Kenan Evren "Kart, Kırt, Kürt-İstan" Dedi

Tartışma Alanı

İletigönderen Türk-Kan » Cum Mar 02, 2007 0:53

Doç. Dr. Ümit Sayın

Tam Org. Yaşar Büyükanıt ve diğer komutanlarımıza yazmakta olduğum 'açık mektubu' bitirmek üzereydim ki, aslında ne postmodern, ne de premodern bir darbe olmayan 28 Şubat'ın tartışmaya açıldığı mütareke basınında bir yazı okudum.

CIA Türkiye istasyon şefi Paul Henze'nin ve Nato'nun Gizli Ordularının 'our boys' larından olan emekli Kenan Evren Pasha, netekimledi, ve

'Kürdistan fikrine ve federasyona alışmamız gerektiğini, Kürtlerin ayrı bir devleti olması gerektiğini'

söyledi. En büyük desteği de, PKK sempatizanı, Apocu DTP başkanı Ahmet Türk'ten (!??) aldı! Soyadı Türk olan, ama kendisi bir anti-Türk olan bu şahıs, Kenan Evren'i kutladı ve askeri darbe yapan bir emekli orgeneralin bile gerçekleri nasıl anladığını ve

'Kürdistan fikrinin kaçınılmaz'

olduğu noktasına nasıl geldiğini anlattı. Bravoydu o emekli generale!

Bu durumda öncelikli bir açık mektubu Kenan Evren'e yazmak artık bir gereksinim oldu!

PosTModern Delilik Çağında yaşadığımız için, böylesi deliriumlara ve psikolojik bozukluklara alışmamız gerektiğini daha önceki yazılarımda söylemiştim. 'Erke dönergeçli, uçan deve' yazılarımızı yazalı bir kaç ay oldu, ama Erke Dönergecinden 'tık' yok, hani enerjide devrim yaratılacaktı!

Yakında Erke Dönergeçli, Uçan bir Devenin üzerinde de bir Kürt Şeyhi kıyafetiyle Kenan Pasha'yı görürsek şaşırmayalım...

Evet! Tüm toplumu artık delirttiler! Artık Sosyal Şizofreni heryerde!

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, Kenan Pasha'nın yapmakta olduğu resimlerde kullandığı renkler bile duruma, kapitalist çıkarlara ve koşullara göre değişebilir.

Örneğin Kırmızı, mor ötesi olarak kabul edilebilir, lila ise sarıya peşkeş çekilebilir! Bu durumu gören turuncu da, pembeyle flört etmek isteyecektir!

Bir Ticaret Odası başkanı, haberlere göre, Kenan Evren Pasha'nın bu laflarında bazı demans belirtileri sezinlemiş, kendisine 50 adet tual ile 50 adet fırça yollayacakmış; ben de 500 adet NÜ fotoğrafı yollamak istiyorum, bari Bodrum'daki yazlığından çıkmasın, oturup sadece resim yapsın ve de 'konuşmasın' diye!

Yoksa yakında yakalayıp, adamcağızı ya hapise tıkacaklar, ya da akıl hastanesine!

Söylediği suç, ettiği laflar bölücülük, verdiği demeç ise dev bir Anayasal suç!

Üstelik kendi yaptığı darbenin temel prensiplerine ve de kendi yazdırdığı Anayasanın temel ilkelerine aykırı! Kafası karışmış biraz galiba!

Bir zamanlar, 12 Eylül 1980 darbesinin hemen ardından aynı Kenan Pasha,

'Kürt diye bir millet yoktur; onlar dağ Türkleridir, dağda karda yürürken, kart-kırt-kürt diye ses çıkar, Kürt lafı ordan gelir!'

demişti. Kenan Pasha'nın bu derin fenomenoloji felsefesine, engin leksikoloji bilgisine ve muhteşem etimoloji dehasına hayranlığımızı ifade edip, kendisinin bu konudaki dahiyane ifadelerinin bir dahaki Nobel komitesine sunulmasını öneriyoruz. Nasıl olsa Türk'lere karşı bir laf etti ya! Bir ödül verirler kendisine!

Her ne kadar bize göre Kenan Pasha'nın en layık olduğu ödül 'Evrensel Çelişki' ödülü olsa da!

Kenan Pasha'nın Dağ Kürtleri, oldu şimdi Özgür Kürdistan Kürtleri!

Kenan Pasha'nın Aziz Nesinlik konuşmalarına zaten o dönemler pek alışmıştık, Netekim! Her bir söylevinden bir Aziz Nesin hikayesi çıkardı!

Gardrop Atatürkçülüğü gibi muhteşem bir sanal Atatürkçülük akımının da yaratıcısı olan Kenan Pasha, Atatürk'ün kurduğu hangi temel yapılar ve kurumlar varsa, daha darbenin ilk yıllarında hepsini yok etmişti.

Atatürk'e ihanet o dönemlerde başlayıp, bu günlerde doruğa çıktı! Bugün görmekte olduğumuz liberal ekonominin, dışa bağımlılığın, emperyalist istilanın, Özalizmin, ılımlı islamın, temeli hep onun tarafından, CIA ve Mossad desteğiyle atılmıştı.

