Karton Mücahit / Sinan MEYDAN

Tarihçi - Yazar

Karton Mücahit / Sinan MEYDAN

İletigönderen Ram » Cmt Haz 05, 2010 1:35

Karton Mücahit


RECEP BEY’İN İSRAİL’LE İLİŞKİLERİ

 • Recep Bey, 2004 ve 2005 yıllarında Amerika’daki Yahudilerden “Üstün Cesaret Madalyası” ve “Yahudi Cesaret Ödülü” almıştır.

 • Recep Bey, Galataport İhalesi’nin İsralli Ofer’e verilmesi için çok çaba harcamıştır.

 • Recep Bey, çok değil daha geçtiğimiz yıl (2009) Güneydeki Mayınların Temizlenmesi İşini, Türkiye’nin Suriye sınırındaki arazilerinin 40 yılllığına İsrail’e bırakılması karşılığında İsrail’e vermek istemiştir.

 • Recep Bey, bu yıl da insansız uçak Heronların İsrail’den alınmasına ön ayak olmuştur.

 • Recep Bey, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı’nın Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi’ni aşağılaması üzerine Büyükelçi’yi geri çağırmış, ama olay daha sıcaklığını korurken Büyükelçiyi geri göndermiştir.

 • Recep Bey, İsrail’le gizli açık onlarca askeri, siyasi, ekonomik antlaşma imzalamıştır. Recep Bey’in akrabalarının (Mesela Çalık…) İsrai’le iş ortaklıkları vardır.

 • Özetle, 2002′de AKP iktidar olduğundan beri ABD-AKP yakınlaşmasına paralel AKP ve Recep Bey İsrail’le her alanda SIKI FIKI olmuştur.


ONE MİNUTE’NİN NEDENLERİ

Ancak, arada bir, bir taraftan iç politikada AKP’nin tabanına “hoş görünmek”, diğer taraftan dış politikada BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) çerçevesinde İslam Dünyası Liderliği’ne oynamak gibi nedenlerle ara sıra İsrail’e ESİP GÜRLEMİŞTİR. Recep Bey’in önce One Minute Olayı, şimdi de Mavi Marmara Olayı karşısındaki “ERKEKLİĞİNİN” arkasında bu gerçekler vardır… Ha bir de ilk gençliğinden beri aldığı DİNCİ eğitim gereği genlerindeki ANTİ SEMİTİK ESİNTİLERİN de bu “DAYILANMADA” rolü vardır kanımca…

Davos’ta Peres’e: “Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz…” diyen, TBMM’de İsrail’e “Katil… Terörist devlet…” diyen Recep Bey, iç ve dış politik hedeflerine ulaşmak için STRATEJİK biçimde İsrail’e yüklenerek sözüm ona MÜCAHİTLİĞE soyunmuştur…. Ve üzülerek görülmektedir ki ülkemizdeki “mütedeyyin” insanlar Recep Bey’in bu çıkışlarından etkilenerek kendisine OY yağdırmışlardır….


RECEP BEY’İN YANITLAMASI GEREKEN SORULAR

Recep Bey’i MÜCAHİT zannederek ona oy yağdıran “mütedeyyin” insanlarımıza, Recep Bey’e şu soruları sormalarını istiyorum:

  1. Recep Bey, 2003′ten beri ABD’nin Irak’ta KATLETTİĞİ Müslümanların haklarını neden korumdanız? Neden ABD’ye ONE MİNUTE demediniz? Dahası, 2003 yılında TBMM’deki Tezkere Oylaması’nda neden Irak’taki Müslümanları katletmek için Türkiye üzerinden Irak’a girmek isteyen ABD’yeevet” oyu verdiniz?(Bilindiği gibi Recep Bey’in bu “insafsız” tavrınıza rağmen AKP milletvekillerinin büyük çoğunluğu ve muhalefetin neredeyse tamamının oylarıyla TEZKERE reddedilmiş ve TÜRKİYE, ABD’nin Irak’ta Müslüman kanı dökmesi günahına ortak olmaktan son anda kurtulmuştu.) GM Dipçe


  2. Recep Bey, ABD Irak’ta 11 askerimiz’in başına ÇUVAL geçirirken neden ABD’ye bağırıp çağırıp, 11 Müslüman Türk askerinin hesabını soramadınız?


  3. Recep Bey, dünyanın değişik yerlerinde TÜRKLER öldürülürken neden sessiz kaldınız? Neden Filistin konusunda gösterdiğiniz “duyarlılığı” bir kere de DÜNYADAKİ TÜRKLER (Mesala KIBRIS TÜRKLERİ) için göstermediniz?


