Kanaltürk...

Genel & Güncel Konular

Kanaltürk...

İletigönderen Türk-Kan » Prş Şub 22, 2007 8:51

Kanaltürk...

Kanaltürk'e çullandılar...
Banka hesaplarını kontrol ediyorlar.
Kim para veriyor?
Kim destekliyor?
Onu bulmaya çalışıyorlar.

Devleti soyanlara plaket verilirken, devleti soyanları haber yapanların soruşturulması, hakikaten adaletli bir yaklaşım oldu...
Bravo.

Ama bana da sorarsanız...
Kanaltürk didik didik edilmeli.
Kim destekliyor?
Çıkmalı ortaya...

Mesela, Amerikalı veriyorsa parayı...
Sorun olmaması lazım.
Çünkü, Amerikalılara zaten kökünden televizyon kanalı sattık. Bazılarına da, ortaklar... Demek ki, Amerikalıların parayı bastırmasında herhangi bir sorun yok.
Kanadalı verdiyse parayı...
Radyo aldı. Sorun olmadı.
Kıbrıslı müteahhit verdiyse...
E ona da gazete verdik.

Medya dediğin, dallı budaklı... Sadece gazete, radyo ve televizyondan oluşmuyor, malum.
Bu perspektiften bakarsak...
İngiliz verdiyse parayı...
Yine sorun olmaması lazım.
Çünkü en önemli iletişim araçlarından biri olan, cep telefonu şebekesini toptan sattık İngiliz'e... Öbür cep telefonu şekebesine de, Rus
ile İsveçli ortak.
Sterlin, Ruble, Kron helal yani.
İnternet desen...
Külliyen Arap.

Bak Türkiye'nin en büyük 30 "reklam"
ajansına... Parayı nereye yatıracağımızdan, neyi satın alacağımıza kadar, her şeye yön veriyorlar... Çoğu yabancı.

Peki dergiler?
Amerikan var.
Alman var.
İtalyan var.
Kim yok?
Sorun yok.

AB verdiyse parayı...
Sorun olması mümkün değil.
AB fonlarından paraları alıp, şakır şakır "kitap" yazıyorlar bu ülkede...
Çıkıyor mu sorun? Çıkmıyor.

Bu durumda, geriye bir tek "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları" kalıyor...
Parayı onlar verdiyse Kanaltürk'e.
Fena.

Yilmaz Özdil, 21.02.2007
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Prş Şub 22, 2007 9:24

Türk-Kan, Tuncay'ın dediğine göre, sünnetinden artan takılarla kurulmuş kanal. Tayyip boşa kürek çekiyor.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Prş Şub 22, 2007 10:12

Resim

Resim

Ram, maliye keske bu incelemeyi "gerekli" her kurum ve kisi icin yapsa :twisted:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Hasta » Prş Şub 22, 2007 11:53

Tuncay Özkan'ın Mektubu

Gazeteci Tuncay Özkan, Maliye Bakanlığı'nın, kendisinin de aralarında bulunduğu bazı gazeteciler ile Kanaltürk'ün ortağı olan şirketlere yönelik incelemesini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektupla şikâyet etti. Özkan mektubunda, "Hukuk ve adalet arıyorum. Başbakan olarak bu skandalın gereğini yapmanızı istiyorum" ifadesine yer verdi.

'Uygulama yasal değil'
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 8 Ocak 2007 tarihli bir yazıyla; Özkan, Cüneyt Arcayürek ve Mine Kırıkkanat'ın da aralarında yer aldığı Kanaltürk yöneticilerinden ve gazeteci kadrosundan 10 kişinin hesap hareketlerine ilişkin bankalardan ayrıntılı bilgi istemesi tartışma yarattı.
Uygulamanın yasal olmadığını belirterek, 50'nin üzerinde dava açmaya hazırlandıklarını belirten Özkan, "Bu sindirme operasyonudur" dedi. Özkan mektupta şu satırlara yer verdi:
"Suçluyorum. Sayın Başbakan beni yanıltmadınız. Sizin bir gün bu kadar kötü olabileceğinizi yakın geçmişte de anlamıştım. Türkiye'nin gözünde onca yolsuzluk ve haram dosyası ile dikilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı, hasım gördüğünüzün üzerine salıyorsunuz. Maliye Bakanlığı'nın Kanaltürk'e ilişkin işlediği suç, yüzünüze çaldığınız kara çamurdur. Başbakan olarak yapabilirseniz, bu skandalın gereğini yapmanızı istiyorum."
Bankalara gönderilen yazıda, listedeki kişi ve şirketlerin para transferleri, kimden, nereden geldiği, kime gönderildiğine ilişkin bilgi ve belgelerin 15 gün içinde Gelirler Kontrolörleri İstanbul Grup Başkanlığı'na gönderilmesi istenmiş, aksi halde yasal işlem başlatılacağı ifade edilmişti.
ANAP İzmir Milletvekili Serpil Yıldız, bir soru önergesiyle konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıdı.

Ekşi'den tepki
Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Kanaltürk televizyonuna yönelik vergi incelemesine ilişkin sorulara, "Siyasi iktidar insanların gelirini giderini inceleme hakkını Kanaltürk bağlamında iyi niyetli olarak kullanmamaktadır. Bu olay, siyasi iktidarın yetkisini bazı sesleri kısma amacına dönük olarak kullandığı izlenimi veriyor" yanıtını verdi.

ÇGD: Medyaya gözdağı
Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Ababay, sıkıyönetim dönemlerindeki "arananlar" listesi benzeri bir listenin bankalara gönderildiğini belirterek, "AKP iktidarı, Maliye Bakanlığı'nı tetikçi olarak görevlendirerek, basına, medyaya gözdağı veriyor" dedi.
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Şub 25, 2007 0:52

KANAL TÜRK'e yapılan şerefsizliktir.
Başka da bir şey demiyorum.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen |Kuralsız| » Pzr Şub 25, 2007 15:31

Adından huylanmışlardır :twisted:

Çünkü bu ülkede o kadar Türk Düşmanı var ki ...

yazı için tşk. abla ... baştan sona okudum anlamlı ve Kaynak gösterilebilecek bi yazı...
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Şub 28, 2007 19:24

Efsane kardeşim,hoşgeldin yahu.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen |Kuralsız| » Çrş Şub 28, 2007 21:07

Çetin Taş,Eyvallah hoşbulduk 8)
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 0 konuk

x