Bakırköy akıl hastanesini ziyaret ettiğinde, gördüğü psikiyatrik vakaların bir adada izole edilmesi gerektiği gibi çok parlak fikirlere sahip Kenan Pasha böyle konuşmaya devam ederse 'bir adada' (!), çok seveceği kara bıyıklı bir dostu ile birlikte tablolarını devam ettirmek zorunda kalacak bu gidişle.

Kenan Pasha'ya çok fazla bir şey yazmaya gerek yok, şunları demek yeterli:

'Sayın Kenan Evren Pasha,

Sizin hasbelkader, Cumhurbaşkanı seçimi sırasındaki çekişmeler nedeniyle aradan sıyrılıp da şans eseri Genelkurmay Başkanı olduğunuz dönemlerde Türkiye'nin her yanında sıkıyönetim vardı. Bu sıkıyönetim dönemlerinde tüm kontrol sizde olmasına rağmen, güvenliği sağlayamıyordunuz ve günde 30-50 kişi öldürülüyordu, her yerde bombalar patlıyordu. 13 Eylül sabahı bütün cinayetler, suikastler ve bombalamalar her nedense birden bire duruverdi! Bunun tek açıklaması olabilir:

...Birer kovert (örtülü) operasyon olan bu faaliyetlerin yapılmasına neden olan yurtdışı operasyonel güçleri (CIA, NSA, NATO, Mossad, Gladyo vb.) sizinle birlikte başa geçti... Bu operasyonel güçler hem sol örgütleri, hem de sağ örgütlerin bazılarını kontrol ediyordu! NATO'nun 'Ayaklanmaları Bastırma Talimnamesine' göre, darbe ortamı hazırlandı ve darbe yapıldı! Hedef Kemalist son kaleyi düşürmekti.

CIA Türkiye masası şefi Paul Henze'nin 12 Eylül 1980 sabahı darbeden altı saat önce Amerikan Başkanının kulağına eğilip : 'Our boys have done it!' (Bizim çocuklar işi başardı!) dediğini artık tüm cümle alem biliyor.

Siz CIA ve NATO güçlerinin 'Our Boys' iltifatına şimdiye kadar hiç bir yanıt vermediniz!

Sayın Kenan Pasha, hakikaten 'Were you their boys?' (Onların çocuğu muydunuz?)...

Eğer öyleyse, 27 yıl sonra söylediğiniz Özgür Kürdistan fikirlerinizi anlamak mümkün ve şaşırmıyoruz!

Daha da ileri gidip sormak istiyorum sayın Kenan Evren, sizin NATO, Gladyo ve CIA tarafından kurulmuş olan Ergenekon Gizli Teşkilatı ile hiç bir bağınız oldu mu? Sadece soruyorum, meraktan! Ayrıca Sayın Kenan Evren isminiz nedense CFR (Council on Foreign Relations) listelerinde yer alıyor! CFR'ye hiç girdiniz mi?

1961 Anayasasını perişan edip, çelişki ve tutarsızlık dolu bir Anayasa yaptırdınız.

Laik, Cumhuriyetçi, Demokratik, Sosyal eşitlikçi hukuk sistemimizdeki tüm oto-kontrol yöntemlerini ve sigortaları kaldırdınız.

Türkiye'yi Yeşil Kuşak teorisyenlerinin ve ılımlı İslamın eline teslim ettiniz.

24 Ocak kararlarının, ekonomiyi teslim ettiğiniz Özal tarafından uygulanmasını ve Türkiye'nin şu andaki borç batağına, IMF ve Dünya Bankası kıskacına girmesine neden oldunuz.

Sizin dönemizde ekonomi öylesine belirsizdi ki, dünyada başka hiç bir yerde görülmeyecek kadar sürreel Banker olayları, faiz patlamaları, döviz artışları bu ülkede yaşandı.

Sayenizde 200 bin kişi işkence gördü, binlerce insan öldürüldü!

Onbinlerce insan yıllarca suçunun bile ne olduğunu bilemeden hapis yattı.

Bugün 'Özgür Büyük Kürdistanı' savunan Gladyonun ve NATO'nun istediklerini birbir yerine getirdiniz.

Şimdi savunduğunuz o 'Özgür Büyük Kürdistan' fikirlerini savunan PKK, sizin yönetiminiz döneminde kuruldu, gelişti ve ilk eylemlerini 1983'lerde yapmaya başladı!

Sizin şimdi savunduğunuz o Kürtler ve Kürtçüler nedeniyle, bu ülke 20 yıl terörist bir iç savaş yaşadı, 7000 şehit verdi, binlerce subayımız, askerimiz yaralandı!

Sizin yetersizlikleriniz ve attığınız tohumlar nedeniyle Türkiye bugün yokedilme, Sevre göre parçalanma ve Kürdistan gibi aslında sanal olan, varolmayan bir yapıyla mücadele etme noktasına geldi.

