Kayseri’de Suriyeli öğrencilere toplu taşıma bedava oldu

Genel & Güncel Konular

Kayseri’de Suriyeli öğrencilere toplu taşıma bedava oldu

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Haz 14, 2022 10:50

‘Yabancı öğrencilere toplu taşıma bedava’ haberleri sonrası belediye maddeleri değiştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde yabancı uyruklu öğrencilere ulaşımın ücretsiz olduğu belirtiliyordu. Haber kamuoyuna yansıyınca tepki geldi. Ardından belediyenin "yabancı uyruklu öğrencileri" ücretsiz kartlar bölümünden çıkardığı ve "indirimli seyahat edecekler" bölümüne koyduğu görüldü. Ayrıca "yabancı uyruklu öğrenciler" kısmına yeni bir madde ekledi. O maddede "150 TL vizite ücretini ödediğini gösterir belge" ifadesi yer aldı. Yeni eklenen başka bir maddede de uygulamanın sadece Türk Diyanet Vakfı ile yapılan protokol kapsamında ilde bulunan öğrencileri kapsadığı belirtildi. Sitede yer alan bilgilerin bugüne kadar neden değiştirilmediği ise merak konusu oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yabancı uyruklu öğrenciler için ulaşımın ücretsiz yapıldığı iddiası gündem oldu. Zafer Partisi Kayseri teşkilatının paylaşımında, belediyenin internet sitesinde “ücretsiz seyahat kartları” bölümünde “yabancı uyruklu öğrenciler” de yer alıyordu.

Belediyenin internet sitesi kontrol edildiğinde bilgilerin doğru olduğu görüldü.
Resim
Zafer Partisi Kayseri teşkilatının sosyal medya hesabından paylaşılan bilgiye göre, Kayseri’de toplu taşıma ücreti tam: 5.5 TL. Öğrenci seyahat ücreti ise 2.25 TL. Yabancı uyruklu öğrenciler ise şehit yakınları ve gaziler gibi toplu taşımayı ücretsiz kullanıyordu.
Resim
BELEDİYE MADDELERİ DEĞİŞTİRDİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili açıklama geldiği, uygulamanın internet sitelerinde yer alan bilgiden farklı uygulandığı iddia edildi. Bir süre sonra da belediyenin sitesinde “Ücretsiz seyahat kartlarından yararlanacaklar ve başvuru koşulları” başlığı altındaki “Yabancı uyruklu öğrenci” bölümünün kaldırıldığı ve “indirimli kullanacaklar” bölümüne kaydırıldığı görüldü. Belediye “Yabancı uyruklu öğrenci” bölümüne yeni iki madde de ekledi. Maddelerin birinde “150 TL vize ücretini ödediğini gösterir belge” ifadesi yer aldı. Yeni eklenen ikinci maddede de uygulamanın sadece Türk Diyanet Vakfı ile yapılan protokol kapsamında ilde bulunan lise öğrencilerini kapsadığı belirtildi. Belediyenin bugüne kadar ilgili bölümleri neden değiştirmediği ise merak konusu oldu.
Resim
Değişikliklerden sonra o bölümün son hali böyle oldu:
Resim
Ardından Zafer Partisi Kayseri teşkilatı hesabından yeni bir paylaşım geldi:
Resim
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1444
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 10 konuk

x