'Kalemler ve Kılıçlar' Videoları Kargo İle DVD Gönderimi

Sitemiz hakkındaki öneri ve şikayetlerinizi buradan bildirebilirsiniz...

'Kalemler ve Kılıçlar' Videoları Kargo İle DVD Gönderimi

İletigönderen Cag_Tok » Sal Nis 24, 2012 15:28

Sayın Forum Sahibi/Moderatörü,

ve

Sayın 'Kalemler ve Kılıçlar' videolarının sahibi/sahipleri,


Güncelmeydan sitesini yıllardır takip etmekteyim.

Benim kuşağım Yalçın Küçük'ü 2000'li yılların ortalarından itibaren tanımaya başladı diye bir genelleme yapsam sanırım yanlış olmaz.

1960'lardan beri özellikle akademik çevrelerde ve basın/yazın çevrelerinde çok iyi tanınan bir aydın olsa da 2000'li yıllar içinde sınırlı kitlelerce bilinmeyi aşıp topluma yayılmayı başardı.

Yalçın Küçük'ü ilk kez Ceviz Kabuğu'nun Flash Tv'de yayınlandığı dönemde, 1 Ocak 2005 tarihinde tanıdığımı hatırlıyorum. Ve hatta Hulki Cevizoğlu'na neden Tv programlarına çıkmadığını şu şekilde açıklamıştı (Aklımda kaldığı kadarıyla aktarıyorum, birebir tutmayabilir): "Beni köşeye sıkıştıracak, içimdekileri ortaya çıkartacak soruları sorabilecek kapasitede gazeteciler/sunucular artık yok. Bu nedenle sizin programınıza çıkmayı uygun buldum."

İşte bu tarihten sonra Yalçın Küçük'ü yakından takip etmeye başladım. Geçen yıllar içinde Yalçın Küçük sansasyonlar yarattı, farklı kanallarda çok da uzun soluklu olmayan programlar yaptı, farklı yelpazedeki kanalların tartışma programlarına katıldı, Ergenekon sürecinde adı daha da iyi duyulmaya başlandı, yazdığı onca kitabın üstüne yepyeni 'istihbari' bilgilerle 2000'lerin kitaplarını da çıkardı ve devam ediyor..

Yalçın Küçük'ün videoları 'huzursuz bacaklar' kullanıcı adlı takipçinin youtube'daki sayfasında halen mevcut. Kendisine şimdiden teşekkür edelim. Ve yaptığım araştırmada gördümki bu videoların düzenli halde durduğu ve en geniş arşiv bu kullanıcıya ait. Ve yeni yayınlar çıktıkça sanırım sayfasına eklemeye devam ediyor.

Kalemler ve Kılıçlar'ın kendi sitesi halen var. Ama bu sitede videoların hepsi malesef yok. Ana site bu olduğu halde niçin videolar konusunda hassasiyet gösterilmemiş anlam veremedim.

Güncelmeydan'ın da youtube'da kanalı var.

Bu forum sitesinde 'Kalemler ve Kılıçlar', -Sona Eren TV Gösterimleri- başlığı altında gösterilmiş. Ziyaretimde en son mesajların 2011'in başında girildiğini gördüm. Program bittiği için takip edilmemesini normal karşılıyorum.

Programın yayınlandığı dönemde Ulusal Kanal kendi adresindeki 'Programlar' bölümüne, Kalemler ve Kılıçlar forum sitesi de 'Bu hafta' bölümüne yayınlanan programın videolarını ve alternatif linklerini koyardı. Artık ikisi de yok!

Ülkemizde bu programın sıkı takipçileri olduğu yukarıdaki bir kaç paragrafımda açık şekilde görülüyor. Program yayına başladığı anda ellerinde kamera ve/veya video kayıt cihazıyla bütün programı reklamlar da dahil/eksiksiz kaydettiklerini biliyorum.

Forum sitenizde bu videoları direkt indirebileceğimiz 'RapidShare' linkleri var. Bu linkler koyuldukları ilk bir kaç hafta içinde çalışır fakat daha sonra güncelleme yapılmadığı için link çalışmaz veya yükleyicinin insiyatifine kalıp tercihen silerek videoyu paylaşımdan kaldırabilir.

Yalçın Küçük'ü takip eden birçok kişi olduğunu tahmin etmek o kadar zor olmasa gerek. Gönül isterki elinizdeki tüm videoları güncelleyip forum sayfasına tekrar yükleyin ama bunun mümkün olmadığını şimdiden kabul ediyoruz. Birinci çoğul şahıs kullanıyorum çünkü benim gibi bunları talep edenlerin adına da konuştuğumun farkındayım.

RapidShare dışında kullanımı daha kolay ve zorluk çıkarmayan on-line yükleme siteleri mevcut; " http://depositfiles.com/ ", " http://hotfile.com/ ", " http://turbobit.net/ ", " http://www.unibytes.com/ ", " http://www.filesonic.com/ ", " http://letitbit.net/ ", " http://www.filestube.com/ ", " http://softarchive.net/" gibi.

