Meclis’te araba yıkayan özel araçla evine gidiyor - Böyle bir israf memleketin hiçbir yerinde olmaz.

Genel & Güncel Konular

Meclis’te araba yıkayan özel araçla evine gidiyor - Böyle bir israf memleketin hiçbir yerinde olmaz.

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Kas 19, 2020 5:37

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, başlıktaki gibi dedi, “Böyle bir israf memleketin hiçbir yerinde olmaz. Tasarrufa önce Meclis’ten başlayalım” çağrısı yaptı.
Resim
Ekonomi yönetimini değiştiren iktidarın, yeni döneme ilişkin ‘acı reçete' söylemine tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, TBMM'deki araç saltanatına dikkat çekti, ‘israfın önlenmesi' çağrısı yaptı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında konuşan Usta, Bakan Lütfi Elvan'a tasarrufun önce Meclis'ten başlaması gerektiği önerisinde bulundu. Cumhurbaşkanı'nın “İtibardan tasarruf olmaz” sözünün kamu kurumlarında tepeden tırnağa hemen her yeri etkilediğini ifade eden Usta, şu tespitlerde bulundu:

‘MECLİS'TE BÖYLEYSE'
“Araç saltanatı konusunda ben Meclis'e baktırdım, durum nedir diye. Meclis'te 39 tane Audi, 28 tane Passat var. Sadece özel kalemde 21 tane araç var. Sayın Meclis Başkanı'nın aracını yıkayan kişi dahi özel araçla evine gidiyor. Böyle bir israf memleketin hiçbir yerinde olmaz. Meclis'te durum böyleyse diğer kurumlarda daha fazladır. Tasarrufa Meclis'ten başlarsak diğer kamu kurumlarının yapacağı tasarrufu siz düşünün.” Usta, tasarruf için kamu özel iş birliği yöntemiyle yapılan projelerin sözleşmelerinin de mutlaka yenilenmesi gerektiğini söyledi.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 653
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Kocaeli Belediyesi’nin lüks tutkusu: 350’den fazla makam aracı var - 14 Ağustos 2018

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Kas 19, 2020 6:01

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Türkiye’deki ekonomik buhran sürerken Kocaeli’deki belediye başkanlarına lüks makam araçları kullanımından vazgeçmeleri ve araç sayısını azaltılmaları için çağrıda bulundu. Taşdemir, “Kocaeli’de 350’nin üzerinde makam aracı var” dedi.
Resim

Belediye başkanlarının lüks makam araçları, son ekonomik gelişmeler sonrası yeniden gündeme geldi. Makam araçlarının durumun gündeme getiren son isim Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir oldu. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Taşdemir, belediye başkanlarına lüks makam araçlarından vazgeçmeleri ve makam araç sayısını bire düşürmeleri konusunda çağrıda buldu.

Kocaeli Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir “Makam araçlarını bırakın” çağrısında bulundu.
“Lüks tutkınuzdan vazgeçin”

Taşdemir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Tüm belediye başkanlarına çağrımdır. Ülkemizin yaşadığı bu son süreçteki ekonomik krizde belediyeler de üzerine düşeni acilen yapmalıdır. Kocaeli’deki tasarruf çalışmalarına, büyükşehir belediye başkanı ve 12 ilçe belediye başkanı öncelikle kendilerinden başlamalıdır. Belediye bütçesi ile aldıkları lüks makam aracı tutkularından vazgeçmelidirler. Bu araçlarla halkın içerisine çıkarak, alım gücü bu derece düşük iken, ekonomi tepe taklak olmuşken, ‘Sizin yanınızdayız’ mesajı verilmez.”
“En tepeden başlayın”

“Belediye başkanları halka, topluma örnek olması gereken kişilerdir. Bu karışıklık içerisinde derhal lüks tutkularından vazgeçmeli ve kendilerine ait makam aracı sayısını bire düşürmelidirler. Ayrıca belediyelerdeki daire başkanları ve müdürlere ait makam araçlarını iptal edip bu gereksiz harcamaya son verilmelidirler. Bu revizyon en tepeden başlamaz ise alt makamlar da gereksiz harcamalarından vazgeçmeyecektir.”