  4. PKK, son bir ayda 40 askerimizi şehit ederken neden bir kere de PKK’ya, PKK’nın arkasındaki ülkelere meydan okumadınız? Biliyorsunuz bu saldırılarda ölenler de Müslüman… Ancak onlar Arap değil Türk Müslüman…


Bu gerçekleri unutarak Recep Bey’i MÜCAHİT zannedenlerin hafızalarını birazcık tazelemek istedim, hepsi bu…


Sinan MEYDAN / 4 Haziran 2010 ~ İlk-Kurşun

GM Dipçe: 1 Mart 2003 tezkeresine 97 Akape vekili hayır demişti. Peki bir şey değişmiş miydi¿?

1 Mart 2003
Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesi ve yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunması için Hükümet'e yetki verilmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM'de kabul edilmedi.

Yapılan oylamaya 533 milletvekili katıldı, 250 ret, 264 kabul, 19 çekimser oyu kullanıldı. Ancak, Anayasa'nın 96. maddesinde öngörülen salt çoğunluğa ulaşılamadı. Bu durumda, tezkere kabul edilmemiş sayıldı.

http://www.belgenet.com/2003/tbmm_010303.html


20 Mart 2003
Hükümet, TBMM'den, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a gönderilmesi, Türk hava sahasının yabancı silahlı kuvvetlerin hava unsurlarına 6 ay süreyle açılması için izin istedi.

Konuya ilişkin Hükümet Tezkeresi, 19 Mart 2003'de TBMM'ye sunuldu. Tezkere, TBMM Genel Kurulu'da 20 Mart'ta kabul edildi. TBMM Kararı, 21 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlandı.

İzin Tezkeresi'ne ilişkin görüşmeler, TBMM Genel Kurulu'nun 51. Birleşiminde "gizli" oturumda yapıldı.

Tezkerenin oylamasına 535 milletvekili katıldı; 332 kabul, 202 ret oyu kullanıldı, 1 milletvekili de çekimser kaldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a gönderilmesi, Türk hava sahasının yabancı silahlı kuvvetlerin hava unsurlarına 6 ay süreyle açılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM'ye sunuldu.

Tezkerede, "Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının mecbur kalmadıkça Irak Silahlı Kuvvetleri ile bir çatışmaya girmeyeceği" belirtildi.

Tezkerede, TBMM'den, "gereği, kapsamı, sınırı ve zamanı Anayasanın 117'inci maddesine göre milli güvenliğin sağlanmasından ve Silahlı Kuvvetlerin yurt savunmasına hazırlanmasından Yüce Meclise karşı sorumlu bulunan hükümet tarafından belirlenecek şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak'a gönderilmesine; etkili bir caydırıcılığın sürdürülmesi amacıyla Kuzey Irak'ta bulunacak bu kuvvetlerin gerektiğinde belirlenecek esaslar dairesinde kullanılmasına ve muhtemel bir askeri harekat çerçevesinde yabancı silahlı kuvvetlere mensup hava unsurlarının Türk hava sahasını Türk makamları tarafından belirlenecek esaslara ve kurallara göre kullanmaları için gerekli düzenlemelerin Hükümet tarafından yapılmasına", Anayasanın 92'inci maddesi uyarınca 6 ay süreyle izin verilmesi istendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 19 Mart Çarşamba günü saat 23.00 sıralarında TBMM'ye sevkedilen Hükümet Tezkeresi, 20 Mart Perşembe günü Genel Kurul'da görüşüldü ve kabul edildi. 763 sayılı TBMM Kararı, 21 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlandı.

TBMM'ye bundan önce 25 Şubat 2003'de sevkedilen "Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesi ve yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunması için Hükümet'e yetki verilmesine ilişkin" Tezkere, 1 Mart 2003'de Genel Kurul'da görüşülmüş ve kabul edilmemişti.

http://www.belgenet.com/yasa/tbmm_763.html
http://www.belgenet.com/yasa/izin_190303.html


7 Ekim 2003
Hükümet, TBMM'den, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının güvenlik ve istikrara katkı yapmak amacıyla Irak'a gönderilmesine ve bu kuvvetlerin görev ve kullanılmasına ilişkin gerekli düzenlemelerin Hükümet tarafından yapılmasına ilişkin olarak 1 yıl süreyle izin istedi.

