Masonluk

Tarihî belgeler, resimler, belgeseller, sesli ve görüntülü içerikleri, bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Masonluk

İletigönderen Balasagun » Prş Nis 09, 2009 8:47

Masonluğun bilinmeyen yönleri

[BBvideo 600,480]http://tr.sevenload.com/pl/yAFyG2P/500x408/swf[/BBvideo]
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 3523

İletigönderen Ram » Prş Nis 09, 2009 9:21

Bardakçı geçenlerde bunlara çok sinirlenmişti. "Rezil ederim sizi" diyordu. Kaya Paşakay mevzusunu mu imâ ediyordu ne, o da eski konu gerçi.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Balasagun » Prş Nis 09, 2009 10:07

Rahmetli Atatürk'ün Mason Locaları'nı neden kapattırdığıyla ilgili çeşitli yazılar ve makaleler var. Dünyadaki Masonik yapılanmayı en iyi araştıran ve yazan Aytunç Altındal'ın kitaplarını okumak lazım. Kanal B televizyonunun kurucusu ve Başkent Üniversitesi rektörü Mehmet Haberal'ın da Mason olduğu söyleniyor. Oktay Sinanoğlu kitabında ondan söz ediyor. Kanımca Masonluk içimize sözde "çok iyi niyetle" girmiş ama asıl amacının ta Tapınak Şovalyeleri'ne hatta CFR'ye kadar uzanan gizli teşkilatı olduğunu sanıyorum ve Aytunç Altındal'ın araştırması o yönde...
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Otopsi » Prş Nis 09, 2009 10:17

Balasagun yazdı:Rahmetli Atatürk'ün Mason Locaları'nı neden kapattırdığıyla ilgili çeşitli yazılar ve makaleler var. Dünyadaki Masonik yapılanmayı en iyi araştıran ve yazan Aytunç Altındal'ın kitaplarını okumak lazım. Kanal B televizyonunun kurucusu ve Başkent Üniversitesi rektörü Mehmet Haberal'ın da Mason olduğu söyleniyor. Oktay Sinanoğlu kitabında ondan söz ediyor. Kanımca Masonluk içimize sözde "çok iyi niyetle" girmiş ama asıl amacının ta Tapınak Şovalyeleri'ne hatta CFR'ye kadar uzanan gizli teşkilatı olduğunu sanıyorum ve Aytunç Altındal'ın araştırması o yönde...

Açıkcası Masonluk tarih bir boyunca kapalı bir örgütlenme olduğundan galiba hakkında pek çok yanlış şey söyleniyor. Bazı dönemler insanlığa çok büyük zarar vermiş olabilirler ancak; insanlık adına güzel şeyler de yapmışlardır. Murat Bardakçı son tarihin Arka Odası adlı programda resmen masonlukla dalga geçti. Ben açıkcası en azından Türkiye adına konuşmam gerekirse Masonluğun gizli dünya örgütlenmleri ile alakası olduğunu düşünmüyorum en azından her masonun çünküg eçmişten günümüze masonlara baktığımızda aralarında çok saygın isimleri görüyoruz. Bir tarkım teorilerden hareketle bu insanları bu şekilde göremeyiz kanaatindeyim. Ayrıca Masonluğu günümüzde kötülüklerin kaynağı olarak gösteren Aytunç Altındal, Harun Yahya gibi yazarların belli dönemlerde nasıl emperyalizmin çıkarları doğrultusunda beyanat verdiği ortada. Hal böyle olunca sanıyorum ki Masonluk kapalı olduğu sürece tarih boyunca hakkında çok şey söylenen ama az şey bilinen bir yapılanma olacak.
Kullanıcı küçük betizi
Otopsi
Üye
Üye

İletiler: 251

İletigönderen Ram » Prş Nis 09, 2009 10:20

Balasagun, yok bence öyle CFR düzeyinde bir kalın bağları olduğunu zannetmiyorum Türkiye'dekilerin. Gazi, kökü dışarıda diye kapatmış, şimdikilerin de kökü dışarıda fakat, Rotary-Lions kümeleri gibi ayaklar altında görünüyor. Esasen bu görüntü dahi, Türkiye'deki masonluğun ne derece önemini kaybettiğini gösteriyor.

