Kampanya Ermenileri Mest Etti

Aydıncıkların özürlü kampanyasına karşı bir kampanya ve verdiğimiz tepkiler!

Kampanya Ermenileri Mest Etti

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Ara 20, 2008 3:44

Kampanya Ermenileri Mest Etti

Türkiye’de sözde Ermeni soykırımı iddiaları için internette başlatılan ‘özür dileme’ kampanyası, Ermeni basını ve aydınları arasında geniş yankı buldu. Merkezi Erivan’da bulunan Kafkasya Enstitüsü Başkanı Aleksander İskandaryan, ‘özür dileme’ kampanyasının Türk toplumunun Ermenistan’a kıyasla daha bağımsız olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Ermeni diasporasına bağlı PanArmenianNet sitesinde yer alan haberde İskandaryan, “Türkiye’de 5 binden fazla kişi tarafında imzalanan bu kampanya Türklerin geleneksel politik çizgilerinin dışına çıktığını gösteriyor.” dedi. Ermeni uzman şöyle devam etti: “Böyle bir kampanyanın birkaç yıl önce yapılması imkansız olurdu. Türkiye’nin şu an bulunduğu iç gelişmeler bu kampanyanın yapılmasına yol açtı.”

Ermenistan Bilimler Akademisi Başkanı Ruben Safrastyan ise “özür dileme” kampanyasının Türk toplumunda başlayan tarafsız bir süreç olduğunu savundu. Safrastyan bu kampanyayı şöyle değerlendirdi: “Türk halkı sonunda gerçeği öğrenmek istiyor görünüyor. Türk toplumu Osmanlı İmparatorluğu’nun bıraktığı kötü mirası kabullenmek, temizlemek ve ayrılmak istiyor. Ama bu çok zor bir süreçtir. Türkiye yoluna devam etmek için bu soykırımı kabul etmelidir. Ermenistan için Türkiye’nin bu soykırımı tanıması ahlak ve inanç işidir.”


Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Şu dizine dön: Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x