Kızılay'ın 11 koltuğunda hala Kınık var 11'nden Maaş Almakta

Genel & Güncel Konular

Kızılay'ın 11 koltuğunda hala Kınık var 11'nden Maaş Almakta

İletigönderen İlteriş Kağan » Çrş May 24, 2023 14:41

6 Şubat depremleri sonrası bedava bölgeye göndermesi gereken çadırları AHBAP derneğine sattığı ortaya çıkan ve aylar sonra Erdoğan'ın çıkışıyla istifa eden eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın kurumun bünyesindeki 14 şirketin 11'inde yönetim kurulu başkanlığına devam ettiği öğrenildi. Kınık'In buradan maaş almayı da sürdürdüğü ifade ediliyor.

50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği 7,7 ve 7,6 şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, bölgedeki depremzedelerin çadır ihtiyacını ‘bedelsiz’ sağlaması gereken Kızılay’ın, deposundaki çadırları depremin ilk haftasında AHBAP Derneği ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığı ortaya çıkmıştı.

Bu durum üstüne açıklamalarıyla tepki çeken Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Kızılay’a kan bağışının düşmesine neden olmuştu. Depremin ilk gününde Kınık’la poz veren AK Partililer, tepkiler artınca ‘rahatsızlık’ bildirmeye başlamıştı.

Son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası Kınık görevinden istifa etti. Ancak Kınık’ın Kızılay’a bağlı 11 şirketteki görevleriyse devam ediyor. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Kınık’ın İstanbul Ticaret Odası’nda 14 ayrı şirket kaydı bulunuyor. Şirketlerin 11’i Kızılay bünyesinde.
KIZILAY GOLDİNG'İN DE HALA BAŞKANI

Kınık’ın yönetim kurulu başkanlığını sürdürdüğü Kızılay şirketleri şöyle:
Kızılay Yatırım Holding A.Ş.
Kızılay İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kızılay Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.
Kızılay Sağlık A.Ş.
Kızılay Kültür ve Sanat Ticaret A.Ş.
Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.
Kızılay Sistem Yapı A.Ş.
Kızılay Bakım A.Ş.
Kızılay Lojistik A.Ş.
Kızılay Arge ve Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş.
Kızılay Biyomedikal Ürünler Ticaret A.Ş.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 2100
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x