Konuya ilişkin Hükümet Tezkeresi, 6 Ekim 2003'de TBMM'ye sunuldu. Tezkere, TBMM Genel Kurulu'da 7 Ekim 2003'de kabul edildi. TBMM Kararı, 8 Ekim'de Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tezkere, TBMM Genel Kurulu'nun 7 Ekim 2003 tarihinde gerçekleştirilen kapalı oturumda görüşüldü ve 183 ret oyuna karşı 358 oy ile kabul edildi. 543 milletvekilinin katıldığı oylamada 2 milletvekili de çekimser kaldı.

http://www.belgenet.com/yasa/tbmm_782.html
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Karton Mücahit / Sinan MEYDAN

İletigönderen ceylanmm » Cmt Haz 05, 2010 17:54

Yeliz Beyhan Turunç
İSTİNAF ( ! ) MAHKEMESİ İNŞAATI

> Lütfen sabır ve dikkatle okuyun !............ (ÇOK ÇOOOK önemlidir...!!!!)... Devamını Gör
>
> Bir dosttan gelen çarpıcı bir mail……... Devamını Gör... Mehr anzeigen
> Siz de okuyup herkese göndererek bilinçlendirin…
> ……………………………………………………………….
> Bir resmi bina inşaatı !... Önündeki tabelada şunlar yazıyor:
> DİYARBAKIR İSTİNAF MAHKEMESİ BİNASI İNŞAATI *Construction of Court of Appeal Building Diyarbakır*
> Hibe Sözleşme bedeli: 7 milyon 284 bin euro.
>
> Financed by ( Parayı veren ): Avrupa Birliği (European Union)
>
> Faydalanıcı : T.C Adalet Bakanlığı
> (Republic of Turkey, Ministry of Justice )
> Şu anda ülkemizde istinaf mahkemeleri yoktur. AKP hükümeti bu mahkemeleri
> kurmak için, yasa tasarısı hazırlamaktadır. yani yasa henüz
> kanunlaşmamıştır. Tesadüf bu ya; bu mahkemelerin kurulmasını AB'de çok ısrarlı
> bir şekilde istemektedir. AB' nin projesi ülkemizin bölünmesi sonrası,
> bu mahkemelerin eyalet mahkemeleri olarak kullanılmasıdır. AB bunu açık açık dile getirmektedir.
> AB sonuçtan o derece emindir ki, 7.3 milyon euroyu bir
> çırpıda bağışlamış, mahkeme binasının inşaatına bile başlamıştır.Üstelik nerede ?.. Tesadüf bu ya; yine Diyarbakır'da.
> 'İstinaf' sözlük anlamı nedir ?..
> Mahkemenin verdiği kararı kabul etmeyerek bunu istinaf mahkemesine taşımak.
> Yani Yargıtay ile Mahkeme arası bir şey....
> Özgür ülkemin, özgür meclisinin, özgür insanları. Özgür ülkemde, özgür
> meclisimin kararı bile olmadan, yasası bile olmadan, özgür ülkem daha
> bölünmeden, AB bu mahkeme inşaatını nasıl yaptırabilmektedir ?
> Lütfen…. gönderebileceğiniz herkese gönderin.. lütfen..Artık son
> şanslarımız.
- - - - - - - - - - - - - - - * * * * * * * * - - -- -- - - - - - * *
* * * * - - - - - - - * * * * * * * * - - - - - - -- - -
> İşte olayın ikinci perdesi….. daha da şaşıracaksınız…
> Yer, Diyarbakır ....
> Bu güne kadar yok bomba patladı, yok isyan çıktı, yok bilmem ne oldu diye seyrettiğimiz Diyarbakır……..
>
> Hiç bu kadar önemli bir tehlikeyle karşı karşıya kalmamıştı.
> İsyan çıkar bastırırsın, yangın çıkar söndürürsün, ama bu durumun altından
> nasıl kalkarlar Allah bilir...
>
> NE MI OLDU?
> Bildiğiniz üzere her belediyenin kendine has bütçesi, teşebbüsleri falan
> vardır. Ama Diyarbakır , özel olarak
> planlanmış özerk bütçesine kavuştu. Bu bütçe; vakıflar, anonim şirketler ve
> meşhur belediye teşebbüsleriyle faaliyete geçirildi.
>
> Şu anda Diyarbakır belediyesinin kurduğu ' Diyar A.Ş.' ye oluk oluk dış
> kaynaklı sermaye akmaya başladı.
> Yakın gelecekteki hedefleri borsaya açılmak. Bu ne demek oluyor? Bu demek
> oluyor ki, bir nevi Kurdistan hisse senedi
