Mehmet Öz, ABD'de bir dönem az daha Rauf Denktaş'ı öldürüyordu. Denktaş’ı ABD’de öldürmek istediler

Genel & Güncel Konular

Mehmet Öz, ABD'de bir dönem az daha Rauf Denktaş'ı öldürüyordu. Denktaş’ı ABD’de öldürmek istediler

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Kas 12, 2022 19:22

Eski KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, 2002’de New York’ta ameliyat edilerek 3 kalp kapakçığı değiştirildi.
Ancak Denktaş’ın sağlığı günden güne bozuldu ve apar topar Ankara’ya getirildi. Denktaş Ankara’da kendisini ziyaret eden CHP Lideri Deniz Baykal ile İnal Batu’ya aynı şeyi söyledi: "Amerikalı doktorlar beni öldürmek istedi."

GAZETECİ Nur Batur, yıllardır yakından takip ettiği eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın hayatını yazdı. ’Rauf Denktaş, Yeniden Yaşasaydım’ ismiyle Doğan Kitap tarafından yayımlanan kapsamlı biyografide, Rauf Denktaş ve Kıbrıs meselesi ile ilgili bilinmeyen pek çok şey anlatılıyor. Bunların arasında Denktaş’a yönelik suikast teşebbüsleri de, Özel Harp Dairesi tarafından kurulan Türk Mukavemet Teşkilatı’na mal edilen faili meçhul cinayetler de mevcut.

Ancak, hiç kuşkusuz bunlardan en çarpıcı olanı, 2002’de New York Columbia Presbiteryen Tıp Merkezi’ndeki ameliyat sırasında yaşananlar. Annan Planı’nın son derece hararetli tartışmalara yol açtığı o günlerde Denktaş, çoktandır ihmal ettiği by-pass ameliyatını olmak için hastaneye yatar. Ünlü kalp cerrahı Prof. Mehmet Öz başkanlığındaki bir heyet, Denktaş’ın 3 kalp kapakçığını değiştirir. Ne var ki, Denktaş bir türlü iyileşmemekte, tersine her gün daha kötüye gitmektedir:

"İşte o günlerde, Denktaş’ın odasına Milli İstihbarat elemanlarından biri geldi. Denktaş’a, ’Efendim istihbarat aldık. Sizi öldürmek istiyorlar’ dedi. Denktaş şaşırmıştı. O sırada odada bulunan Washington Büyükelçisi Nüzhet Kandemir de duyduklarına inanamıştı (s. 445)"

Bunun üzerine Denktaş, bütün riskler göze alınarak Ankara’ya getirilip İbni Sina Hastanesi’ne yatırılır. Bir süre sonra da hızla iyileşmeye başlar. O günlerde, CHP Lideri Deniz Baykal ile birlikte kendisini ziyarete giden İnal Batu’ya, "Amerikalı doktorların kendisini öldürmek istediğini" söyleyecektir. Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi doktorlarından Prof. Ümit Özyurda ve Tümer Çorakçıoğlu, Amerika’da yapılan tedavinin "Fevkalade yanlış olduğunu," söz konusu hataları, "Tıbbiye’den yeni mezun olmuş insanın dahi yapmayacağını" ifade edeceklerdir (s.446)"

Nur Batur’a anlattı
DENKTAŞ’ı New York’taki ameliyatı sırasında eşi Aydın Denktaş hiç yalnız bırakmadı. Prof. Mehmet Öz ve ekibi de Denktaş’la yakından ilgilendi. Denktaş o günleri Nur Batur’a anlattı.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1637
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x