Konuşamadan okul yolu

Eğitim hakkında her şey...

Konuşamadan okul yolu

İletigönderen |Cansu| » Çrş Ara 26, 2007 17:22

Zorunlu eğitim yaşı 5'e düşüyor. Çocuklar konuşamadan eğitime başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, gelecek yıl 15 ilde başlatacağı pilot uygulama ile seçilen illerde eğitim yaşını 5’e çekecek ve okul öncesi eğitimi zorunlu kılacak. MEB, 2013 yılına kadar uygulamayı Türkiye çapına yayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yıl 15 ilde başlatacağı pilot uygulama ile seçilen illerde eğitim yaşını 5’e çekecek ve okul öncesi eğitimi zorunlu kılacak. MEB, 2013 yılına kadar uygulamayı Türkiye çapına yayacak.

MEB Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü, hazırladığı yasa taslağı neticesinde okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek. Ocak ayı başında onaylanması beklenen tasarı sonrasında, pilot olarak seçilen 15 ilde zorunlu eğitim yaşı 5’e çekilecek. Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı, 5 yıllık kalkınma planı çerçevesinde MEB’in 5 yaşındaki çocukların tamamının okul öncesi eğitime başlamasını hedeflediğini ve bu bağlamda bu tasarının hazırlandığını açıklarken, “Zoru başardık ve okul öncesi eğitimin konuşulmadığı zamanlardan bu zamana geldik” dedi.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARIN YARIYA YAKINI OKULLU
İnanlı, zorunlu eğitimin 2013 yılına kadar ‘hatasız’ olarak geçişini sağlamak amacıyla 15 ilin pilot bölge olarak seçileceğini anlattı, Okul öncesi dönemde özellikle ‘5 yaş’ın önemli olduğunu söyleyen İnanlı, 2008 sonu itibariyle 5 yaşındaki çocukların yüzde 47’sinin okul öncesi eğitimde yer alacağını anlattı. İnanlı, tüm okul öncesi okulları da tek bir elde topladıklarını kaydederken, “Artık yaygınlaştırma kaygımızdan çok kaliteyi artırma kaygımız var. Zaten öğretmen kalitemiz ve araç gereç konusundaki durumumuz ile Avrupa Birliği standartlarını da yakaladık” diye konuştu
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletiler: 2689

İletigönderen Silver » Prş Ara 27, 2007 22:18

Kaliteyi Artırmak İçin Zorunlu Eğitim Yaşını 5'e Düşüreceklerine, İlk Ve Orta Öğrenimde Verilen Eğitimin Temelinin Kalıcı Olmasına Önem Versinler.Bugün Türkiye'de Toplum Arasında İki Kelimeyi Bir Araya Getirip Konuşma Becerisine Sahip Olmayan, 11 Yıl Eğitim Görmesine Rağmen,Toplama-Çıkarmayı Bilmeyen İnsanlar Var.Önemli Olan İnsanlara Kalıcı Birşeyler Verip,Topluma Kazandırmak Değil Midir?

|Cansu|, Teşekkürler. :)
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Silver
Üye
Üye

İletiler: 44

İletigönderen |Cansu| » Cum Ara 28, 2007 20:45

Silver, çok güzel demişin haklısınn da. Bir aydır sürekli okullarda olanlar gösteriliyor gece okulda içki alem yapanlar gündüz okulu yıkıp yakanlar.Eğitim dersi verilemediği gibi ahlak derside verilmiyor.

Sende çok saol canım :)
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletiler: 2689

Şu dizine dön: Eğitim

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x