Kennedy'nin son saniyeleri

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Kennedy'nin son saniyeleri

İletigönderen DrunK » Çrş Şub 21, 2007 0:54

ABD başkanlarından John F. Kennedy'nin Dallas'ta suikast sonucu öldürülmesinin hemen önceki saniyelerin kaydedildiği daha önce hiç yayınlanmamış yeni bir video görüntü ortaya çıktı. Sesli olmayan görüntüler, Başkan Kennedy'yi ve eşi Jackie Kennedy'yi üstü açık otomobillerinde gösteriyor.

Amatör fotoğrafçı George Jefferies çektiği görüntüleri 'fazla önemli olmadığı' düşüncesiyle 40 yıldan uzun süredir ortaya çıkarmadı.Ancak Kennedy'nin öldürüldüğü Dallas'ta Müze Müdürü Gary Macks bu yeni görüntülerin komplo teorilerine düşkün kesimler için yeni malzeme sağlayacağını söyledi.

Yeni görüntülerde Başkan Kennedy'nin paltosu sırtında toplanmış şekilde görülüyor. Bu görüntünün, Başkanın vücudundaki kurşun yaralarının paltosundaki kurşun deliklerine uymadığını savunanlar için yeni kanıt olarak görüleceği belirtiliyor.

Bu film ayrıca Jackie Kennedy'nin, kortejdeki otomobilin içindeki en net görüntülerine de sahip.

Filmde gizli servis ajanı Clint Hill de Başkan'ın otomobilinin arkasında motosikleti üzerinde görülüyor. Hill, Kennedy'ye düzenlenen saldırının ardından otomobilin üzerine atlayarak hastaneye kadar bu konumda gitmişti.

Yeni görüntüler, George Jefferies'in bu filmden damadı Wayne Graham'a söz etmesi ardından ortyaya çıktı. Graham, Jefferies'i bu görüntüleri müzeye bağışlaması konusundan ikna etti.

Dallas Müzezi Müdürü ary Mack, Kennedy'nin suikastini görüntüleyen hemen herkesin ellerindeki filmlerin önemsiz olduğunu düşündüğünü, ancak bu görüntülerin, gelecekte ortaya çıkabilecek soruları yanıtlamak için tarihçiler açısından önemli olduğunu ifade etti.

John F. Kennedy'nin kortejinin Dallas sokaklarından geçişi sırasında en az 150 bin kişinin yol kenarında toplandığını belirten Mack, benzer görüntülere sahip olan kişilerin ortaya çıkmasını istedikllerini de belirtti.


İşte o görüntüler
Kullanıcı küçük betizi
DrunK
acımasız hayat
acımasız hayat
 
İletiler: 1312
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 2:15

İletigönderen ACD » Çrş Şub 21, 2007 13:44

PRENS, Haber İçin Teşekkürler.... İlginç Bir Haber Ve Gerçekten Komplo Teorilerine Düşkün Kesimler İçin Çok İyi Malzemeler Var ...! :wink:
Mevzubahis VATAN ise gerisi TEFERRUATTIR...!
Kullanıcı küçük betizi
ACD
Üye
Üye
 
İletiler: 1137
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:58

İletigönderen AlicanKidd » Prş Şub 22, 2007 13:16

PRENS, EyvAllah Sağ ol :) İzlemiştim Bunu Cok Feci Birşey Ya :?
Kullanıcı küçük betizi
AlicanKidd
Üye
Üye
 
İletiler: 290
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 18:38


Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x