Kilis Vali’sinden İbrikli Çözüm(!).. / Zahide UÇAR

Kilis Vali’sinden İbrikli Çözüm(!).. / Zahide UÇAR

İletigönderen Balasagun » Pzt Nis 25, 2016 11:30

Kilis Vali’sinden İbrikli Çözüm(!)..


Resim
Kilis’e Suriye’den roketatar atıldı. Düşmedi, direk hedef alınarak atıldı. Valiliğe 100 metre mesafeye, bir camiye düştü. Kente bugüne kadar bilinen(!) 45 roketatar atıldı. Bir zamanların alışveriş merkezi olan Kilis; Halep, Şam, Trablusgarp oldu. ABD’nin peşine takılıp, İsrail ve ABD çıkarları uğruna Anzak askeri olmayı kabullenen mandacı kafanın gideceği bir başka nokta zaten yoktur.

Obama ne BUYURDU?

Düzenli orduyla Suriye’ye girme ve Esad’ı devirme düşüncesi zaten saçmaymış(!)… Emevi Camisinde namaz kılmaya heveslenenler, şimdi Kilis camisinin bombalanmasını seyrediyor.

Suriye hedef alındığında asıl hedefin Türkiye olduğunu yazdık. Ne yazık ki gene haklı çıktık. Aslında bütün hedef İsrail adına Suriye’nin Kuzeyinde bir Kürt koridoru açmaktı. Ve PYD=PKK Suriye’nin Kuzeyine yerleşti. Yetmedi, İsrail+İngiltere+ABD ortak yapımı İŞİD’de yerleşti. Bir PKK’mız vardı. Şimdi çeşit çeşit terör örgütlerimiz var.

Kilis’e roketatar düşünce, bir tanıdığımı arayıp nasıl olduklarını sordum. “Roketatarın düştüğü meydandan iki dakika önce geçtim” dedi. Daha önce de annesi balkona çamaşır asarken, roketatar üstlerinden geçip patlamış. Okul ve hastaneler hedef alınıyormuş.

AKP’ye %60 oy veren Kilis halkı meydana dökülmüş, mevcut hükümete ve tepedeki sultana “gün yüzü görmedik küfürler” ediyormuş. Polis halka tomayla karşılık veriyormuş. Halk polise; “biz terörist değiliz” diye isyan ediyormuş.

Böyle mi olmalıydı? Bizler bugünleri yazarken, bizlere iftira ediyorsunuz diyordunuz. Başkasının kafasına bombalar düşerken uzaylı gibi bakanlar, kendi kafalarına roketatarlar düşünce mi putlarını kıracak? Putlarına sövecek? Yazık, çok yazık…

Tanıdığım arkadaş öyle bir şey söyledi ki, kanım dondu. Halk çözüm için Kilis Valisine gitmiş. Vali roketatarlara karşılık halka, İBRİK DAĞITMIŞ… Yanlış okumadınız;

İBRİK DAĞITMIŞ(!)..

Ve halka korunmak için “abdest alın” demiş.

İşte 21. Yüzyılda Türkiye’de bir vali…


2005 Yılıydı. AKP Ankara Telekom İl Müdürlüğünde Kablolu tv’nin başına İlahiyat mezunu bir kişiyi getirdi. Ben de; “herhalde kablolu sistem arızalanırsa, başında okusun diye atadılar” diyerek ironi yapmıştım. Aynı yıllarda, rüya gören ve rüyasını hükümete yazan bir vatandaşın rüya dilekçesi işleme konmuştu. Çapları o zaman ortaya çıkmıştı ama anlayana…

2006 yılına geldiğimizde muhalif kalemler;

“Biz İranlaşıyoruz” diye yazı yazdı. Ben de;

“Hayır, biz İranlaşmıyoruz. Biz Suudileşiyoruz.” Diye yazdım. Evet, biz Vahhabileştik. Üretmeyen, tüketen Suud… Radikal terör örgütleri ile sarmaş-dolaş bir görüntü… Ortadoğu’da Amerika ve İsrail çıkarlarını ülke çıkarlarının üzerinde tutan bir anlayış... Bilimden uzaklaşan, bilimle barışık Maturidi anlayışımızı raydan çıkarıp, Evangelist Protostan İslamın garına soktular. Muta nikahı, israf, oğlancılık, yalan, talan, rüşvet, hırsızlık… 15 yılda bunlar oldu. Ahlak çöktü. Çökmeyen tek bir kurum kalmadı.

Ve akıllı bombaların, akıllı mermilerin kullanıldığı bir devirde, her tür silaha karşı, İBRİK DAĞITAN bir Valimiz oldu. Hayrını görün!!.

Bu durum ülkemizin içine düşürüldüğü hali millete anlatmıyor, anlatamıyorsa, daha kafamıza çok roketatar düşer.


Zahide UÇAR, 24 Nisan 2016
http://www.zahideucar.com
zahide@zahideucar.com
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: Zahide UÇAR

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x