Kral Kobra ve Ben (King Cobra and I) | BBC-Belgeseli

Doğa ve Hayvanlar Alemi Belgeselleri - Dünyamızı, çevremizi daha iyi tanımamıza yardımcı olacak belgeseller

Kral Kobra ve Ben (King Cobra and I) | BBC-Belgeseli

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Mar 08, 2009 0:48

.
Resim

Kral Kobra ve Ben (King Cobra and I)

"Kral kobra (Ophiophagus hannah, Naja bungarus olarak da bilinir), dünyanın en uzun zehirli yılanı (Sadece Kara Mamba daha küçüktür). Uzunluğu 5.6 metreye ve ağırlığı da 9 kilograma kadar çıkabilir. Bu tür Güneydoğu Asya'dan Hindistan'a kadar çok geniş bir yaşam alanına sahiptir. Kral kobranın cins ismi olan Ophiophagus "yılan yiyici" anlamına gelir. Bu yılanların diyetinde öncelikle, aralarında pitonların ve hatta kendi türünün daha küçük üyelerinin de bulunduğu, diğer yılanlar yer alır. Kral kobralar Hinduizmde yok oluşun ve yeniden oluşumun tanrısı Shiva'nın habercisi olarak görülür.

Kral kobranın zehiri nörotoksiktir (sinir zehiri) ve tek bir ısırıkta bulunan miktarı ile 20 insanı öldürebilecek güçtedir. Öldürücülük oranı %75'e kadar çıkabilir ancak ısırıkların büyük çoğunluğu öldürücü olmayan dozda zehir içerir."

Görüntü: XviD 29.00fps
Süre: 46 dakika
Dosya Boyutu: 286 MB
Çözünürlük: 512x384

Resim

İndir:

Kral Kobra ve Ben (King Cobra and I) (Kısım 1)

Kral Kobra ve Ben (King Cobra and I) (Kısım 2)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen mukanorkan » Pzr Mar 08, 2009 1:47

Paylaşım için sağol. Ne kadar soğuk hayvanlar dünyada bu hayvanları seven azdır herhalde
Kullanıcı küçük betizi
mukanorkan
Üye
Üye

İletiler: 425

Şu dizine dön: Doğa ve Hayvanlar Alemi Belgeselleri

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x