> çıkaracaklar. Dış yatırımcı, iç yatırımcı, kürt Türk demeden herkes çılgın
> gibi hisse alıp ' Diyar A.Ş.' ye çığ gibi para akıtacaklar.
> Çünkü dış kaynaklı yatırımcılar tarafından desteklenecek bir oluşum.
>
> BiR ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK...
> Son yüzyılın şahane bir buluşu...
> YENİ KÜRDISTANI TÜRK HALKININ PARASIYLA FİNANSE ET !...
>
>
>
> Neden mi?
> Çünkü bu hisseden çok para kazanacağını bilen her yatırımcı kazandığı
> paraya bakacak. Kimin umurunda
> Kürdistanı finanse etmiş etmemiş….. Herkes cebinin dolduğuna bakacak.
> Bu şirket henüz borsaya açılmadan 1 ayda 2 MİLYON YTL CİRO YAPTI …..
> BU CİRONUN %80'i NET KAR….
> ÇÜNKÜ YAPTIKLARI BIRŞEY YOK Kİ, HAVADAN PARA TRANSFERI, BIR NEVI PARA
> AKLAMA VE ALTERNATİF TRANSFER...
> BIR YILLIK CİRO HEDEFLERİ *BİR MİLYAR EURO*
> EVET yanlış duymadınız. Borsaya açılmadan 1milyar euro. Önümüzdeki senenin
> sonunda 4 milyar euroya ulaşması bekleniyor….
>
> Yani İstanbul belediye işletmelerinin tam 4 katı büyüklükte bir ciro...
> Üstelik İstanbul gibi ortada üretilecek bir şey de yok.
> Diyarbakır aynı Diyarbakır ...
>
> Bu para ne mi olacak ?... HAYAL GÜCÜNÜZE BIRAKIYORUM.
> 4 MILYAR EURO CIROSU OLAN BIR BAYDEMİR...
> ÖRNEK VEREYIM: APO ömr-ü hayatında DEGIL 4 MILYARI, 500 MILYON
> EUROYU DAHI BIR ARADA GÖRMEMİŞTİR.
> Yani bizim sümüklü Baydemir, olacak EKSELANS Baydemir... Ekselans kime
> denir? Büyükelçiye falan...
>
>
>
> Başka bir örnek vereyim, bu paranın karşısında hiç bir hukuk sistemi, hiç
> bir askeri otorite duramaz.
> Bu para ile istediğiniz devletin istediğiniz kurulusuna tesir
> edebilirsiniz. Koç Sabancı falan filan dahi, böyle bir gücün yanında
> titrer. Çünkü o adamlar, bundan daha fazla cirolara sahip olmalarına
> rağmen, paralarını ticarette döndürdüklerinden toplu olarak
> servete hükmedemiyorlar. Yani kendi paraları sağda solda bağlı.. Fakat
> Baydemir 'in elinde toplanacak olan bu paranın maksadı
> belli. Kullanacakları yer belli..
>
> Bu konudan anlayan arkadaşlar otursun kafa yorsun. Yazın yazabildiğiniz kadar,
> belki bir kac yurtsever duyar ve bir önlem alır.
>
>
>
> Yoksa bir yıl sonra yurtsever olmak da bir işe yaramayacak !.....
>
> Sen de listendeki tüm yurtseverlere bu maili gönder…
>
> Bilinçli toplum oluşturabilmeye senin de katkın olsun !....
>
> Her yurttaş görev başına, ülkemiz için……….

Cok güzel bir yazi,face den aldim.Koydugum sayfa yanlis ise özür dilerim.
Kullanıcı küçük betizi
ceylanmm
Üye
Üye
 
İletiler: 34
Kayıt: Sal Eyl 16, 2008 19:18

Re: Karton Mücahit / Sinan MEYDAN

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Haz 05, 2010 18:17

ceylanmm yazdı:Cok güzel bir yazi,face den aldim.Koydugum sayfa yanlis ise özür dilerim.

Her şeyden önce yazıyı düzenlemelisin, bu şekliyle forum kurallarına uygun değildir. Gugıl'dan araştırırsan yazının nerede yayınlandığını bulur, kaynağını da eklersin. Feysbuk'tan kaynaksız alıntılar yapılamaz.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Karton Mücahit / Sinan MEYDAN

İletigönderen cemilxxx » Cum Eyl 22, 2017 20:49

teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
cemilxxx
Üye
Üye
 
İletiler: 10
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 21:05


Şu dizine dön: Sinan MEYDAN

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x