Kim çıkacak?

Genel & Güncel Konular

Kim çıkacak?

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 17, 2007 9:12

Kim çıkacak?

- Şimdi bakın, ben şöyle bir çıkarım yaptım...
Ben yukarı çıkayım, sen benim yerime çık, sen de çıktığın yerde kal abi.

- Sen çıkacaksan, çık... Ama çıkmayacaksan, müsaitim, ben çıkayım... Çıkarım yani istersen.

- İcat çıkarmayın! Çıkacaksa, çıksın. Çıkmayacaksa, sen de otur oturduğun yerde, ben çıkayım yukarı, öylesi daha şık bir çıkış olur.

- Tatsızlık çıkarmayın... Ben çıkacaksam, sizin çıkmanızın alemi yok zaten... Çıksam, çıkarım... Çıkmazsam, kim çıkacak yukarı, önce onu açığa çıkaralım... Her kafadan bir ses çıkmasın.

- E çıka çıka nasıl çıkacağız işin içinden?

- Anket çıkaralım... Çıkalım diyelim ki, sen çıkacaksan çık, sen çıkmayacaksan, o mu çıksın, ben mi çıkayım, herkes ağzındaki baklayı çıkarsın...

- Çıksın yani ortaya.

- E çıksın.

- Çok çıkarmayalım ama... Çünkü biz çıkmayacaksak, kim çıksın dersek, çok çıkmak isteyen olur.

- Bir de bakarsın çıkan çıkana...

- Başımıza kim çıksın derken, başımıza iş çıkmasın... Şapkadan tavşan bile çıkarırlar vallahi.

- En iyisi çıkaracaklarımızı en baştan çıkaralım ki, ben çıkmayacaksam, siz çıkmayacaksanız, kim çıkacak, çıkaracak olanlar bilsin kimi çıkaracağını.

- Gıkını çıkarmayacakları çıkaralım...

- Ya çıkarmadıklarımız kızıp, baştan çıkarsa?

- İster misin hır çıksın!

Ok yaydan çıktığına göre, bir çıkarım da ben yapayım bari... Eminim, aksini düşünenler çıkar... Ama ben çıkayım diyeyim ki, Başbakan, Çankaya'ya çıkmaktan vazgeçti ey ahali... Bence bu anketten bu çıkacak... Çünkü medya salağa yatıyor ama, yokuş, tahmin ettiğinden daha dik çıktı!

Yilmaz Özdil, 17.03.07

civciv cikacak, kus cikacak :lol:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Mar 17, 2007 12:41

Arkadaşlar,Yılmaz Özdil'i severim de bence bu yazıda yazılanlar sadece AKP'yi sevmeyen ve hatta benim gibi onlardan tiksinen insanların rüyası.
AKP'de siyasi hayatımızdaki tüm diğer partiler gibi lider sultası altında inim inim inleyen bir partidir ve RTE ne derse o olacaktır.
Hiç bir şekilde hır-gür çıkacağına inanmıyorum.
Ne yazık ki cumhurbaşkanlığı makamına da bir AKP'li oturacaktır.Buna da inanıyorum.
Tek bir kurtuluş yolu var,onu da Deniz Baykal söyledi.Anayasada ki meclisin Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili maddenin yoruma açık olması.Burada ki oturum açıldığında ki çoğunluk >mu olmalı,yoksa > mu olmalı?Hukukçular şimdiden bu konuda ikiye ayrıldılar.Eğer Anayasa Mahkemesi Cumhurbaşkanı seçildikten sonra bu ifadeyi >diye yorumlarsa,köşke çıkamadan ya da çıktıktan hemen sonra AKP'li cumhurbaşkanının cumhurbaşkanlığı sona erebilir(CHPliler,DYP ve ANAP grubu ve diğer bağımsız milletvekilleri oturuma katılmazlarsa).
Ama bu da mevcut koşullarda ne kadar mümkündür,sadece bekleyeceğiz ve göreceğiz.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 5 konuk

x