Taşdemir, başkanların makam araçlarını da tek tek listeledi.
350 üstünde makam aracı var

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan daire başkanlığı ve şube müdürlüğü sayısı yaklaşık 110 civarındadır. İSU, İZAYDAŞ, ANTİKKAPI, SEKAPARK A.Ş, BELDE A.Ş, ULAŞIM PARK A.Ş ve KENT KONUT A.Ş adlı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerde faaliyet gösteren müdürlüklerin sayısı yaklaşık 100 civarındadır.

12 ilçe belediye başkanı ve ilçe belediyelerindeki müdürlükleri, ilçe belediyesindeki şirketleri de kattığımızda toplam 350’nin üzerinde makam aracı çıkmaktadır.”
“Fazla araçları elden çıkartın!”

“Kocaeli’deki tüm belediyelerde tasarruf planı öncelikli olarak buradan başlamalıdır. Kocaeli Belediye başkanı ve 12 ilçe belediye başkanı makam araçlarını bir adete indirmelidir. Belediyedeki fazla makam araçları acilen elden çıkartılmalıdır.

Belediye başkanları, daire başkanlığı ve şube müdürlüklerinde bulunan yaklaşık 300 adet makam aracının kullanımına derhal son vererek ülke ekonomisine katkıda bulunmalı, lüks tutkusundan vazgeçilmeli, vatandaşın alım gücü eksiye düşmüşken insan aklı ile dalga geçer gibi sokağa, halkın ayağına bu tip araçlarla gidilmemelidir.”

Tasarrufa bir yerden başlamak adına…
“Tabi ki makam araçları dışında diğer alanda yapılacak tasarruf çalışmalarını da sürekli olarak dile getirmekteyiz. Örneğin, belediye başkanlarımız doğrudan temin yerine açık ihale yapıp şeffaflığı ön plana çıkarırsa, belediyelerin ellerinde bulunan gayrimenkuller satmayıp kalıcı ve mantıklı yatırımlar yapar ise, ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olacaklardır. Ancak bu uzun listenin başında vatandaşın gözüne sokulurcasına kullanımı hızla artan lüks araçlar var. Tüm belediye başkanlarının tasarrufa bir yerden başlamak adına bu çağrıya kulak vereceklerine inanıyorum”
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 653
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Meclis’te araba yıkayan özel araçla evine gidiyor - Böyle bir israf memleketin hiçbir yerinde olmaz.

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Kas 23, 2020 14:26

Eşiyle beraber mütavezi bi apartman dairesinde yaşıyorlar..
üstelik kiradalar..alışverişlerini de kendileri yapar.burada normal...
Çünkü Almanya yı sistem yönetiyor şahıslar değil... ona bir şey olsa yerine gelen ondan farklı olmayacak ki... adamlar ülkeyi babasının tarlası gibi yönetmiyorlar

Aslında onun hali çok doğal, sorun olan bizde ki ortadoğuda ki yönetici erk anlayışı.. Bir çok Avrupalı lider benzer şekilde mütevazi yaşıyor, bu onlar istedikleri için değil kurallar ve çerçeveler böyle olduğu için Ve Halk ödediği verginin hesabını sormakta Kuruşuna Kuruş.

Dünyanın 4. ekonomisine sahip olan koca ülkenin başında olan Merkel’in mütevaziliğine ve sadeliğine bakınca neden büyük güç olduğunu anlayabiliyoruz. İsraf yok, şatafat yok, gösteri yok. Dönüp bakanda yok.Olay merkel de değil halk da. Tam tersi halkları onları memur olarak görüyor. Bravo.
Bu toplumdaki aşağılık kompleksinin eşi benzeri az. Biz herhangi bir ünlü kişi görünce bile yalakalığa başlıyoruz. İşin özeti neye layıksan onunlasın. Toplum değişirse politikacı da değişir.

Bir avrupa ülkesiyle bir Üçüncü Dünya ülkesini karşılaştırmak çok saçma Avrupa ülkelerinin devlet yöneticilerinin normal bir vatandaşdan pek farkı yok ama Üçüncü Dünya ülkelerinin Devlet yöneticileri Kral gibi sıkıntı Toplumun kültürü Hayata Bakış acısı.
Üçüncü Dünya ülkelerinde İnsanlar kendi bilgesizliğini şatafatlı gösterişle göstermeye çalışırlar...Bizim Vurguncular ise kompleks ve ezikliğiyle sürekli Vergi eşeği olmuş Fakir Halkın Parası ile şov peşindeler.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 653
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x