Sayın Kenan Evren,

Bu ülkeye, Atatürk Devrimlerine, Atatürkçülüğe, Türkiye Cumhuriyetine çok zarar verdiniz.

Lütfen artık susun!

Bir kelime daha konuşup da verdiğiniz zararı arttırmayın.

Söylediğiniz sözler ile Türkiye Cumhuriyeti Anasayasını ve Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını ihlal ediyorsunuz.

Değiştirilmesi teklif bile edilemeyecek maddeleri tartışmaya açıyorsunuz. Devam ederseniz, sizi Cumhuriyet Savcılıklarına şikayet etmek zorunda kalacağız!

Lütfen susun! Siz sadece resim yapın!

Lütfen susun!

SUSUN!'
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Panzehir » Cum Mar 02, 2007 1:18

Yazıdaki en güzel tabir "Pasha" idi. Beğendim. Şimdi şöyle, başka başlık altında verilen videoyu aynen alıntı yapalım bir de.

Sema yazdı:Kenan Evren'in adil düzeni:

Çok adil olduğunu da görmüş oldum. Ben bunu ilk kez izledim.

Benim akılma takılan, Kenan Evren'in gündeme gelmesini sağlayanlar / fişekleyenler / bilgi kirlenmesine ( Sağır Oda'dan çalıntıdır. :) ) sebep olanlar mı var tiyatronun arkasında... Süflor mü var..? Siyaset yapmaya başladığına göre, siyasi kesimleri mi etkilemek veya bir tarafta mı bulunmak istiyor? Ya da birileri destek mi istedi..? Çok mu gereksiz / alakasız sorular soruyorum..? Ben kendimde miyim..? Kendimdeyim...

Durup dururken böyle bir açıklama yapması ilginç. Zemin de hazırdı zati, bu söylemleri için. Ben suflörü görmek istiyorum yine. Piyonu değil. :roll:

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen SultanGaliyev » Cum Mar 02, 2007 3:50

12 eylül 1980.. ben liseliyim ve gözaltına alındım , henüz 16 yaşındayım dövdüler beni
sonra 1982 oldu ve beni dövmekle yetinmediler, başka şeylerde yaptılar ..oysa tek söylediğim istiklal marşı ve neden öğrencileri boykota çağrdığımdı..suçmuş, haklılarda suç ,öğretmensizlği protesto etmek suç..ilgili olmak bilgiye koşmak suç.
Ancak şimdi bu kenan evren, niye apo ve kürtcü harakete yeşil ışık yaktı bunu hep düşündüm. koğuşturulan, boğazlanan, okulundan edilen, adressiz sorgularda yok edilen hep ileri devrimc,i türkcü, sosyalist unsurlardı...
Şimdi netlik kazandı . kenan evren ,emel sayın ve ahmet türkle bir yemek yese, ahh birde apo olsaydı=)))))))))))))))))))))))))liberaller..kürtcüler...amerikan sağcıla...amerikan islamcılar...amerikan solcular=?
En son SultanGaliyev tarafından Cum Mar 02, 2007 22:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

İletiler: 84

İletigönderen Ram » Cum Mar 02, 2007 4:03

CIA'in kartal kuşu, Kenan'ın etrafında dönmüş anlaşılan.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen |Kuralsız| » Cum Mar 02, 2007 12:29

Susamaz ! Çünkü emir büyük yerden geldi ...

Ya konuşacak ya konuşacak...

Tabi bunun karşılığında '' Özel tarifelerden'' yararlanacak...

En ufak bi açığı da mı yok bu Zat-ı Muhteremin :twisted:

güzel bi yazı tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Sandra » Cum Mar 02, 2007 16:27

Bu belgeselin tam 11 bölumunude izledim bir insan yaptiklarindan bu kadar utanmadan bahsedebilir piskin piskinde guluyor arada sirada sonra "ama ínsan yinede uzuluyor" diyor kusura bakmasin ama insan olan uzulur o kadar genci katlemeye insan olmayan uzulmez
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletiler: 171

İletigönderen medyum41 » Cum Mar 02, 2007 22:11

Arkadaslar farkindamisiniz A.P.O ile yazilan her yazi söylenen her aciklama bayagi büyük bir tepki yapiyor, sizcede Kenan Evren acaba yeni bir gücün pesinde olabilir mi?
Bence bu aciklamayi yapan kisinin gecmisine SultanGaliyevin dedigi gibi biraz bakmasi gerekmiyor mu,...Ama illaki bir pay istiyorsa Amerikanin köpeklerine attigi etten bi parcacik daha neler diyecektir kimbilir :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
medyum41
Üye
Üye

İletiler: 15

İletigönderen SultanGaliyev » Cum Mar 09, 2007 6:26

medyum41,

medyum ha =)))))))))))))ama biraz reformist medyum ..orta yolcu medyum...zekayı haife alan medyum..medyum ha=))))
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

İletiler: 84

İletigönderen shadow39 » Cum Mar 09, 2007 22:27

Kenan Evren Turkiyenin en buyuk tarihi eser kacakcisidir.
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x