MECZUP YARATMAK - Said-i Kürdi Nursi ve Yanıltma Ustaları (4. Basım)

Kitapları bu bölümde tanıtabilirsiniz.

MECZUP YARATMAK - Said-i Kürdi Nursi ve Yanıltma Ustaları (4. Basım)

İletigönderen Ram » Çrş Mar 20, 2013 22:34

MUSTAFA YILDIRIM
MECZUP YARATMAK

Said-i Kürdi Nursi

ve

Yanıltma Ustaları4. Basım

Araştırma

UDY Ulus Dağı Yayınları Ltd. Şti.
Fiyatı: 14 TL

Boyut: 13,5 X 19,5 cm

Sayfa sayısı: 188

Kapak: Renkli Kuşe 350 gr

Kağıt: Enzo Creamy 2. Hamur 60 gr

ISBN 975–6047–05–4

2013
ResimYüzyıllık yanıltma ustalığı


Uydurulan bilgi, yıllar geçtikçe gerçeğin yerini alır. İnsanoğlu da bu tür uydurmaları aklın süzgecinden geçirmeden kabullenmeye yatkındır. Özellikle gençlerin aklını çelen ortak kültüre aykırı uydurma bilgi yığını, onların bir bölümünü meczuplaştırıyor.

Yüz yıllık yanıltmanın ustaları, bunalımlarla boğuşan bir kişiyi yalnızca söylentiye dayalı kerametlerle yüceltirken din-ticaret-siyaset sarmalında iki yüzlülükle kullanmaktan çekinmiyorlar.

Para karşılığı uydurmalar yayınlayan sözde tarihçilerle sosyologlar ve Said-i Kürdi - Nursi’nin davranışlarını tıpatıp taklit ederek kendilerini yüceltmeye çalışanlar başı çekiyorlar. İyi niyetli yurttaşlara ve gençlere sunulan yanıltıcı yayınlarları ve ‘Bilimsel Toplantı’ adı altına gizlenen, Vatikan, Moon Tarikatı, İngiliz – Amerikan İslamcılığınca desteklenen uluslararası propagandayı sorgulamak gerekiyor.

Said-i Kürdi-Nursi’nin yaşam öyküsünü uydurma ve yalan bulutundan çekip çıkarmak ilk adımdır. (Arka Kapak)

    “Yaşadığımız çağın her gün, yerkürenin dört bir yanında yeni meczuplar, sahte peygamberler yaratığını düşünürsek, giz dolu bir araştırmanın eşiğinde olduğumuzu hemen kavrarız…

    Titiz bir araştırmayla bize, çok uzağımızda olmayan gerçekleri tutarlı bir kurgu içinde sunuyor. Meczup Yaratmak, tarikat-siyaset-ticaret üçgeninin köklerini anlamak açısından hayli önemli.

    Mustafa Yıldırım, tarihçi Cemal Kutay'ın ve Şerif Mardin'in adı geçen kişiyle ilgili yazdıkları, sözde bilimsel kitapların hiçbir veriye dayanmadığını, tarihsel çelişkiler taşıdıklarını ortaya çıkarıyor. Kutay'ın, Nursi'ye giydirmeye çalıştığı yurtsever kimlik bir türlü oturmuyor.”

Ali Erdenur, Remzi Kitap, Ekim 2006


    “Meczup sever bir toplumda akıl sever bir birey olmak dayanılması güç bir işkenceye benzer. Birbirini izleyen eserleriyle (Project Democracy ''Sivil Örümceğin Ağında'', ''Ulus Dağına Düşen Ateş'' ''58 Gün - Mustafa Kemal ile Filistin'den Anayurdun Dağlarına'') artık firmalaşmış olan Mustafa Yıldırım da böyle kişilerden biri. Kitaplarıyla dışa vuruyor isyanını. Meczup Yaratmak Mustafa Yıldırım'ın son eseri. Said-i Nursi (ya da Saidi Kurdi) çevresinde yaratılan söylenceyi ele alan kitabı… Bir söylencenin yaratılmasında yer almış birçok kişi buluyorsun, bunlar arasında ikisi son derecede ilginç.”

Ali Sirmen, Cumhuriyet, 30.7.2006
UDY - Ulus Dağı yayınları Ltd. Şti.
0312 4180873
udyay8@gmail.com
Genel Dağıtım: DOST DAĞITIM
Ankara 0312 430 48 95
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Kitap Tanıtımları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x