Bu yeni sitelerin birkaçına videoları yükleyip linkleri bizlerle paylaşmanız eminim birçok kişinin gönlünde bayram havası estirecektir.

Ama buna zaman ayırmak istemeyeceğinizi düşünerek veya "... Bu vakitten sonra artık ne gereği ne hikmeti kaldı!" diye söyleneceğinizi tahmin ederek size daha az zorluk çıkartacak bir yol öneriyorum, daha açık söylemem gerekirse 'ısrar ediyorum':

Videolar çeşitli oynatıcılarda; '.avi', '.mp4', '.flv', '.mkv', '.dat', '.mpg', '.mpeg', '.mov', '.ogm' gibi en yaygın dosya türlerinde çalışıyor.

Bu dosya türlerinden herhangi biri ile videoları kaydedip, DVD'ye yazdırarak (sanırım 2 DVD'yi geçmez) kargo ile satış yapmanız mümkün mü?

Konuyu paraya getirme gibi bir niyetim yok. 'Satış' kelimesini: Param varsa herşeyi yaparım, düşüncesiyle yazmadım; bu düşünceye de karşıyım.

Söylemeye çalıştığım şey sadece emeğinizin karşılığını vermek; boş DVD'ye ödediğiniz para, kayıt esnası, kargo masrafı vb. maliyetin tarafımızdan ödenmesi, bu kadar.

Unutmayın, asıl amacımız bu nadide programın videolarına "sahip olmak"! On-line paylaşım linkleri veya DVD satış sadece iki farklı yoldur. Para konusunu çok uç boyutlara çekmenin gereksiz olduğunu savunmaktayım.

Ve şuna emin olun: Yalçın Küçük'ün bizzat kendisi, Gürkan Hacır, İdris Akyüz, Halil Nebiler ve Yalçın Hocanın katıldığı onlarca programın hazırlayıcısı/sunucusu bu videoların çok cüzi rakamlarla DVD olarak satışından asla şikayetçi olmazlar tam tersine bir yolunun bulunup topluma iyice yayıldığını görünce sevinirler. Ve belki de tam destek için kanal arşivlerinden tape'leri çıkarıp DVD seti olarak basabilirler, her ne kadar uzak bir ihtimal olsa da.

Aşağıya özellikle talep ettiğim tarihlerde yayınlanan video linklerini yazıyorum (ki çoğunun çalışmadığını göreceksiniz).

"KARGO İLE DVD GÖNDERİMİ" HAKKINDA OLUMLU YA DA OLUMSUZ CEVAP YAZMANIZI SABIRLA BEKLİYORUM, BEKLİYORUZ...

İyi çalışmalar.

*************************************************************************************************************************************************************************************

Kalemler ve Kılıçlar Takvimi:

((( 13 Aralık 2010 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... deosu.html

* http://tr.sevenload.com/videolar/2bZ9u3 ... vekiliclar

((( 20 Aralık 2010 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... iclar.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/YdSj3e ... ar-1-bolum

2. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/cKCdVq ... ar-2-bolum

((( 27 Aralık 2010 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... iclar.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/yayinlar/Kaleml ... ERVEKLCLAR

2. bölüm: http://tr.sevenload.com/yayinlar/Kaleml ... LAR-2bolum

((( 3 Ocak 2011 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... iclar.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/tNL6Ns ... Programi-1

2. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/9RZRHb ... Programi-2

((( 8 Ocak 2011 Cumartesi ))) BEYAZTV'DE "SAĞDUYU" PROGRAMINDA =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... v--de.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/WY4JHz ... de-1-bolum

2. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/E8HsOn ... de-2-Bolum

3. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/8gT7iN ... de-Bolum-3

((( 10 Ocak 2011 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... lum-1.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/8596tG ... ar-1-Bolum

2. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/xUqK1L ... ar-Bolum-2

((( 17 Ocak 2011 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... urum-.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/rlVvVK ... e-Kiliclar

2. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/MfEkCx ... ar-2-Bolum

((( 24 Ocak 2011 Pazartesi ))) =

* http://www.kalemlervekiliclar.com/haber ... lum-1.html

1. bölüm: http://tr.sevenload.com/videolar/60lvp4 ... ar-1-Bolum

2. bölüm: http://www.kalemlervekiliclar.com/video ... ek-bolum-2

((( 31 Ocak 2011 Pazartesi ))) = 24 Ocak'taki programda tatile girdiklerini duyurmuş olabilirler. Veya program bitmiş de olabilir.

Bu tarihten sonra Ulusal Kanal'da her pazartesi akşamı yayın devam etti mi, farklı kanallara Yalçın Hoca konuk olarak katıldı mı bilgim yok.

Takip edenlerin bilgi paylaşımlarını bekliyoruz...
Kullanıcı küçük betizi
Cag_Tok
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Sal Nis 24, 2012 14:47

Şu dizine dön: Öneri, İstek ve Şikayetleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

cron

x