Monitörlere Vista sertifikası

Bilim, teknoloji ve genel ağ (internet) hakkında her türlü yazıyı burada paylaşabilirsiniz. Alt bölümler şunlardır: Uzay, Küresel Isınma / Ekoloji, Bilim ve Toplum, Tutum (Ekonomi)

Monitörlere Vista sertifikası

İletigönderen DrunK » Çrş Şub 21, 2007 14:33

LCD ve CRT bilgisayar monitörlerinin yanı sıra LCD televizyon ve diğer görüntüleme ürünleriyle de tanınan ViewSonic, tüm LCD monitörlerinin Microsoft Windows Vista uyumluluk sertifikası aldığını açıkladı.

Sertifika, ürünlerin yeni işletim sisteminin bütün gereksinimlerini karşılayabildiğini ifade ediyor. ViewSonic VA Value, VG Graphics, VP Professional ve VX Consumer serisi tüm monitörler Windows Vista logosu ile sunuluyor. Böylece, güvenilirlik, istikrarlı çalışma ve düzgün kurulum hususları güvence altına alınırken, Windows Vista’nın tüm yeni özelliklerinden de eksiksiz yararlanılması sağlanıyor.

Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü Eftal Sezer şunları söyledi: “ViewSonic LCD ürünler, adını yenilik, performans ve artı değer ile özdeşleştirmeyi başardı. Microsoft’un yeni işletim sisteminin gerektirdiği bazı koşullar vardı. Tüm LCD ürünlerimizi bu gereksinimleri karşılayacak donanımsal ve yazılımsal öğelerle güçlendirdik. Böylece, ViewSonic markalı bir LCD ürün satın alanların yeni sisteme kolayca geçmelerini temin ediyoruz.”

ViewSonic ayrıca, geniş ekran formatında yeni ekranlarını da duyurdu. Özellikle birden fazla dokümanla aynı anda çalışmak durumunda olan kişilere hitap eden yeni ürünler, Windows Vista’nın geniş ekran temeline dayanan birçok özelliğinin de kullanılabilmesinin yolunu açıyor. Örneğin, Vista’da “Yan Panel” olarak adlandırılan bir özellik bulunuyor. Bu panel, kullanıcıların hesap makinesi, Web hizmetleri ve medya oynatıcıları gibi sık kullandıkları uygulamalara kolay erişim sağlıyor.

hurriyet.com.tr
Kullanıcı küçük betizi
DrunK
acımasız hayat
acımasız hayat

İletiler: 1312

Şu dizine dön: Bilim ve Teknoloji

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x