KKTC’de “Örgüt Ağı” oluşturuldu

Kıbrıs Meselesi

KKTC’de “Örgüt Ağı” oluşturuldu

İletigönderen sessiz sedasız » Cmt Eki 31, 2009 20:52

CTP Genel Sekreteri Erk, “sivil toplum örgütleri”nin yabancı fonlardan para almaları ile yabancı örgütlerle olan ilişkilerinin denetlenmesine kaşı çıkarken, büyük bir itirafta bulundu;

# CTP hükümetleri döneminde , emperyalist güçlerle işbirliği içerisinde KKTCde 73 "sivil toplum örgütü"nün katıldığı "Kıbrıs Türk Sivil Toplum Örgütü Ağı" oluşturuldu.
# "Kıbrıs Türk Sivil Toplum Örgütü Ağı" , para akışını sağlayan Yöneticilik Merkezi (Management Centre) ile yakın ilişkilerde bulunurken, emperyalist güçlerin oluşturduğu "Örümcek Ağı" içerisinde de yer alıyor.
# "Kıbrıs Türk Sivil Toplum Örgütleri Ağı" içerisinde yer alan örgütlere ABDnin denetimindeki UNOPS, USAID ve UNDP fonlarından "proje" adı altında para aktarılıyor.
# "Kıbrıs Türk Sivil Toplum Örgütü Ağı" içerisinde yer alan örgütler, "sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler" adı altında ABDnin denetimindeki fonlardan aldıkları paralarla Kıbrıs Türklerini Rumlarla birleştirmek ve "birleşik Kıbrıs"ı yaratabilmek için çeşitli faaliyetler ile "iki toplumlu etkinliklerde bulunuyorlar.
# Bu örgütler diğer faaliyetlerinin yanı sıra, geçtiğimiz günlerde de Talat ile Hristofyasa destek gösterisinde bulunurken "birleşik Kıbrısı yaratabilmek için mücadele ettiklerini" açıklamışlardı.

Örgüt Ağı Şeması

Kaynak
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye
 
İletiler: 988
Kayıt: Cum Mar 28, 2008 1:55
Konum: istanbul

Şu dizine dön: Kıbrıs Mücadelesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x