Millî Kurtuluş Umudu / Necdet SEVİNÇ

Millî Kurtuluş Umudu / Necdet SEVİNÇ

İletigönderen Balasagun » Cmt Kas 21, 2015 14:25

Millî Kurtuluş Umudu


Resim
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Şandır’ın son derece önemli bulduğum teklif ve teşebbüsünü değerlendirmeden önce, Batı’nın şuur altını deşifre eden birkaç olaydan bahsetmek istiyorum.

Bosna Müslümanları Avrupalılar’ın maddeten ve siyaseten desteklediği sırplar tarafından çoluk-çocuk kitleler halinde katledilirken, ingiliz başbakanı John Majör, ingiliz Dışişleri Bakanı Douglas Hurd’a gönderdiği mektupta diyordu ki:

“... Müslüman sayıları hiçbir devletin, tabiî özellikle Türkiye’nin bu bölgedeki Batı’nın politikalarına müdahale etmeyeceğinden emin olmalıyız. Bunun içindir ki, Bosna-Hersek artık istikrarlı bir devlet olmaktan çıkıp, Müslüman halk tamamiyle topraklarından çıkarılıp, darmadağın olana kadar, Müslümanlara yapılacak yardımların önlenebilmesi için Vance Oven’vâri görüşmelere gözboyama türünden devam etmeliyiz!”

Sadece Müslüman olduğu için, yani hıristiyan olmadığı için bir halkın kendi topraklarından sökülüp atılmasını ve vahşi bir ifade ile “darmadağın edilmesini” emreden bu mektuptan haberdar olmanız, medyada konuşlandırılan AB lobisi tarafından engellenmiştir!

“Türkiye’nin Avrupalı özelliklerinin fazla sorgulanmadığından”, şikâyet eden ve “ortak Avrupa evinin hizmetçileri” olarak nitelendirdiği biz Türkler’e “bodrum katında belki yer verebileceğinden” bahseden Prof. David Morley ve takipçilerinin edepsizlikleri de medyada konuşlandırılan AB lobisi tarafından duyurulmamıştır!

“Avrupa Birliği’ne girmek istiyorsak, Batı medeniyetinin bütün değerlerine boyun eğmek zorunda olduğumuza” dair, sık sık verilen muhtıralar hakkında bilgi sahibi olmanız da engellenmiştir!

Başbakan Yardımcısı olduğu yıllarda Sayın Erdal İnönü’ye “AB’ye üye olmak istiyorsanız bayrağınızı değiştirmelisiniz!” dendiğini duydunuz mu siz?

Bu küstah teklif ve teşebbüsü de duyurulmamıştır.

Sayın Mahmet Şandır’ın son derece önem atfettiğim teklif ve teşebbüsü de duyurulmamıştır.

Dün de belirttiğim gibi, Şandır’ın teklifi Türk Devleti’nin bekası, Türk milletinin haysiyeti ve istiklâli ve Türk vatanının muhafazası için silahlanıp dağa çıkmadan önce mutlaka denemek zorunda olduğumuz bir millî kurtuluş umudu, bir millî kurtuluş hareketidir!

Teklif şu:

- AB Uyum Yasaları’nın tümü iptal edilsin!

Bu teklif üzerine MHP İstanbul İl Başkanlığı Türk Milleti’nin bölünüp parçalanmasını engellemek için, aziz vatanın itin-kopuğun ayakları altında çiğnenmesini önlemek için, sevgili eşlerimizin “Avrupa evi”nde hizmetçi, genç kızlarımızın müstefreşe muamelesi görmemesi için yani Türklüğün namus ve haysiyeti için imza kampanyası başlatmış bulunuyor.

Bütün Türk çocuklarının mutlak surette destek vermesi gereken bu kampanya yakında bütün yurda yayılacaktır. Fakat zaferden emin olunması için yapılması gereken bir şey daha var.

Arzediyorum:

Siyasî parti farkı gözetilmeksizin, “Devlet tektir! Millet tektir! Dil tektir! Bayrak tektir! Vatan tektir!” diyenler bir “Genel Sekreterlik” çatısı altında buluşturulmalıdır.

Bu buluşmayı başarabildiğimiz gün, Türk milliyetçiliğinin zafer günü olacaktır.

Aksi halde bizi önce “darmadağın” edecekler, sonra da “Avrupa evinde hizmetçi.”

Necdet SEVİNÇ, 21 Ekim 2004
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: Necdet SEVİNÇ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x