Haberal hakkında benim de bu yönde duyumlarım var. Rotary kümeleriyle içli-dışlı olduğu zaten kendi kanalında gösteriliyor, açılış törenleri yapıyor, vesaire... Kanal B'nin B'si Başkent Üniversitesi'nin de simgesine baktığımızda, bu ilişkiyi açıkça görebiliyoruz. Benim hiç hoşuma gitmiyor açıkçası.

Ayrıca şu yandaş Şamil'in Ergenekon'un bir numarası tarifine de uyuyor. Bunun sıkıntısı şu olur; eğer Haberal'ı bir numara yaparlasa, zaten halk arasında olağan üstü güçlü, gizli ve her bir şeye el atan örgütleme olarak görülen Masonluk ile bağları öne sürülür ve Ergenekon adı verilen uydurmaya yavaş yavaş gözlerini açanların yeniden gözleri kapatılır. Hatta gözler artık hiç açılmayabilir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Balasagun » Prş Nis 09, 2009 10:39

Bu konu aslında tartışılmaya değer Ram. Mason işaretinin ortasındaki göz, Amerikan doların üzrindeki piramitin üstünde de var.
Resim
Resim

Kaynak
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Ram » Prş Nis 09, 2009 10:53

Türkiye'deki Masonluk ayaklar altında, ben bunu söylüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Fransız Riti'inden azar işitmişlerdi Kaya Paşakay hadisesinde. Simgeler üzerinde de fazla durmak, bir fayda getirmez. Hemen söyleyeyim, her kapı Illuminati'ye çıkar. Buna belli bir örgüt olarak değil de, daha çok bir zihniyet olarak bakılması daha doğru olur zira örgütsel somut bir veri yoktur bunun hakkında. Bir örgüt olarak Illuminati'nin tarihi, tarihî kaynaklarda ortadadır, son bulmuş olarak gösterilir. Bugün bu zihniyetin açık faaliyetlerini, Sivil Örümcekleri ve dünya çapındaki bağlantılarını incelediğimizde görüyoruz. CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg, NATO, BM, Quantum vesaire...

Türkiye masonluğu gibi gereğinden çok fazla büyütülen ve devamlı öne çıkarılan, yem olarak sunulan o Soros dahi, Mustafa YILDIRIM'ın dediği gibi, Quantum'un bir temsilcisi meselâ. Çok ortaklı büyük şirketler var, bunlarda söz sahibi büyük aileler var.

David Icke gibi derinliklere dalalım derken, garipliklere dalmayalım. Kendimden biliyorum, bu tür simgelerin sonu yok ve her simgenin birden fazla şeyle bağlantısı var. Doğru, yanlış iç içe geçmiş.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Otopsi » Cum Nis 10, 2009 8:41

Ram yazdı:Türkiye'deki Masonluk ayaklar altında, ben bunu söylüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Fransız Riti'inden azar işitmişlerdi Kaya Paşakay hadisesinde. Simgeler üzerinde de fazla durmak, bir fayda getirmez. Hemen söyleyeyim, her kapı Illuminati'ye çıkar. Buna belli bir örgüt olarak değil de, daha çok bir zihniyet olarak bakılması daha doğru olur zira örgütsel somut bir veri yoktur bunun hakkında. Bir örgüt olarak Illuminati'nin tarihi, tarihî kaynaklarda ortadadır, son bulmuş olarak gösterilir. Bugün bu zihniyetin açık faaliyetlerini, Sivil Örümcekleri ve dünya çapındaki bağlantılarını incelediğimizde görüyoruz. CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg, NATO, BM, Quantum vesaire...

Türkiye masonluğu gibi gereğinden çok fazla büyütülen ve devamlı öne çıkarılan, yem olarak sunulan o Soros dahi, Mustafa YILDIRIM'ın dediği gibi, Quantum'un bir temsilcisi meselâ. Çok ortaklı büyük şirketler var, bunlarda söz sahibi büyük aileler var.

