsel ilişki arzusu olur? Tabiî ki kapalı toplumlar da. Şimdi bu gözle bak bakalım çevrene, ülkemize ve dünyaya, nerelerdeymiş?

Size yaşadığım bir deneyimimi anlatmak isterim. 1979 yılı Libya’yı ziyaret ediyorum. Umumi tuvaletler hep kapalı. Sordum niye? ‘’Küçük oğlan çocuklarını götürüyorlar, kapamak zorunda kaldık’’cevabını aldım. Bakın yasakları barındıran kapalı toplum nereye getirir insanları!

3. Gelelim uyuşturucuya. Niye kullansınlar? Bunlar sporcu. Sanırım algı operasyonunun bir parçası değil mi? Ayrıca Adli Tıp Kurumunun, bu teğmenlerin kan ve idrar örneklerinden yola çıkılarak verdiği, bunlar uyuşturucu kullanıyor raporu var mı? Yok.

4. Teğmenlerin tabanca ve buna ait cephane bulundurma ve taşıma hakları var mı? Tabiî ki var. O zaman size soruyorum niye bu mermileri naylon torba içinde buzdolabı arkasına saklasın ve şüpheli bir durum yaratsın. Şunu demek istiyorum bu teğmenler mermilerini evlerindeki masanın üzerine veya çekmeceye yasal olarak koyma hakları var.

Mermilerin yanında bulunan ve üzerinde talimat içeren pusulada ki el yazısının teğmenlere ait olmadığını ifade eden Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis laboratuarları Daire Başkanlığının ‘’ Ekspertiz Raporu ‘’ olduğunu biliyor musunuz?

5. Patlayıcı rulo yapılmış vaziyette buzdolabının arkasında motor bölümüne konmuş. Motor bölümü ısı üretir. Siz patlayıcı saklasanız buraya koyar mısınız? Buzdolabının soğuk olan içi daha uygun değimli? Bu teğmenlerde koymadı. Siz yüksek matematik, akışkanlar mekaniği, termodinamik ve yapay zeka okuyan birisinin bu hatayı yapacağını sanıyor musunuz? Sizce kim yapar?

Aramanın video kayıtları var. Bir polis memuru arama sırasında, bir şeyler bulundukça, ‘’TAMAM, MÜKEMMEL, ŞAHANE OLMUŞ, ON NUMARA’’ şeklinde tanımlıyor. Acaba ne demek istiyor?

Sanki bu teğmenlere bir tuzak kurulmuş gibi geliyor değil mi? Yoksa bunlar sehven mi yapıldı? Bu gençler bir hesaplaşmanın, devleti ele geçirmenin, rövanşın, ılımlı İslam ve Büyük Orta Doğu Projesinin gerçekleşmesi savaşımının kolayca yok edilmesi gereken birer piyonları gibi geliyor bana, ne dersiniz?


Lütfen kendinizi onların yerine koyun, evlatlarınız olduklarını düşleyin. Onlarında hayalleri, gelecekleri ve düşleri vardı. Tğm.Faruk Akın ve Tğm.Sinan Efe Noyan’ın 18 aydır hala tutuklu olduğunu biliyor musunuz?

Şimdi gelelim yazımızın başlığına. Ana evladına tuzak kurar mı? Eğer ana üvey ise kurabilir. Hatta Roksalana ( Hürrem)’nın harem entrikaları ve cinsel içerikli cilveleri ile Sultan Süleyman’ı kandırıp Veliaht Mustafa’yı boğdurduğu gibi.

Hey Yüce Türk Ulusu, hey Atatürk Cumhuriyetinin ateş altındaki yaralı kurumları Mustafa’ların Hasdal’dan ve Silivri’den gelen iniltilerini duymuyor musunuz?

Yaşam sadece yemek, içmek, eğlenmek, maç muhabbeti yapmak, koltuğa yapışmak ve testosteron hormonlarımızın uyarılarının tatmininden de öte sizce bir anlamı yok mudur? Hani dürüstlük, erdem ve ideal! Biz insanları diğer canlılardan veya hayvanlardan ayıran bazı özelliklerimiz yok mu?

Bakın sosyal paylaşım sitelerinde, cep telefonuna sehven teröristlerin telefon numaralarının yüklendiği ifade edilen Tğm. Mehmet Ali Çelebi’ye halk ‘’ Mehmet Ali Paşa ‘’ diyor. Türk Halkının gönlünde paşalığa terfi ettirilmiş. İyi düşünün, bu ulus ve tarih sizi en yüce yerlerde bile olsanız yurtsever bir çavuşa layık gördüğü itibarı bile vermez.

Devlet gücümüzün tüm yurttaşlarımıza öz evlat muamelesi yapacak bir anaya kavuşması dileği ile,

Saygılar sunarım.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: İşte Amerikalılar'ın Ergenekon Polislerine Verdiği Eğitimin Belgesi!

İletigönderen bezgin » Çrş Şub 16, 2011 11:26

Vay fetorik vay.

Bu milletin bunu da hazmedebilecegini düsünmemistim dogrusu. Sanirim Türkiye'nin gercegini yeni yeni kavriyoruz. Cogumuz aganin, seyhin, sihin, mafya babasinin güttügü bir sürüymüs. Eger AKPKK yikimi paklamadiysa, ne paklar bu milleti düsünmek bile istemiyorum.
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 1394
Kayıt: Prş Eki 30, 2008 1:35

Re: İşte Amerikalılar'ın Ergenekon Polislerine Verdiği Eğitimin Belgesi!

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 18, 2011 21:15

OdaTv Operasyonu Ve Gömülü Silahlar...
İleri, Çok İleri Demokrasi - Murat İDE'nin yorumuyla...


İşte Pusu: ABD'li Abiler Ve Gömülü Silahlar...

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x