David Icke gibi derinliklere dalalım derken, garipliklere dalmayalım. Kendimden biliyorum, bu tür simgelerin sonu yok ve her simgenin birden fazla şeyle bağlantısı var. Doğru, yanlış iç içe geçmiş.

Bende bu görüşteyim, geçen haftaki Tarihin Arka Odası programını izleyenler zaten Murat Bardakçı'nın masonlarla nasıl dalga geçtiğini ve günümüzde nasıl ayağa düştüğünü gösterdi. O dereceki Türkiye'de iki loca sanıyorum bayan iç çamaşırları yüzünden birbirlerini dava etmiş. Bardakçı'nın yorumuna göre (çok güvenemem ama) bir dönem hakikaten Türkiye'de masonlar çok güçlüymüş ancak şimdi o durumdan eser yok ve tarihimize bakarsak pek çok vatansever localara kayıt olmuş. Bunun sebebininde 2. Abdülhamid dönemindeki baskıcı yönetimden ancak localarda kurtulup çalışmalarını daha rahat yürütebilmek olduğ söyledi.
Kullanıcı küçük betizi
Otopsi
Üye
Üye

İletiler: 251

Re: Masonluk

İletigönderen evimnet » Pzt Ağu 31, 2009 17:04

Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük uygar vasfı, büyük uygarlık yeteneği, bundan sonraki gelişimi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır. (Mustafa Kemal ATATÜRK-1933, Ankara)
Kullanıcı küçük betizi
evimnet
Üye
Üye

İletiler: 24

İletigönderen bezgin » Pzt Ağu 31, 2009 17:32

Dikkat dagitma islevini fazlasiyla yerine getiren bir kurulus. Ben acikcasi Muhsin Yazicioglu, Fetos, Hasan Cemal ve Amerikan Derin Devleti arasindaki iliskilerin ortaya cikarilmasindan yanayim.
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen Abdulhamit » Sal Eki 20, 2009 17:19

Masonluk konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere http://www.masonluk.wordpress.com adresini tavsiye ederim.
Kullanıcı küçük betizi
Abdulhamit
Üye
Üye

İletiler: 8

İletigönderen gokay_ » Cmt Oca 02, 2010 18:40

[mod="UYARI"]Gereksiz iletiler göndermeyin.[/mod]
BUDA BENİM YOUTUBEDEKİ PROFİLİM BENİ EKLERSENİZ SEVİNİRİM
http://www.youtube.com/user/TvsBelgesel ... &flow=grid
Kullanıcı küçük betizi
gokay_
Üye
Üye

İletiler: 88

İletigönderen samo31samo » Cmt Şub 05, 2011 4:36

Sizin ne yaptığınızzı iyi biliyoruz...
Keçi kanı içen deyuslar sizi...
O mabetler içine gömüleceksiniz !

http://www.facebook.com/video/video.php?v=151075668401

Bakın bakalım o masumane gösterdiği yerde neler yapılıyor ve ne tehdidvari söylemlerle kendilerine bağlanıyor şahıslar !

ÜZEYİR GARİH ağzını açtı SIRLARI açıklıyordu öldürdüler...!
Ama Allah cc masonların planlarını bozdu ve yavaş yavaş deşifre oluyorlar..
TÜRKİYE de etkinliklerini yitiriyorlar...
Uyanık olalım...
Dine saldıranları iyi tahlil ettiğinizde kim olduklarını anlarsınız...

Chp İzmir milletvekili Canan ARITMAN 2008 yılında da MASON KLÜPLERİNE NASIL AYİNLER TERTİPLEMİŞ ve KOCASI NASIL BİR MASONMUŞ...
Bir onu da araştırıp koyarsanız aydınlanırız...
Kullanıcı küçük betizi
samo31samo
Üye
Üye

İletiler: 23

Şu dizine dön: Çokluortam Paylaşımları - Tarih

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x